www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Składki- ulgi (9843 - wyświetleń)
- Autor lubka Dodany 2013-01-08 21:41
Witam wszystkich. Jestem nowa, zdeterminowana i zupełnie zielona :-) Ale od początku. Mam znaczny stopień niepełnosprawności, skończone studia i ...posuchę finansową. Przepracowałam rok, zdrowie zawaliło i od ośmiu lat siedzę w domu na utrzymaniu męża. Renty się nie dorobiłam. Do pracy nie pójdę, bo z cewnikiem i pieluchą raczej nikt mnie nie zatrudni, ale bezczynność i bieda powoli mnie zabija. Mam jednak pomysł na malutki własny interes, taki wirtualny, w internecie. Na początek chciałabym tylko, aby zarabiał sam na siebie, w znaczeniu- nie chciałabym do niego dopłacać. Ale jestem zupełnie zielona w temacie, niestety. Interesuje mnie to, ile kosztowałby mnie comiesięczne składki- wszystko w sumie, co oddaje się do kasy państwowej. Oczywiście, poza podatkiem. Mam na myśli składki najniższe, bo z tego co wiem, mogę je płacić w różnej wysokości. W internecie pisze się ogólnie o dofinansowaniu składek. Mnie interesuje, jakie rzeczywiste kwoty musiałabym co miesiąc rezerwować. Może znajdzie się tu ktoś, kto pomoże? Z góry dziękuję.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-08 22:04
Musiałbym wiedzieć czy, mieszkasz w dużym mieście, czy w małej mieścinie, bo w dużych miastach jest coś takiego jak bezpłatna strefa internetu bezprzewodowego, tylko byłby ci potrzebny specjalny modem do odbioru wi - fi a podłącza się go przez gniazdo USB w komputerze...  
Nadrzędny - Autor lubka Dodany 2013-01-08 22:17
Nie rozumiem, mam internet :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-08 23:34
chciałaś aby internet zarabiał sam na siebie, to ja ci dałem wskazówkę jak można mieć internet za darmo, to jest, jak da się ominąć płacenia za internet... A jeśli chodzi o to aby zarabiać przez internet, to jest coś takiego jak Telepraca... ta praca charakteryzuje się np. wprowadzanie danych na strony internetowe, lub administrowanie stroną, bądź forum...  Możesz znaleźć oferty takiej pracy wpisując w google Telepraca i ci wyskoczy cała litania ofert... :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-08 23:54
Norbi czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Kobieta nie takiej podpowiedzi oczekuje.
Nadrzędny - Autor lubka Dodany 2013-01-09 00:20
Interes ma zarobić na składki (w założeniu- na samym początku, potem mam nadzieję na skromne wynagrodzenie dla samej siebie), z te nie wiem, ile wynoszą. Nie mam nawet pojęcia o jakie widełki chodzi: 200 czy 1000 zł. W internecie jest mowa o dofinansowaniu składek, ale jaka jest ich faktyczna wysokość?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-09 00:23
Lubka niestety nie potrafię Ci pomóc, ale poczekaj do jutra, tutaj wchodzą osoby , które potrafią dać wskazówki. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-09 00:36
Lubka napisała:

> Na początek chciałabym tylko, aby zarabiał sam na siebie, w znaczeniu- nie chciałabym do niego dopłacać. Ale jestem zupełnie zielona w temacie, niestety. Interesuje mnie to, ile kosztowałby mnie comiesięczne składki- wszystko w sumie, co oddaje się do kasy państwowej. Oczywiście, poza podatkiem. Mam na myśli składki najniższe, bo z tego co wiem, mogę je płacić w różnej wysokości. W internecie pisze się ogólnie o dofinansowaniu składek. Mnie interesuje, jakie rzeczywiste kwoty musiałabym co miesiąc rezerwować. Może znajdzie się tu ktoś, kto pomoże? Z góry dziękuję.>


Niestety nie mam na ten temat wiadomości...  Przykro mi... :-(
Nadrzędny - Autor lubka Dodany 2013-01-09 12:00
Bardzo liczę na waszą pomoc. Chcę robić cokolwiek, byleby czuć, że coś mogę robić, poza leżeniem. Muszę mieć jednak pewność, że mnie na to stać finansowo. Wiem, że w necie jest sporo informacji, ale wiem też, że "w praniu" wiele spraw wygląda inaczej. Teoria to nie praktyka, niestety.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-09 15:53
Tak na szybko znalazłem takie dane dla 2012 roku
http://www.firma.egospodarka.pl/niezbednik-firmowy/Skladki-ubezpieczeniowe-dzialalnosc-gospodarcza.html
oraz tu też na 2013
http://www.pit.pl/zus_dla_nowo_zakladanych_firm_760.php
w przypadku osób Niepełnosprawnych możliwa jest refundacja części składek
http://www.pfron.org.pl/portal/pl/53/50/Refundacja_skladek_na_ubezpieczenie_spoleczne.html
proszę sie też zapoznać z informacja z linka
http://www.składkizus.pl/zus-dla-nowych-firm/
Nadrzędny - Autor lubka Dodany 2013-01-09 16:44
Siedzę nad tymi przepisami od rana i... Z jednej strony rzeczywiście- nie ma co narzekać, ulgi są naprawdę spore. Ale przy moich na razie skromnych planach boję się, że nie zarobię na składkę zdrowotną :-) I bądź tu człowieku małym przedsiębiorcą (no dobra, ultramalutkim)  Dzięki za linki
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-09 19:57
Na papierku wszystko wydaje się ok, lecz rzeczywistość ujawnia inną prawdę...
Nadrzędny Autor lubka Dodany 2013-01-09 20:25
No właśnie. I dlatego szukam kogoś, kto miał z tym wszystkim rzeczywisty kontakt.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-10 10:13 Zmieniony 2013-01-10 10:20
62norbi03 - >A może Pan rozwinąć? Bo temat ciekawy i może uda się jakiś materiał o tym przygotować

Lubanka -> własny interes to trudna i wymagająca sprawa. Kalkulując jego koszt musisz uwzględnić składki i podatki, twój czas pracy, potrzebne materiały i narzędzia, opłaty telekomunikacyjne, za lokal itp.  Przede wszystkim proponuje zacząć od rozpoznania rynku, nawiązania kontaktów i realnej wyceny zysków.
Przejrzyj stronę
http://www.parp.gov.pl/index/index/1973
bo są tam projekty dla potencjalnych przedsiębiorców
Warto też wiedzieć, że istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na stworzenie takiej działalności – choć niestety nie wszystkie powiaty przewidują takie dofinansowania
http://www.niepelnosprawni.gov.pl/zatrudnienie-osob-niepelnospraw-/przyznanie-srodkow-na-podjecie-d/
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-10 13:22
O jaki temat chodzi????
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-10 14:59
"Na papierku wszystko wydaje się ok, lecz rzeczywistość ujawnia inną prawdę..." ten tekst mnie zaintrygował, można to jakoś rozwinąć?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-10 15:12 Zmieniony 2013-01-10 15:17
Hmmm, zaintrygować, ja tu już intryguję od samego początku, i nie tylko ja... Zamiast go rozwiązywać, to tu się ucisza, tych, co mają coś do pokazania i powiedzenia ...  Chodzi o Konstytucyjne prawa dotyczące niedyskryminacji osób niepełnosprawnych, zapisane tam jest między innymi o równym dostępie do dóbr publicznych wszystkich obywateli a tymczasem grupy osób niepełnosprawnych nie mają w rzeczywistości tego prawa... To samo tyczy innych aspektów życia, np pracy, edukacji, prawa do leczenia... O tym samy mówi Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych... Nic, po prostu nic nie ma dostosowane... Jak się to ma do rzeczywistości???
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-10 16:14
Norbi, ja Cię lubię i nawet rozumiem, ale C.I. zadała konkretne pytanie na Twoją ogólnikową wypowiedź. Teraz masz okazję "pociągnąć" temat formalnie i merytorycznie.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-10 16:51
Niech zapytają o to co chcą... A nie ogólnie... Ja dałem odpowiedź...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Składki- ulgi (9843 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill