www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji lekarza sądowego!!! (3931 - wyświetleń)
- Autor marzena.blaszczyk1@o2.pl Dodany 2012-12-19 19:48
procedury odwołania
procedury odwołania
w lutym 2012 z PZON otrzymałam decyzję o przyznaniu lekkiego stopnia niepełnosprawności,odwołałam się od tej decyzji do WZON jednak odrzucono moje odwołanie stwierdzając iż nie ma prawnych podstaw do przyznania mi stopnia niepełnosprawności,odwołałam się od tej decyzji do sądu,po badaniu lekarz biegły sądowy wydał opinię iż lekki stopień należy mi się na stałe,jednak po 4 miesiącach decyzję uzupełnił -potrzebuję odpowiedniego zatrudnienia jednak nie ma prawnych podstaw do przyznania mi stopnia niepełnosprawności,wniosłam kolejne odwołanie.Ale co dalej nie wiem ?Co jesli mi nic nie przyznają? gdzie się odwoływać ?jak wyglądają procedury?Czy jeśli mi nie przyznają mogę stawać na komisję i starać sie od nowa,jak to właściwie działa? Bardzo zależy mi na jakiejkolwiek radzie nie wiem ile czasu  takie odwołanie trwa może  należy powołać się na jakieś przepisy.  
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-12-20 15:39
No i znowu prawdy napisać nie mogę, bo ...... czuwa :-)
Taki był, więc i jest zwyczaj: najpierw lekki, potem ewentualnie umiarkowany. Z tego co słyszę zmieniło się i trudniej otrzymać orzeczenie.
Nie przyznają to odczekaj i składaj znowu - nie ma zakazu.
Jak sama nazwa wskazuje - orzeka o niepełnosprawności, nie możliwości wykonywania pracy w wyuczonym zawodzie.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-01-16 11:36
po wydaniu opinii i wydaniu orzeczenia przez sąd jeżeli będzie nadal niekorzystne to można złożyć apelację do sądu apelacyjnego za pośrednictwem sądu rejonowego, ja tak zrobiłam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji lekarza sądowego!!! (3931 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill