www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ubezpiecznie zdrowotne a wstrzymanie renty socjalnej. (4046 - wyświetleń)
- Autor fibonacci Dodany 2013-01-23 16:26
Całkiem niedawno wyczytałem, że wstrzymanie renty socjalnej nie wstrzymuje ubezpieczania zdrowotnego do czasu wydania prawomocnej decyzji ZUS-u. Jak to się ma do pouczenia jakie dostarczane jest razem ze wnioskiem o stawiennictwo do lekarza orzecznika ZUS. Przytoczę fragment "Zakład informuje, że z chwilą wstrzymania renty nastąpi wyrejestrowanie osoby, która była uprawniona do renty" koniec cytatu.
Druga sprawa, sugerując się tym stwierdzeniem, nie mając świadomości, że mogę jeszcze korzystać z ubezpieczania zdrowotnego, chcąc zrobić dodatkowe badania (a na karcie pacjenta dokładnie widniała data do jakiego czasu świadczenie jest ważne) zarejestrowałem się jako osoba bezrobotna, by mieć ubezpieczenie i móc dostać skierowanie od lekarza rodzinnego. Tu moje pytanie, czy moja decyzja o rejestracji jako osoba bezrobotna będzie miała jakikolwiek (negatywny?) wpływ na decyzję komisji lekarskiej ZUS?
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-01-23 17:16

>>czy moja decyzja o rejestracji jako osoba bezrobotna będzie miała jakikolwiek (negatywny?) wpływ na decyzję komisji lekarskiej ZUS?


nie
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 13:22
osoba zarejestrowana w PUP nie może posiadać statutu osoby bezrobotnej jeżeli korzysta z jakiegokolwiek bądź żródła dochodów o charakterze stałym (renta, emerytura, zasiłek stały), może jedynie zgłosić się jako osoba poszukująca pracy, nie pamiętam dokładnie przepisów ale ta informacja na pewno jest na stronie każdego urzędu pracy
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2013-01-24 15:53
przeciez on nie ma renty bo mu wstrzymali
Nadrzędny Autor fibonacci Dodany 2013-01-24 16:01
W tym momencie nie pobieram renty bo została zakwestionowana. Jeżeli chodzi o rejestracje w PUP to orzeczenie, że "nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy" wystarczyło by się zarejestrować.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ubezpiecznie zdrowotne a wstrzymanie renty socjalnej. (4046 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill