www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 1 procent a komornik (3161 - wyświetleń)
- Autor Tomi78 Dodany 2012-12-04 14:23
Czy zbierając przez Fundację 1 procent z podatków np. na przeszczep, turnus rehabilitacyjny może Urząd Skarbowy przekazać te pieniądze do komornika?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-12-04 15:38 Zmieniony 2012-12-04 15:42
A czemu nie...?
Jeśli stanowi to majątek fundacji, nie ma znaczenia, jak został pozyskany.
Urząd skarbowy zresztą w takich wypadkach nie wnika - zatrzymuje wpływy na rzecz komornika i tyle. Trudno zresztą znaleźć tu argumenty przeciwko takiemu formalnemu działaniu - ludzie czasami są w dramatycznych kłopotach finansowych nie ze swojej winy a też muszą oddawać wszystko skarbówce i komornikom, czy to się komuś podoba czy nie.

Aczkolwiek Tobie chyba chodzi o sytuację, kiedy Ty jako osoba prywatna miałeś subkonto w fundacji i pozyskałeś środki z 1% dla siebie - więc tym bardziej: jeśli to "Twoje środki". Ale: jakim cudem mogły się stać Twoimi? Raczej odbywa się to tak, że za zgromadzone na swoim subkoncie środki dokonuje się np. zakupu sprzętu lub usług (zgodnie ze statutem i umową z fundacją) na rachunek organizacji i de facto Ty nie widzisz żadnej gotówki ani nie otrzymujesz przelewu na własne konto. Tak powinno zresztą być.
Jeżeli natomiast taką gotówkę otrzymałeś to stanowi to Twój przychód i czemu nie?
Nadrzędny Autor Tomi78 Dodany 2012-12-04 17:08
Zgadza się żadnej gotówki nie można fizycznie dostać do ręki, a tylko przedstawić fakturę Fundacji, która w ten sposób tylko przeznacza zgromadzone pieniądze, Chodzi mi o to czy dana Fundacja która użycza mi swoje konto ze wskazaniem mojej osoby, czy te środki rzeczywiście trafią do danej Fundacji czy też zostaną zatrzymane?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 1 procent a komornik (3161 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill