www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wizyta u neurologa (8667 - wyświetleń)
- Autor trolla Dodany 2013-01-16 11:20
Poszukuję dobrego neurologa, dostałam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności w listopadzie 2011 roku na okres 2 lat o symbolu 10-N, 05-R.
Pmijając dyskryminację z powodu rodzaju niepełnosprawności i stopnia to kolejni lekarze do których chodzę nie chcą wydać pracyzyjnych diagnoz twierdząc że mam tylko Rwę barku i zabiegi rehabilitacyjne wyleczą mnie na sto procent. Dodam że neurolog u której byłam ostatnio nie raczyła obejżeć obrazu badania na płytce jedynie pobieżnie przejżałą moją dokumentację dotychczasową dałą skierowanie do ortopedy i stwierdziła że ma tylko 15 minut na pacjenta.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-16 12:15
Podaj w jakiej okolicy, to pewnie dostaniesz odpowiedź.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-17 22:19
w Warszawie, obojętnie gdzie, tylko żeby to był neurolog a nie konował który powie że moje objawy to rwa barkowa
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-18 13:52
Trolla, sporo oczekujesz po internecie...

Nie chcę oceniać ani Twojego stanu zdrowia ani sytuacji, ale z Twoich wypowiedzi wynika, że Twoja samodiagnoza istotnie różni się od diagnoz stawianych przez lekarzy specjalistów... A może onie mają rację...? Cóż, jeśli oczekujesz, że ktoś napisze na opinii to, co Ty byś chciała, aby tam się znalazło (niezależnie od tego, co Ci naprawdę dolega) - to raczej właśnie tylko u konowała jest do załatwienia...

Natomiast zakładając, że jednak rzeczywiście masz kłopot z właściwym zdiagnozowaniem to rozumiem też, że zależy Ci - poza uzyskaniem orzeczenia - na polepszeniu stanu zdrowia bądź wyzdrowieniu. Może warto w tym celu w końcu zaufać któremuś lekarzowi i skorzystać z jego wskazań?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-19 11:27
Do bluengel

oczekuję neurologa który obejmie mnie stałą opieką, kiedy po raz pierwszy zgłosiłam się do neurologa była to przychodnia prywatna która miała kontrakt z NFZ, było tam dwóch specjalistów i w zależności u którego było wolne miejsce do tego mnie zapisywano, w tej przychodni własnie neurolog zasugerował mi po badaniu rmi złożenie papierów do orzecznictwa ale nie wiem czemu w opinii podłożyła mi świnie bo napisała że zabiegi rehabiliracyjne rokują 100% poprawę stanu zdrowia. Kiedy byłam u kolejnych neurologów dostawałąm tylko recepty na leki po których mam problemy z żołądkiem lub wątrobą i skierowania na kolejne rehabilitacje. Dodam że żadna z tych pań nie obejżała płytki z badaniem rmi twierdząc że opis jest wystarczający. Poszłam prywatnie do neurologa i ten stwierdził po szczegółowym przejżeniu płytki powinnam skonsultować się z neurochirurgiem i wykonać kolejne badanie rmi, niestety ostatnio neurolog powiedziała że nie mam dyskopatii tylko rwę barku i skierował mnie do ortopedy, ortopeda zlecił mi badanie usg i wykluczył rwę barku niestety otrzymuję sprzeczne diagnozy a drtętwienia prawej ręki nie ustępują, często mam zawroty głowy i odruch wymiotne bez treści żołądkowej i silne uciski szyi na wysokości przełyku i krtani, ostatnio co raz częściej mam też bóle w odcinku lędźwiowym, ale neurologa ta ostatnia powiedziała mi że jeżeli mam dyskopatię szyjną to nie może mnie boleć inny odcinek kręgosłupa.
Przepraszam że tak się rozpisałam ale moje dolegliwości utrudniają mi życie a podejście lekarzy jest: jeżeli człowiek sam stoi na dwóch nogach to jest zdrowy i wiem że nie tylko ja się spotykam z takim podejściem.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-19 16:43
Te objawy wcale nie muszą być neurologiczne.
Opis robi lek. radiolog, więc powinien lepiej czytać zdjęcia niż lekarz.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-01-18 20:46
Trolla,
od kilku lat jestem pod opieką neurologa i wiem co to znaczy lekarz i konował.
Chcę tylko zapytać czy interesuje Cię stała opieka i leczenie na NFZ, czy potrzebujesz szybkiej konsultacji?
Bo ja pomimo stałych wizyt na NFZ byłem prywatnie u Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie neurologii i on wyjaśnił mi tajniki orzecznictwa i stan mojego zdrowia pod kątem orzekania o niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-19 11:29
do TadeszP
interesuje mnie stała opieka i leczeni z NFZ, jakie są tajniki to ja wiem, jestem od ponad dwóch i pół roku bezrobotna i już usłyszałam od biegłego neurologa w wieku 76 lat że migam się od pracy
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-01-19 17:25
W Magodent (Fieldorfa na Gocławiu i Narbutta na Mokotowie) mają niezłych neurologów ale terminy są długie.
A ten biegły neurolog to może dr Bogdan Zajączkowski?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-23 17:57
tak owszem, stara pierdoła 76 lat
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-01-23 20:30

>tak owszem, stara pierdoła 76 lat<


Słyszałem też wiele pozytywnych opinii o tym lekarzu, o sposobie badania i podejściu do pacjentów.
Badanie jest dokładne, trwa długo a wydana opinia na piśmie nie składa się z kilku ogólnikowych zdań lecz zawiera konkrety.
Ale każdy ma prawo do swojego zdania.
Życzę zdrowia i powodzenia.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-19 13:42

>  w Warszawie, obojętnie gdzie


Osobiście dobrze mi się "pracuje" z dr Elżbietą Cieślak. Jest lekarzem w kilku różnych ośrodkach (zdaje się), ja akurat zahaczyłam o nią w przychodni przy Wojskowej Akademii Technicznej.

Moje schorzenie jest dość proste (raz zdiagnozowane nie wymaga niczego więcej niż kontroli). Doktor Cieślak robi na mnie wrażenie dobrego specjalisty i chętnie wyjaśnia wszystko o co poproszę, ale gwarancji to ja Ci oczywiście nie dam.

Minus jest taki, że - przynajmniej w przychodni WAT - kolejki są nieziemskie a na dodatek dr Cieślak regularnie spędza z każdym pacjentem więcej czasu niż przewiduje norma, więc pod koniec dnia ma takie opóźnienia, że jeżeli mam numerek na 20:00 to się cieszę jak przed 23:00 jestem w domu. :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-01-23 18:00
wielkie dzięki, mam zamówioną u niej wizytę na czerwiec tego roku, może coś pomoże, już mam dosyć, może ktoś powie że na dyskopatię cierpi pół polski ale u mnie coś nie tak bo mam zawroty głowy, odruchy wymiotne bez treści żołądkowej a do tego jak mam zejść po schodach to dostaję agorafobii której nigdy nie miałam i do tego RSI
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wizyta u neurologa (8667 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill