www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Założyłem własną działalność ... (5520 - wyświetleń)
- Autor granat13 Dodany 2013-01-21 15:43
... i nasuwa mi sie pytanie. Czy moge liczyc na pomoc naszego Państwa jako osoba z niepełnosprawnością umiarkowaną?
co oprócz 60% mniej w ZUSie Państwo oferuje takim jak my ? ma ktoś z Was doświadczenie? gdzie sie zwrócic o pomoc , dofinansowanie w zakupie sprzetu( fax, komputer itp) do firmy ( narazie jestem tylko ja ale może i bedzie kolejny pracownik z grupą, lub bez) , moze dofinansowanie do pojazdu ( skrzynia automatyczna itp ) ?
za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny :-)

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 12:15
Jedynie chyba Idea bank- dają pożyczki na start do 15.000zł jest jeden warunek- trzeba mieć czysty BIK, odrzdam wszelki dotacje z PFRON czu PUP bo mają obwarowania typu biznesplan, poręczyciele, zabezpieczenie majątku.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-01-24 12:23
Zgłoś się do funduszu pożyczkowego. Będzie taniej niż w banku.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-24 15:01
trolla, do licha ciężkiego: ja też bym Ci nie dała złotówki na inwestycję, gdybym się nie zabezpieczyła: biznesplanem, poręczycielem itp. . A jaką bym miała inną gwarancję, że wywiążesz się z zobowiązań?????????????  Za ewentualne niepowodzenie to Ty masz ponieść konsekwencje - nie ja:)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-11 12:16
to też ja się nie pcham do działalności gospodarczej, więc o co chodzi ?
dodam tylko jedno mam znajomą która chciała założyć działalność w zakresie usług porządkowych, miała bazę odbiorców, miała namiary na zakup sprzętu polizingowego i złożyła wniosek do PUP, ale odrzucili bo nie był profesjonalnie napisany, jak poprosiła o uzasadnienie odmowy to dostała listę firm piszących biznesplany za 7-10 tysięcy, spytała skąd ma na to wziąć to się dowiedział że jak ktoś chce zakładać działalność to musi posiadać wkład własny
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-02-11 13:02
Gdyby donieśc na tego dyrektora PUP do MPiPS to już byłby bezrobotny.
Nadrzędny - Autor Mikron Dodany 2013-11-15 15:30
W przypadku dotacji na firmę z PFRON to ponad 50 000,00 zł - całkowicie wolne od podatku i bezzwrotne. Dotacja spełnia określoną funkcję, ma spowodować aby niepracująca osoba niepełnosprawna zaczęła również generować PKB. Jest rzeczą oczywistą iż takiej kwoty nie rozdaje się na piękne oczy... W przypadku kredytów bankowych bez zabezpieczenia również się nie obejdzie. Jeżeli ktoś ma problem z przygotowaniem dokumentów pod dotacje PFRON i przebrnięciem przez biurokrację zawsze może skorzystać z odpłatnej pomocy, choćby takiej jak tu: pierwszadotacja.net
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-15 18:42
NO i ręce i nogi opadają.

Przy okazji postu-reklamy Mikrona przeczytałam stary post rogala - Ty mnie normalnie "rozkładasz na łopatki". Nie takie przekręty przechodzą. Dyrektor jakiegoś Biura Pracy nic nie robi samowolnie - zawsze ma "zaplecze".
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Założyłem własną działalność ... (5520 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill