www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Warunki zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Polsce-badanie (12486 - wyświetleń)
- Autor judymicha Dodany 2013-01-07 16:05
Witam serdecznie!
Widziałam, że w listopadzie pewna studentka dodała prośbę o wypełnienie ankiety do pracy licencjackiej. Postanowiłam założyć jednak nowy wątek i zwracam się z podobną prośbą, aczkolwiek ankieta jest inna.

Jestem studentką z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyście mogli wypełnić dla mnie ankietę, która jest częścią mojej pracy magisterskiej i potrzebna mi jest do jej napisania. Badanie dotyczy warunków zatrudnienia jakie oferują w obecnych czasach osobom niepełnosprawnym pracodawcy.
Mam niewiele czasu. Bardzo proszę wszystkie aktualnie aktywne zawodowo osoby o wypełnienie. Ankieta jest oczywiście anonimowa i posłuży jedynie celom naukowym.
WYPEŁNIENIE NIE POWINNO ZABRAĆ WIĘCEJ NIŻ KILKA MINUTEK (22 krótkie pytania wyboru).

A oto link do ankiety:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGVrQUtVdHd4SXViVjRiMkRtSUpnUEE6MQ#gid=0

Z góry serdecznie dziękuję :-)
Judyta Michalska
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-22 10:28
niestety link do ankiety nie działa, owszem kilka osób twierdziło że poszukują materiałów do pracy licencjackiej czy magisterskiej, chciała pomóc ale niestety nie odpowiadją na maile
Nadrzędny - Autor judymicha Dodany 2013-01-22 13:35
Dziękuję za chęć pomocy :-)
Link rzeczywiście już nie działa, bo jak pisałam mam niewiele czasu i w związku z tym wyłączyłam przedwczoraj możliwość wypełniania, gdyż obecnie muszę już spieszyć się z pisaniem analizy wyników.
Jeszcze raz dziękuję za chęci!

Pozdrawiam
Judyta M.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-22 23:21 Zmieniony 2013-01-22 23:28
W Polsce zatrudnia się przeważnie ludzi którzy mają odpłacone orzeczenie o niepełnosprawności im sprawniejsze i im ma wyższe orzeczenie tym lepszy, a zatrudnia się przeważnie na stanowiska ochroniarza mienia, i na umowach śmieciowych, w takich firmach padają rekordowe normy długości jeśli się tam, za ochroniarza dostanie osoba po zawałach lub udarze, to może wyłonić ducha ze zmęczenia, a były udokumentowane takie przypadki...
Takie firmy, szkodzą niepełnosprawnym w różny sposób...

1.) Wyłudzają pieniądze publiczne z PFRON-u...
2.) Wykorzystują niepełnosprawnych, nie należycie, bądź w ogóle płacąc im za wykonaną pracę.
3.) Sztucznie podkręcają statystyki zatrudnienia osób niepełnosprawnych...
4.) Ci najbardziej poszkodowani przez los, tak jak siedzieli, tak siedzą dalej w nie koniecznie swoich czterech ścianach...
5.) Muszą żyć po niżej minimum socjalnego...
6.) Nikt nie chce ich zatrudniać, a jak już to jako fikcyjni pracownicy...
7.) Szkodzą tym faktycznym firmom ochroniarskim, którzy mają profesjonalnie wyszkolonych ludzi, chodzi o byłych mundurowych, którzy przeszli na emeryturę mundurową...
Mógłbym tu wyliczać bez końca grzechy tych, co pozornie zatrudniają osoby niepełnosprawne...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 11:30
bo taka jest prawda, niedawno otrzymałąm informację od niby pracodawcy że on nie może zatrudnić osoby na umowę o pracę tylko na zlecenie bo nie musi
kierować do lekarza medycyny pracy,
przestrzegać czasu pracy,
dostosowywać stanowiska pracy
i caaaaaała lista, tylko ciekawe jak on korzysta z dotacji PFRON, czy tam nie trzeba mieć pracownikó na umowę o pracę ?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 14:03
Za pewnie tak... Najczęściej to jest jedna z przyczyn tłumaczenia się, że on nie może (nie chce) zatrudnić osoby na umowę o pracę tylko na zlecenie,  bo dofinansowanie jest tylko na pewien okres, gdy się skończy, to zamyka się firmę i za jakiś czas otwiera nową ...  I znowu ma dofinansowanie z PFRO-u...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-24 14:58
Matuchno nazareńska...
W jednym trolla ma chyba rację: aby korzystać z dofinansowań, należy zatrudniać na umowę o pracę - może być na czas określony.

I przestańcie się już dziwować ludziom, że chcą zatrudniać na umowy śmieciowe - rynek ich do tego zmusza. Każde z was robiłoby dokładnie to samo, gdybyście chcieli zaoszczędzić. Zakładajcie jednoosobową działalność, wystawiajcie rachunki i już.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 15:32
To może jesteś jedną z tych osób, co tak na śmieciówki zatrudniają, nie mów za wszystkich, że większość... A może popierasz korupcję, a może pracujesz jako skorumpowana osoba???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-24 15:58
Norbi dlaczego zawsze doszukujesz się "drugiego dna". To nie jest w porządku. :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 16:08
Tu się nie doszukuję "drugiego dna" bo dno jest dnem... U mnie nie ma pojęcia pojęcia "drugie dno"...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-01-24 16:09
No tak.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-24 16:49
Akurat firmę, w której pracuję (normalna prywatna, żaden tam ZPCh) ciągle jeszcze stać za normalne zatrudnianie ludzie na umowy (kilkaset osób). Ale czasami, oczywiście, decydujemy się na umowy śmieciowe, bo jest zwyczajnie ekonomiczniej...
Natomiasat nie cudujemy z żadnymi dofinansowywaniami dla ON itd. - zatrudniamy na podstawie kompetencji i potencjału danej osoby i naszych potrzeb, wszystko. Jedni zarabiają 2 tysiące, inni 10 tysięcy - nie ma po równo i nie będzie. Ale nie ma też już dożywocia - trzeba się starać, ja też muszę, pracy i obowiązków dochodzi, pensja nie zawsze rośnie. Ale jeśli przychodzi mi pańcia i twierdzi, że jej zarobki w granicach 4-5 tysięcy to jałmużna to ja jej już dziękuję za uwagę i poproszę nastąpną.

Norbi, możesz sobie pisać co chcesz - takie oceny wynikają zawsze z miary stosowanej wobec siebie samego...:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 17:23
Dałbym wszystko aby firmy takie, które zatrudniają na śmieciówki, karać, takimi grzywnami, aby się rozpadły...  Śmieciówka to korupcja, a korupcję trzeba zwalczać a nie chwalić, żadne argumenty do mnie nie docierają, co ja zrobiłbym gdyby to a tamto a "sramto", na pewno nie poszedłbym na żadną "korupcję" a poszukiwałbym "LEGALNEJ" drogi, aby ratować swoją firmę, gdyż jestem, być może, "wybuchowy" niczym "don Kichot", lecz za to jestem prawym człowiekiem...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-24 17:35
Dla mnie słowo korupcja ma inne znaczenie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 17:46 Zmieniony 2013-01-24 18:18
Jakie znaczenie??? Ponieważ dla mnie jest to łamanie prawa lub świadoma współpraca z tym, co łamie owe prawo... Zresztą można o to zapytać Bonę, lub kogoś kto się zna na prawie...
A z wikipedii wynika coś takiego: korupcją jest obiecywanie, proponowanie, wręczanie, żądanie, przyjmowanie przez jakąkolwiek osobę, bezpośrednio lub pośrednio, jakiejkolwiek nienależnej korzyści majątkowej, osobistej lub innej, dla niej samej lub jakiejkolwiek innej osoby, lub przyjmowanie propozycji lub obietnicy takich korzyści w zamian za działanie lub zaniechanie działania w wykonywaniu funkcji publicznej lub w toku działalności gospodarczej....
Więc byłem bardzo blisko prawidłowego twierdzenia... Patrząc pod tym kątem dochodzę do wniosku że osoba która wspiera, lub wyraża swoje poparcie dla jakiejkolwiek korupcji jest także skorumpowana...
Wyżej napisałem, że korupcję trzeba zwalczać a nie chwalić, żadne argumenty do mnie nie docierają, co ja zrobiłbym gdyby to a tamto a "sramto", na pewno nie poszedłbym na żadną "korupcję" a poszukiwałbym "LEGALNEJ" drogi, aby ratować swoją firmę, gdyż jestem, być może, "wybuchowy" niczym "don Kichot", lecz za to jestem prawym człowiekiem... I tego się będę trzymał...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-24 17:53 Zmieniony 2013-01-24 17:58
Umowy śmieciowe są legalne.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 18:20
tak, pokaż mi to na papierku...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 18:57 Zmieniony 2013-01-24 19:01

>O umowach śmieciowych zrobiło się głośno, gdy pracodawcy zaczęli masowo zatrudniać ludzi, głównie młodych, właśnie na tego typu umowy. Rzecz jasna mieli ku temu konkretny powód. Umowy śmieciowe nie dość, że są dla pracodawców tańszą formą zatrudnienia (pracodawcy płacą mniejsze składki lub wcale ich nie płacą) to jeszcze rozwiązują problem nadmiernie chorujących czy wypoczywających pracowników...>


Czyli wymigiwanie się od obowiązków płatniczych.
Na tym wszyscy tracimy a tylko bogacą się ci, którzy mają...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-24 16:51
I jeszcze jedno: co byś, chłopino, zrobił, gdybyś po prostu przestał w firmie zarabiać??? Czym byś opłacił ZUS pracownikom, no czym? Zwolniłbyś ich jak każdy a później zatrudniał tak, jak by Ci się po prostu opłacało... Jeśli twierdzisz inaczej to znaczy, że za mało masz kontaktu z rzeczywistością. A to można zrozumieć.
Nadrzędny - Autor judymicha Dodany 2013-01-26 01:01
Dziękuję Wam za te wszystkie posty! Otworzyły mi mocno oczy!!!
Chciałabym, żebyście wiedzieli, że uwzględniłam częściowo te fakty i opinie w mojej pracy.

Jeszcze raz dzięki!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-26 01:40
Nie ma za co, dziękować, myślę, że w przyszłości, być może wpłyniesz znacząco z twoją działalnością na poprawę stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych, na poprawę warunków ich życia....
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-26 16:47
Wybacz to co napiszę, ale nie zobaczyłaś prawdy. Każdy pracujący na śmieciowych i bez umowy, niepełnosprawny, zbił by takiego Norberta, gdyby okazało się, że przez niego mogą zamknąć firmę. Ponarzekać owszem mogą, ale chcą pracować dla samej pracy, dla pieniędzy itd. Mało tego gryzą się między sobą o każdą złotówkę, o berecik...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-26 16:59
Skorumpowaną firmę a właściciela do paki wsadzić, to zapomniałaś napisać... Ja uważam, że warto być uczciwym... A ty napisałaś, gdzieś że nie warto być uczciwym... Pamiętasz... Tak i tu nakłaniasz do korupcji... Takich jak ty Rea, z twoim typem charakteru, najwięcej siedzi za poważne przestępstwa... 
Nadrzędny Autor romanrafal Dodany 2013-01-27 10:20
Witam czy moglibyście poradzić mi w kwestii dodatkowego urlopu dla osoby niepełnosprawnej? Mój pracodawca twierdzi,że to on od tego roku decyduje czy przyzna urlop dodatkowy,dodam,że jeszcze nie wykorzystałem urlopu za tamten rok bo pracodawca kręci.Czy urlop misię należy i co zrobić z pracodawcą aby odzyskać urlop lub pieniądze nie tracąc pracy.Prosiłbym o odpowiedż,dziękuję i pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Warunki zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Polsce-badanie (12486 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill