www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Sąd uchyla decyzję ZUS (7453 - wyświetleń)
- Autor gre_ys Dodany 2013-01-29 17:24
Witam. Potrzebna porada, co dalej?

"sąd uchyla decyzję ZUS, przekazuje sprawę do rozpoznania organowi rentowemu i postępowanie umarza."

Czy ktoś miał podobne doświadczenia? nie możliwe że tylko ja... Szukam pomocnych wpisów... niestety brak, albo nie potrafię szukać.
Proszę o wskazówki
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-01-29 19:06
Wysłałem Ci na priv opis podobnej sytuacji. Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć to odpisz też na priv bo tutaj atmosfera jak "na straganie w dzień targowy ......." więc zaraz odezwą się ........... aaaaaaaaaaa lepiej nie mówić/pisać.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-29 22:39 Zmieniony 2013-01-29 22:46
A tak bez świadków możesz ewentualnie w błąd wprowadzić :-(
Jest Jolik, Iota, Kundzia i inni co sporo wiedzą i podają linki w takich sprawach. Poza tym powinni odezwać się z C.I.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2013-01-30 06:35
zapewne chodzi o to:Sąd uznał , że po dniu złożenia odwołania powstały nowe okoliczności dotyczące niezdolności do pracy tej osoby.
Nadrzędny - Autor gre_ys Dodany 2013-01-30 11:01
Zgadza się, między innymi to było napisane w uzasadnieniu. Sama dostarczyłam do sądu nowe dokumenty, nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale to już nieistotne. Opinia głównego biegłego, niestety na korzyść zus-u. Zus zmienił, z całkowitej  niezdolności na częściową, z czym się nie zgodziłam.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-30 14:21
poprosze o kontakt 22 831 85 82 zobaczymy czy da sie umwić do prawnika w jakimś sensownym okresie
Nadrzędny Autor Ryszard Tereszkiewicz Dodany 2013-02-06 16:36
Witam cz ktoś z Was wnosił apelację do Sądu odnośnie przywrócenie renty? Jeżeli tak to proszę o wskazówkę jak to napisać.
Nadrzędny - Autor gre_ys Dodany 2013-06-29 13:44
Witam.
Oto zakończenie(???) walki z ZUS-em.
Właśnie poznałam orzeczenie po ponownym rozpatrzeniu przez ZUS
-1-sze orzeczenie orzecznika: na moją korzyść, tzn. całkowita niezdolność do 05.2015, powstała - z dniem złożenia wniosku ( to było w maju 2011)
-zarzut wadliwości postawiony przez Zus dotyczył cyt.-"zbyt lakoniczna data powstania  całkowitej niezdolności", ale komisja była nadgorliwa i ...
-2-gie orzeczenie wydane przez 3-osobową komisję: całkowita niezdolność do 05. 2014, powstała 05.2013 ( dzień badania przez konsultanta ZUS)

2 lata nerwówki, i tyle wywalczyłam???. Nie wiem czy dalej ciągnąć i walczyć o uznanie pierwszego orzeczenia...

Może jakieś podpowiedzi???

Pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny - Autor gre_ys Dodany 2013-07-12 18:44
Witam ponownie.
Sądziłam że ktoś zabierze głos, i coś podpowie...

Decyzji jeszcze nie mam, czekam, (24.06.13  komisja zus)

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor marysiak47 Dodany 2013-07-29 14:12
Bo tu nikt nie jest w Twojej sytuacji. Wiadomo, jeśli masz energię i żal Ci tego wysiłku, który dotąd w sprawę włożyłaś, to trzeba walczyć dalej. Ale jeśli masz dość szarpaniny, a wyrok w miarę Cię zadowala, możesz odpuścić. To musi być zupełnie Twoja decyzja, żebyś nie czuła się pokrzywdzona.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Sąd uchyla decyzję ZUS (7453 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill