www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wyraź swoją opinię! Ważne (4101 - wyświetleń)
- Autor madzai Dodany 2013-01-12 18:32
Bardzo proszę o wypełnienie ankiety osoby mieszkające w województwie śląskim.
Każda osoba ma znaczenie.

http://www.ebadania.pl/4232ab081b0a4c95

Bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam gorąco!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-12 18:39
A co się zmieni po tym jak xxx ludzi wypełni tą ankietę??? Ponieważ pytam o to, gdyż zauważyłem, że prawie każdy ankieto-dawca po osiągnięciu pracy dyplomowej daje tą pracę do szuflady i zapomina o niej...
Nadrzędny - Autor madzai Dodany 2013-01-12 18:46
Mam nadzieję, że u mnie tak nie będzie. Chciałabym pracować w jednostce zajmującej się aktywizacją ON, stąd też taki temat. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-12 19:50
Nie wiem, jak inni na tym forum, lecz ja jestem zawiedziony tymi wszystkimi ankietami... Obiecywano nam, jako osobom niepełnosprawnym liczne cuda i cudeńka a obróciwszy się na pięcie wszystko robili po staremu, bądź nie tak jak było ustalone... Za dobry przykład powinno posłużyć wschodni dworzec kolejowy, na początku remontu były wywiady z niepełnosprawnymi i dokładnie ustalono co, jak i gdzie...  A po remoncie, oprócz zmienionego wyglądu, wszelkie niedogodności związane z poruszaniem się osób niepełnosprawnych pozostały na miejscu, a jak media zaczęły węszyć to zarząd dworca oświadczył, że nie było żadnego remontu a jedynie estetyzacja... Czyli tak naprawdę wyrolowali niepełnosprawnych, a jedynie niepełnosprawnym pozostaje czekanie zaś jakieś od 20 - 50 lat do następnego remontu, jeśli do niego w ogóle dojdzie...  To samo dotyczyło ul. Poznańskiej w Wa-wie, były oświadczenia, nawet przed kamerami  a na koniec remontu okazało się że wszystko jest po staremu, a niepełnosprawnych tylko w trąbę wyrolowali....
Nadrzędny - Autor madzai Dodany 2013-01-12 20:05
Dlatego moim zdaniem niepełnosprawni powinni zasiadać w szeregach osób decyzyjnych, tj. rady miasta, samorządy. Dzięki temu będą mieli większy wpływ na sprawy bezpośrednio ich dotyczące. Zbyt mały procent osób podejmujących decyzję i mających wpływ na prawo, otoczenie, stanowią właśnie osoby których te o to prawo najbardziej dotyczy. Jest to przykra sprawa, dlatego każdy zainteresowany musi się angażować jak może. W moim mieście są np. organizowane różne programy, ale co z tego jeśli są one tak słabo nagłośnione, że grupa docelowa praktycznie nie wie iż coś takiego jest.. Dlatego całkowicie się zgadzam z powyższą wypowiedzią..
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-12 20:20
Tak, też uważam, lecz lokalne władze decyzyjne opierają się jak mogą aby nie zatrudniać niepełnosprawnych... Sama ilość niepełnosprawnych parlamentarzystów jest zbyt niska co do liczebności osób niepełnosprawnych. Jest ich tylu, ile palców u ręki, na 5,5 miliona osób niepełnosprawnych, choćby wrzeszczeli, i robili wszystko jak należy to i tak nic nie zdziałają bo i głos ginie w otchłani większości którzy są zainteresowani własną kieszenią niż losem obywateli a tym bardziej niepełnosprawnymi...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wyraź swoją opinię! Ważne (4101 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill