www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / świadczenie & bank (5642 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2012-12-04 18:28
Witam.
Do tej pory rentą przynosił mi listonosz, chcę to zmienić, bo nie zawsze jestem w domu, w związku z tym mam pytanie:
Jak to jest z przelewami z ZUS na konto, czy ZUS współpracuje z jakimś bankiem gdzie renciści mają jakieś "ulgi" za prowadzenie konta, czy trzeba założyć konto w dowolnym banku? Prosiłbym o odpowiedź, za co z góry dziękuję.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-04 18:51
marci możesz założyć konto gdzie chcesz. Trudno mi ci podpowiedzieć w którym banku, bo banki mają różne konta o różnych wymaganiach i jest ich dużo. Są konta bez opłat za prowadzenie, ale i tu są "haczyki"  Sprawdź banki w realu. W/g mnie nalepsze banki to spółdzielczy i PKO. Dlaczego tak sądzę? Bo istnieją od bardzo dawna. Nie myl PKO Żubr, PKO SA, PKO bank Polski.
Chyba nic nie pokręciłam.
Powodzenia.
Nadrzędny Autor Tomi78 Dodany 2012-12-05 11:05
Odradzam PKO BP, bo naliczają za wszystko i dużo. Z tego co się orientuję to inne PKO i BPH też nie są tanie. Ja polecam ING Bank Śląski, ale najlepiej sprawdzić więcej ofert, bo to wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania od konta. Można mieć nawet 2,3 konta dla uniknięcia pewnych kosztów, ale jak Ty jesteś początkujący to nawet Ci nie będę mieszał czemu nieraz warto tak pokombinować...oczywiście wszystko legalnie :-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-12-05 21:11
Tomi78 dlatego napisałam że należy u siebie sprawdzić kilka banków. Co do PKO to ma konto za zero, ale i tu są małe haczyki. BPH nie porównywałam ale porównywałam ze Spółdzielczym i BGŻ
Banków jest dużo ale warto je tu w internecie porównać a potem w realnym świecie.

A co powiesz o Banku Pocztowym?
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-12-06 00:59 Zmieniony 2012-12-06 01:05
W Kredyt Bank nie ma ulg z tego tytułu a obsługa konta kosztuje łącznie blisko 20zł (obsługa konta, obsługa karty itd, poza przelewami), czasem można podpisać umowe na rok za obłsługę za 10zł/miesiąc. Ten bank jest dość drogi. OK 80gr za przelewy z konta twojego na inne rachunki. Za wypłaty z kont oszczednosciowych 10zł lub 100zł, zależy jaki rodzaj konta itd. Ze swoich bankomatów nie ma prowizji z wielu innych tak, chyba że się podpisze dodtakową umowę w ramach promocji to nie ma tych prowizji z innych banków. Za płacenie kartą w sklepach też nie naliczają za każdym razem.
Zazwyczaj przez pół roku są jakieś "promocje" a potem ich nie ma. Warto też pilnować co oferują aby było jak najtaniej.
Oczywiście dla ludzi którzy osiągają wyższe wpływy niż 1000zł mają inne koszta itd (zazwyczaj mniejsze)
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-12-06 17:33
Bank Śląski ma (miał) ofertę dot. emerytów i rencistów - sami załatwiają sprawę. Część Banków (Ślaski też) nie ma żadnych opłat (nawet za kartę), ale musisz np. w ciągu miesiąca płacić kartą na min. 100 zł. Godne uwagi :-)
Nadrzędny - Autor Tomi78 Dodany 2012-12-08 17:30 Zmieniony 2012-12-08 17:36
Tak jak mówiłem ING Bank Śląski jest wart uwagi. Myślę, że sto złotych zrobić kartą w miesiącu to nie jest problem. Przecież każdy z Nas robi choćby spożywkę miesięcznie najmniej za kilkaset złotych.
Jeśli chodzi o Bank Pocztowy to dla mnie żaden bank, a zwykłe okienko pocztowe w którym trzeba się prosić o swoje pieniądze. Ja nie polecam nikomu takiego rozwiązania. Jedynie chyba jak ktoś ma dobre układy z listonoszem i dowiezie mu kasę na każde żądanie, choć nie wiem czy tak można. Jednak każdy listonosz liczy na jakiś obryw z każdej operacji gotówkowej, więc koszty już wychodzą wysokie.
PKO BP ma za 0, ale jak masz wpływy chyba 2tys  miesięcznie. Dla mnie to są zdziercy biorąc co rusz jakieś opłaty z konta to za kartę, konto zwykłe, elektroniczne, odnawialny jeśli się ma i tak mógłbym wyliczać. W ciągu roku wychodzi kilkaset złotych.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-09 11:02
luie swój bank i żaen inny nie wchodzi w gre
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-09 19:34
Basia, nie chwaliłaś się, że masz "swój" bank :-)))
I tyko marzekaj na brak kasy, to.....:-))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-10 12:40
nigdy nie narzekałam na jej brak a jajk już to nie na tym forum
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / świadczenie & bank (5642 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill