www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Jutro gramy w Swiatecznej orkiestrze. Tym razem (21919 - wyświetleń)
- Autor walpoz Dodany 2013-01-12 14:48
Cos z gry dostanie sie seniorom. Szkoda tylko ze takie prezenty musimy robic sobie sami. Ale gdyby nie to....
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-12 14:56
Stałem się przeciwnikiem Owsiaka, ponieważ, będzie zbierał na... tu przytoczę jego słowa: Eutanazja to pomoc w cierpieniu dla staruszków...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2013-01-12 15:09
Norbi przeciwnikiem z tak blachego powodu. Popatrz na caloksztalt. Jednna niefortunna wypowiedz nie moze zaciemnic innych dobrych stron akcji. Zreszta Owsiak to tylko osoba . Mozesz jej nie lubic, ale czy z tego powodu ma przestac grac cos co wielu ludziom pomoglo a czsami uratowalo zycie.?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-12 15:24
z jednej strony Owsiak  i jego orkiestra wspiera chorych na raka i inne choroby a z drugiej strony głosi uśmiercanie staruszków... To nie wiem, czym się Owsiak kieruje...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-01-12 16:51
Warto przeczytać, bo poznajemy zdania krańcowo różne. Od histerii typu 'uśpić' do zaniechania leczenia na życzenie JPII.
Temat jest trudny i wstrząsający. Od razu powiem, że też jestem przeciwna. Jednak jeśli dopuszczam tylko wtedy, gdy cierpiący ma pełną świadomość tego, co mówi i nie mówi jednorazowo w przypływie emocji, a medycyna nie jest mu w żaden sposób pomóc.
Powiem więcej, nawet nie wiem, czy  umiałabym zgłosić taką czyjąś  decyzję dalej, gdyby mnie o to proszono. Czy tym samym nie skazywałabym człowieka na dalsze cierpienia wbrew jego woli? Same pytania, a odpowiedzi też niestety ze znakami zapytania.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2013-01-13 08:06
Ja tez nie wiem, ale gdyby dopadla mnie roslinka zadam eutanazji .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-12 16:32
Witaj Norbi, właściwie Twoja wypowiedź  zamieniła mnie z czytelniczki w uczestniczkę. Owsiak będzie zbierał na pomoc tradycyjnie pojmowaną, a temat eutanazji pojawił się, ponieważ jak zrozumiałam Owsiak chce rozważyć temat w dyskusji publicznej. Powiedział, ze osobiście jest przeciwny, ale dopuszcza takie rozwiązania. To ważne stwierdzenie.
cytat
"Nie jestem za eutanazją i nigdy nie byłem. Mówię o dylematach człowieka, który ma odwagę przyznać się do tego, że gdy ogląda cierpienie, to pyta o jego sens. Dyskusja i wymiana poglądów jest ważna"
i dalej:
"21 lat grania WOŚP dowodzi tego, że życie jest dla fundacji bardzo ważne. - Walczymy do upadłego, by je podtrzymać"

Zachęcam do zagrania z  WOŚP.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-12 17:40
Wypowiedzi na tym forum w temacie eutanazji są raczej czysto teoretyczne. Bardzo wiele osób w Polsce wie, że to już się dzieje. Ordynatorzy niektórych oddziałów działają na granicy prawa. Rodziny oficjalnie takiej decyzji nie podejmują, a jednak....

Norbi, Owsiak swoim nazwiskiem wiele dobrego zrobił. Ma prawo mieć swoje zdanie tak jak każdy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-12 17:47
Tym bardziej , że już wyjaśnił o co mu chodziło. On ma już 60 lat więc i o swojej przyszłości mówi.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-12 18:03
Na wszelkie wyjaśnienia wpadek osób tak publicznych jak Owsiak, Plura, Piechota, Pawłowski, Tusk, Komorowski jest za późno, gdyż liczy się zawsze pierwsze słowo od którego nie ma odwrotu... 
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-12 17:58
U mnie nie ma czegoś takiego jak: Osobiście jest przeciwny, ale dopuszcza taką możliwość... To tak jakby powiedział, że jest przeciwny łamaniu przepisów drogowych, ale dopuszcza możliwość łamania tych przepisów... To tak samo również jak: Są przepisy dotyczące dostosowań w miejscach publicznych względem niepełnosprawnych a z drugiej strony dopuszcza się do niestosowania do tych przepisów...  Więc przepisy są martwe...    A jeszcze jedno ważna sprawa... Na konsultacji grupowej z doradcą zawodowym, na kursach dowiedziałem się, że pracodawcy nie lubią takich tekstów w listach motywacyjnych jak: Potrafię to zrobić, ale... coś tam, coś tam... To nie jest szczera myśl, lub wypowiedź...
Resztę możecie sobie sami dodać...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-12 18:08

>Potrafię to zrobić, ale... coś tam, coś tam... To nie jest szczera myśl, lub wypowiedź...<


To akurat jest "szczere". Nieszczere - kłamstwo jest wtedy, gdy kandydat napisze wszystko wie i potrafi, a w praktyce zero. Poza tym jest rozmowa kwalifikacyjna i takiego kandydata się widzi i z nim rozmawia :-)

Do pozostałej treści tego postu to.... idę "wystawniejszą" kolację przygotować :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-12 18:32
Tu chodzi nie całokształt tekstu lecz o te ale. Na te ale większość pracodawców krzywo patrzy... Np. narzeczony mówi do narzeczonej: Kocham Cię, ale ty musisz to albo tamto...
To co, skoro kocha to niech nie żąda czegoś w zamian... To samo jest jak publiczna osoba zaliczy jakąś wpadkę i publicznie zaczyna się tłumaczyć, np. Powiedziałem tamto  ale nie tak naprawdę nie miałem tego na myśli...  Coś w takim stylu uważam za totalną wpadkę...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-13 00:10

>U mnie nie ma czegoś takiego jak: Osobiście jest przeciwny, ale dopuszcza taką możliwość...


Ja to rozumiem tak: osobiście jestem przeciwna, ale dopuszczam, że ktoś inny, kto świadomie stanowi o sobie, decyduje o sobie inaczej.
Bo gdybym tego nie dopuszczała stawiałabym się w roli wyroczni, a ja mogłabym jedynie przekonywać, aby żył dalej.
To słowo 'dopuszczam' tyczy przekonań, a nie stanowi prawa. Prawo powinno być jednoznaczne, choć w i wielu sytuacjach musi też dopuszczać wyjątki dobrze przemyślane. O naszym prawie mówi się, że jest słabe i nieszczelne, ale to na marginesie.
A przykład z samochodem? Jestem za przestrzeganiem kodeksu, ale dopuszczam, że kiedy bym uciekała przed kimś, albo pędziła komuś na pomoc...wtedy  dopuszczam łamanie kodeksu drogowego.:-) Więc jestem za i dopuszczam tak pojmowane nie musi stanowić zaprzeczenia sobie, wg mnie oczywiście.:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-13 00:27
Kto ci dał życie??? Bóg, więc Bóg cię może powołać do swego królestwa... to dla mnie święte jak modlitwa Pańska "Ojcze Nas"...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-13 00:55
Owsiak, to instytucja, która zrobiła ogrom dobrego. Co do eutanazji, to na dziś, jestem przeciwna, ale jutro ? Kto wie? Nigdy nie mów nigdy!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-13 01:19
Bona to samo chciałem napisać... :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-13 01:11

> Kto ci dał życie??? Bóg, więc Bóg cię może powołać do swego królestwa...


Też jestem wierząca, też jestem ZDECYDOWANIE przeciwko targaniu się na swoje życie i wyraźnie o tym pisałam, ale....
Bóg dał życie, ale czy również wyposażył nas  (jakimś dekretem) we władzę decydowania o innych i za nich? Jeśli Bóg dał ludziom wolną wolę, to dlaczego ludzie ludziom jej odmawiają w zakresie, o którym tu rozmawiamy?
Jestem za wolnością sumienia, bo każdy musi mieć swoje i za swoje odpowiada. Inni mogą tylko pouczać i przekonywać. Tylko tyle, albo az tyle możemy.
Wpadłam tu jeszcze, bo dyskusja jest ciekawa, choć każdy i tak pewnie przy swoim zdaniu pozostanie. A może ktoś kogoś przekona.
Do jutra.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-13 01:24
Wolna wola, nie oznacza podejmowania decyzji za innych, ani nawet decydowaniu o własnej śmierci, poprzez eutanazję...
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-01-13 11:20
JAK ZWYKLE NAJWIECEJ WIEDZA CI NAJMNIEJ ZORIENTOWANI.NIE BIERZECIE POD UWAGE CAŁEJ WYPOWIEDZI TO PO PIERWSZE.A PO DRUGIE,PATRZAC NA TO JAK SA ZABEZPIECZONE SZPITALE Z UWZG.ODDZIAŁOW(JESLI WOGOLE SA) GERIATRYCZNYCH TO JEST TO PRZYZWOLENIE NA EUTANAZJE.TERAZ JEST PRZYNAJMNIEJ JAKAS SZANSA NA TO ZE SIE POPRAWI ZE SIE ZMIENI I TO W WIELU KWESTIACH.
ALE KOMU JA TO TŁUMACZE?TYM KTORZY NIBY WSZYSTKO WIEDZA.
Z GAZET.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-13 19:39

> JAKAS SZANSA NA TO ZE SIE POPRAWI ZE SIE ZMIENI I TO W WIELU KWESTIACH.


Też mam taką nadzieję, mimo, że:
" Nikt po dzień dzisiejszy z ministerstwa nawet nie dał sygnału, nie zainteresował się, że gramy dla geriatrii. Nie krytykuję. Ty mnie o to pytasz, to ja odpowiadam. Ale to nie jest temat, z którym musimy się boksować. Nie to nie. "
To wypowiedź Owsiaka, cały wywiad i inne w nim kwiatki pod linkiem:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jerzy-Owsiak-nikt-z-ministerstwa-nie-zainteresowal-sie-ze-gramy-dla-geriatrii-nie-to-nie,wid,15243013,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-13 20:32
A co do tej rozmowy Owsiaka z Terlikowskim odnoszę się merytorycznie...
Rząd robi te całe zamieszanie... Skoro nieprzyjmowani są ludzie do szpitali tylko ze względu na wiek, a była mowa tam o 80 -cio latkach...
To jest prawdą, co dalej było tematem tej rozmowy... Iż eutanazja już trwa, a dowodem, na to jest limit wiekowy jako warunek przyjęcia człowieka na leczenie szpitalne...
Obawiam się, że ten limit wiekowy, może się także przenieś  na osoby niepełnosprawne... A już są ku temu poszlaki, ponieważ, jak wszystkim tu wiadomo, osobom niepełnosprawnym w tym kraju nie dość, że los ich tak skrzywdził, to standard życia tych osób stawia wiele, wiele do życzenia...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-13 21:05
Z tym nieprzyjmowaniem różnie bywa w różnych miejscach. Wczoraj zmarł ktoś znajomy, kogo przyjęto jako 90-latka i otoczono opieką.
Szpitale boją się statystyk i nie przyjmują, a przynajmniej się bronią.
Rząd i wszystkie rządy od zmiany ustroju niewiele zrobiły dla poprawy zdrowia obywateli. Lekarze wciskaja tabletki czasem na chybił-trafił bez porządnej diagnozy. Często panuje tzw. tumiwisizm. Ale jak się pojawia ktoś, kto to chce jakoś ruszyć do przodu, to na nim inni psy wieszają, "oto Polska właśnie".
A tak przy okazji zapytałabym tych wszystkich, którzy Owsiaka obrzucają, dlaczego nie zajęli się stanem geriatrii w Polsce?
Nie słyszałam, aby Caritas działał w tym zakresie, ale może tylko nie słyszałam, to zwracam honor Caritasowi.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-13 21:20
Ani jeden rząd, od obalenia komunizmu, nie zrobił nic dla poprawy służby zdrowia to prawda, prawdą jest też że w służbie zdrowia panuje "tumiwisizm", jak również caritas nie wiele może się pochwalić działaniami w tej kwestii... To oznacza jedno, że na takie traktowanie sami się godzimy... Bo zarówno do lekarza chodzimy z kopertami, jak i  do księdza, lub urzędasa...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-13 19:30

>Wolna wola, nie oznacza podejmowania decyzji za innych,


Nie? W takim razie nie można narzucać innym swoich decyzji na nie, jeśli ktoś chce eutanazji. Trzeba dopuścić, że ktoś inny podjął inną decyzję. Cały czas podkreślam: dopuścić w skrajnych przypadkach, a nie pochwalać.

> ani nawet decydowaniu o własnej śmierci, poprzez eutanazję...


to czy jako ludzie mamy tę wolną wolę, czy jej nie mamy?
Co w takim razie wg Ciebie oznacza wolna wola?...
(Wróciłam tu do tematu, bo gdzie indziej widzę zadawnione spory, których istoty i tak nie znam)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-13 19:39 Zmieniony 2013-01-13 19:45
Mamy, tzn. wg. praw Bożych... musimy wiedzieć, że nie wolno czynić zła... a z tym różnie bywa...
A tak między nami, to radzę tych sporów unikać, wiesz, zawsze się znajdzie w gronie jakaś czarna owca, szukająca jakiegoś haka...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-13 20:32
Z całym szacunkiem...prawa Boże i prawa etyki niewiele się chyba różnią.

> Mamy, tzn. wg. praw Bożych... musimy wiedzieć, że nie wolno czynić zła... a z tym różnie bywa...


A czy nie uważasz, że "wolna wola" aby nie czynić zła to tylko nakaz, a nie wolna wola? Dla mnie wolna wola to wolny wybór. Czyli poniekąd "róbta co chceta", ale ze świadomością konsekwencji swoich wyborów i w społeczeństwie, i wobec Boga, jeśli ktoś wierzy oczywiście. Bo nie musi.

>A tak między nami, to radzę tych sporów unikać, wiesz, zawsze się znajdzie w gronie jakaś czarna owca, szukająca jakiegoś haka...


Żeby się zahaczyć?;-))) :-) zamiast trawki czarne owieczki  lubią haki zjadać?;-) Nie wierzę.:-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-13 20:41 Zmieniony 2013-01-13 20:47
Oczywiście że wolna wola nie podlega żadnym przykazaniom ani zakazom... Prawo jest po to aby je przestrzegać a nie łamać...
A co tej aluzji: A tak między nami, to radzę tych sporów unikać, wiesz, zawsze się znajdzie w gronie jakaś czarna owca, szukająca jakiegoś haka...

>Żeby się zahaczyć?;-))) :-) zamiast trawki czarne owieczki  lubią haki zjadać?;-) Nie wierzę.:-)


To napiszę, że pożyjesz, a sama dojdziesz do tego co miałem na myśli...
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2013-01-14 01:04
Wzetka temat nie tylko jest ciekawy ale i trudny. I nie do ogarniecia przez  osoby nie w pelni sprawne. Temat eutanazji bardziej zalezy od osob zdrowych,  ewentualnie dopuszczam tez samodzielnych  choc z grupa.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2013-01-14 10:12 Zmieniony 2013-01-14 10:34
Teraz musimy tylko czekac na efekty grania. Cos jeszcze dodam. Najdziwniejsza sprwa w naszym kraju.. Orkiestra gra raz w ruku, my placimy na NFZ  co miesiac. Osiagniecia orkiestry widac a funduszu nie. Dobre zarzadzanie ma znaczenie, ogromne.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-14 11:42
To znaczy, że nasz cały kraj jest zarządzany po partyzancku...
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-01-14 15:19
SIE JUZ LEPIEJ OKOPUJ WROG CZYHA U DRZWI.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-14 15:52
U twoich  także....
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2013-01-14 22:13
Zarzadzanie przedstawia wiele do zyczenia. Orkiestra ugrala ok4o milionow. To duzo materacy przeciw odlezynowych. Inna sprawa jest cena za jaka zostana kupione i od kogo. Oni maja juz opracowane metody zakupu. Tak przypuszczam.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-01-11 12:39
Przypomnę Wam dyskusje jakie tu toczyły się kiedyś między forumowiczami.
I zauważcie jedno ,ze zawsze znajdzie się ktoś kto przyczepi łatkę aby wytrącić drygentowi batutę lub nawet rozwalić orkiestrę. Na szczęście nadal gra i w następnym roku będzie to już kolejny 25 raz a w naszej publicznej służbie zdrowia nic się nie zmieniło na lepsze i raczej nie widać aby kolejni ministrowie chcieli coś poprawić dla pacjentów.
Nadrzędny - Autor Łukasinek Dodany 2016-01-11 16:19
Popieram obiema rękami. Co by było, gdyby nagle zabrakło Owsiaka, ktoś o tym pomyślał?

Łukasz,
Wypożyczalnia samochodów Poznań
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-11 19:20
Co by było? 0,08% nakładów mniej na ochronę zdrowia. Ludzie umieraliby na ulicy.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-01-11 19:34
Według mnie kłamiesz u wprowadzasz innych w błąd podając taki %, ja twierdze że to jest 2,93%
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-11 20:09
Ok, podaj proszę metodologię Twego wyliczenia.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-01-11 23:45
Ok. a Ty poczytaj tu
www.nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-12 07:47
To dopiero obiektywne źródło. Bądź poważny człowieku
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Jutro gramy w Swiatecznej orkiestrze. Tym razem (21919 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill