www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Platformy dla niepełnosprawnych (5186 - wyświetleń)
- Autor nadjaa Dodany 2013-01-28 12:24
Witam przeglądałam forum i natknęłam sie na podstawowe informacje o platformach przy schodowych. Jestem na etapie adaptacji kamienicy na obiekt spotkań. Chciałam sie dowiedziec jaki jest minimalny wymiar jednego biegu schodowego przy montażu platfromy w budynku użyteczności publicznej a nie zamieszkania zbiorowego.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-31 01:20
Proponuję to samo pytanie zadać raz jeszcze w dziale porad eksperckich (tutaj - klik).

Ja wolę nie doradzać bo mogłabym się pomylić.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-04 08:32
Par 68  Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r.

Określa minimalną szerokość schodów zależnie od rodzaju budynku. W tym przypadku wygląda na to że to powinno być co najmniej 1,2m.
Polecam zapoznanie się z publikacjami:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/79725

a szczególności z:
Projektowanie dla wszystkich, architektura
www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/biblioteczka/projektowanieBB.pdf
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-04 08:32
Par 68  Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r.

Określa minimalną szerokość schodów zależnie od rodzaju budynku. W tym przypadku wygląda na to że to powinno być co najmniej 1,2m.
Polecam zapoznanie się z publikacjami:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/79725

a szczególności z:
Projektowanie dla wszystkich, architektura
www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/biblioteczka/projektowanieBB.pdf
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Platformy dla niepełnosprawnych (5186 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill