www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dodatek pielęgnacyjny z ZUS a zasiłek pielęgnacyjny z MOPS (3449 - wyświetleń)
- Autor Jolanta45 Dodany 2012-11-28 20:26
Jestem opiekunem prawnym ubezwłasnowolnionej siostry pobiera ona rentę z ZUS ozaz dodatek pielegnacyjny.Mam swoją rodzinę jedno z dzieci ma orzeczenie o niepełnosprawności
i przysługuje mu zasiłek pielegnacyjny z MOPS.Pytanie czy mogę pobierać oba świadczenia
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-11-29 12:29
Można pobierać tylko jedno z tych świadczeń. Dodatkowo , upraszczając, by otrzymać dodatek pielęgnacyjny trzeba mieć orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji (więc mieć skończone 18 lat) bądź mieć prawo do emerytury i skończone 75 lat.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-29 19:29
Jolu rozumiem, że pytasz o dwie osoby; siostrę i dziecko własne. Prościej będzie zadzwonić do MOPS i ZUS i spytać ich. Dlaczego i tu i tu zadzwonić by porównać ich informacje. Czasami są niezgodne i trzeba je wyjaśniać.
Zrozumiałam że jesteś opiekunem dwojga osób.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dodatek pielęgnacyjny z ZUS a zasiłek pielęgnacyjny z MOPS (3449 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill