www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Ja, Ojciec – opowieść o ojcostwie. Nowa publikacja Fundacji (4230 - wyświetleń)
- Autor tomm Dodany 2012-12-12 12:02
Czy rodzicielstwo może być przygodą życia? Czy aby wychować dzieci trzeba być twardzielem? Czy istnieje niepełnosprawne ojcostwo?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w nowej publikacji Fundacji Otwórz Oczy, zatytułowanej Ja, Ojciec.

Ja, Ojciec to rzecz bardzo męska. To wypowiedzi 5 niezwykłych mężczyzn o roli ojca w rodzinie, o wychowaniu. O sytuacji mężczyzny w nowoczesnym świecie. Wreszcie o... dzieciach.
Bohaterów publikacji łączą sukcesy, pasje, kariery sportowe, społecznikostwo. Atakże niepełnosprawność.
Ja, Ojciec to niejako dopełnienie ubiegłorocznego wydawnictwa Fundacji Otwórz Oczy - Autoportret, które było właśnie portretem współczesnych niepełnosprawnych Polek w roli mam. Tym razem zajęliśmy się mężczyznami – rodzicami z niepełnosprawnością.
Nasze zainteresowanie tematem wynika z łatwo dostrzegalnego faktu, że rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością jest mało zauważane w mediach czy programach edukacyjnych. Nie funkcjonuje w świadomości społecznej i – tak naprawdę – mało wiemy o niesprawnych rodzicach. Rodzice z widoczną niesprawnością budzą mieszane uczucia. Niestety wiele osób w większym lub mniejszym stopniu uważa rodzicielstwo za kaprys, a rodzicielstwo osób niepełnosprawnych za kaprys podwójny.
Brakuje nam elementarnej empatii, świadomości wartości rodzinnej, osobistej, ale również społecznej rodzicielstwa i wreszcie przekonania, że... warto mieć dzieci.
Ja, Ojciec dostępna jest – w postaci pliku PDF i w issuue.com – na witrynie Fundacji www.otworzoczy.pl. Ma też profil na Facebooku: www.facebook.com/jaojciec - tu szczególnie zachęcamy do dodawania do zbioru swoich „ulubionych”.

Z opinii mailowych:
...to książkabardzo męska, bardzokonkretna, przejrzysta w przekazie, mądrai baaaardzo piękna...
...dzięki za inicjatywę, za posłuchanie głosów zachęcających do zrobienia takiej publikacji...
...siła żywego ludzkiego świadectwa jest niezwykła. Czytałam z dreszczami na plecach, a i oczy chybanieco mi zawilgotniały. Mała książeczka a wielka rzecz!
Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Wspólna Droga.
Nadrzędny - Autor socjolog00 Dodany 2012-12-14 14:14
witam. jestem studentką socjologii i pisze prace na temat "rola wsparcia społecznego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych". Byłabym wdzięczna za wypełnienie ankiety, która przygotowałam, Z góry dziękuje i pozdrawiam.
http://moje-ankiety.pl/respond-34979.html
Nadrzędny Autor gieniastus Dodany 2013-01-02 22:15
chciałam wypełnić ankietę, ale nie ma jej pod tym linkiem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Ja, Ojciec – opowieść o ojcostwie. Nowa publikacja Fundacji (4230 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill