www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zwolnienie L4 a renta i wygaśnięcie umowy o pracę (3325 - wyświetleń)
- Autor kosc_ksiezyca Dodany 2013-01-07 18:49
Witam, bardzo proszę o poradę, bo nie mogę znaleźć podobnej sytuacji ani na forum, ani w internecie.

Mój tato jest na rencie inwalidzkiej (II grupa). 28 grudnia poszedł na L4 - 30 dni. 31 grudnia poinformowano go, że nie przedłużają mu umowy na czas określony.

I teraz pytanie: czy ZUS może odmówić wypłaty świadczenia? Wiem, że rencista też "ma prawo" zachorować, ale tato boi się, że za okres, który jest już po wypowiedzeniu nikt nie będzie chciał mu zapłacić. Wiem, że osoby bez renty inwalidzkiej na pewno takie świadczenie dostają, nie znalazłam jednak informacji, czy w przypadku osób z grupą stosują się jakieś dodatkowe/odrębne przepisy.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-07 21:24
Jeśli tata pobiera rentę nie otrzyma zasiłku chorobowego po rozwiązaniu umowy o pracę. Nie można pobierać 2 świadczeń.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zwolnienie L4 a renta i wygaśnięcie umowy o pracę (3325 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill