www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pfron, etat, przeliczenie renty (3389 - wyświetleń)
- Autor domi1 Dodany 2013-01-02 16:45
Witam
Nurtuje mnie pewien problem ale do ZUS'u nie mam czasu podejść.
W 2003 roku uzyskałem rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy na stałe. Świadczenie najniższe.
Do 2009 roku prowadziłem DG - najpierw jako rencista byłem zwolniony ze składek rentowo-emerytalnych (nie wiem czy to było zwolnienie czy po prostu pfron zwracał do zus moje składki??).
Później system się zmienił tzn. ja płaciłem składki, a pfron mi je zwracał na konto.
DG zawiesiłem i od marca 2012 jestem zatrudniony na etacie najniższe wynagrodzenie - składki płaci pracodawca, a pfron mu refunduje koszty zatrudnienia.
Moje pytania są takie:
Czy fakt pracowania przez te lata powoduje możliwość zwiększenia mojej renty (przeliczenia na nowo)?
Jeśli tak to dotyczy to tylko okresów kiedy ja lub mój pracodawca płaciliśmy fizycznie składki do ZUS czy też wszystkich lat od ustalenia świadczenia?
Czy fakt płacenia najniższych składek w ogóle zmienia te wskaźniki rentowe?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-02 20:22
Zmienia.Na rencie masz przelicznik 0,7%.
Nadrzędny Autor domi1 Dodany 2013-01-02 21:51
Już ustaliłem, że moja renta jest liczona wg. kwoty bazowej z 2003 roku podczas gdy w 2012 jest ona o wiele wyższa??
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pfron, etat, przeliczenie renty (3389 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill