www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / APEL O POMOC 1% ...!!! (7682 - wyświetleń)
- Autor bramkarz33 Dodany 2013-02-09 08:16
SEKRETEM  ŻYCIA JEST DAWANIE !!!

     Z uprzejmą prośbą,zwracam sie do państwa o pomoc dla mojej przyjaciółki Stanisławy Dobrowolskiej lat 34, chora od urodzenia na dzieciece porazenie mózgowe czterokończynowe,obecnie przebywa na rencie socjalnej.
Mieszka z rodzicami i rodzeństwem w Augustowie.
Mama nie pracuje,tata utrzymuje rodzine.Z wiekiem dziecka,potrzeby finansowe sa duże,a przecież trzeba kupić leki,jedzenie,opłacić rachunki tj.: czynsz,prąd,wodę???
Ja jako przyjaciel rodziny bede prubował zebrac pieniążki na taki specjalny rower rehabilitacyjny na trzy koła,oraz turnus rehabilitacyjny nad morze.
     Stasia wymaga codziennej i stałej opieki... Ze Stasią mozna nawiązac kontakt słowny,bardzo lubi przebywac z ludzmi,jest towarzyska,czyta ksiazki o tematyce miłosnej,bardzo sie cieszy jak ktos do niej przyjdzie w odwiedziny.

Nie bądzmy obojętni !!!  Pomóżmy Stasi wyjechać nad morze !!!

W imieniu przyjaciółki Stanisławy Dobrowolskiej,prosze o pomoc w zebraniu pieniążków na rower rehabilitacyjny i turnusu nad morze!!!

Wszelką pomoc finansowa prosze kierowac na konto:

Bank BPH Łuków 70 1060 0076 0000 3080 0073 1039
                z dopiskiem: Dla Stanisławy Dobrowolskiej.


Osoba Kontaktowa:

Marcin- 514622836
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-02-09 19:07
Ponieważ Autor zapomniał (pisząc apel) o tym małym szczególe to:

Konto oficjalne prowadzi zdaje się Fundacja AVALON. Strona: http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/lista/dobrowolska-stanis%C5%82awa.html. Wydaje mi się, że to inny numer i bank niż podany przez Autora wątku...

Dokumenty i rozliczenia fundacji (dla osób, które chcą podjąć decyzję, czy wpłacają) do sprawdzenia tutaj: http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Search

W tym sprawozdanie merytoryczne za rok 2011

PS. Nie mam związków z AVALONEM. Po prostu uważam, że w takich sytuacjach warto podawać takie dane.
Nadrzędny - Autor bramkarz33 Dodany 2013-02-11 08:01 Zmieniony 2013-02-11 08:11
Fundacja AVALON niech zbiera swoją drogą,na rzecz podopiecznej a JA swoja drogą-środków finansowych będzie więcej na turnus rehabilitacyjny i sprzet rehabilitacyjny.Wszelkie sprawy zwiazane z założeniem subkonta w tejże fundacji,mojej przyjaciołce Stanisławie Dobrowolskiej,załatwialem sam.Ja tu problemu rzadnego nie widze.A ludzie sami beda wybierac,gdzie wpłaca ewentualna pomoc czy na subkonto,czy na konto prywatne !!!

Jesli uważa pan/pani,ze to jest dziwne,ze ktoś na swoją ręke zbiera srodki finansowe na ten cel,to moze przecież do mnie zadzwonić,podany jest numer !!!   ZAPRASZAM do kontaktu.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2013-02-11 16:03

>Ja tu problemu rzadnego nie widze


Przypomnę autorowi, iż tytuł wątku brzmi "APEL O POMOC 1% ...!!!".
Jest to ewidentna prośba o wpłaty w ramach prawa podatnika przekazania 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym za 2012 rok.
W poście nie ma informacji o OPP - brak nazwy i numeru KRS organizacji. Zamiast tych danych, autor podaje numer prywatnego konta.
.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-02-11 16:33 Zmieniony 2013-02-11 16:50

> Jesli uważa pan/pani,ze to jest dziwne,ze ktoś na swoją ręke zbiera srodki finansowe na ten cel,to moze przecież do mnie zadzwonić,podany jest numer !!!


Uważam, że 1% nikt nie może Panu na prywatne konto wpłacić, to po pierwsze. Por. post jolik. A tytuł Pan zrobił taki a nie inny.

Po drugie (i to już gorzej), o ile pamiętam do robienia ogólnopolskiej publicznej zbiórki pieniędzy potrzebne jest zezwolenie ministra MAC. Zbiórka w Internecie ma charakter publiczny i ogólnopolski. A to znaczy, że może Pan napytać biedy sobie i swojej znajomej, gdyby ktoś się przyczepił. Prawdopodobieństwo nie jest pewnie duże, ale dlatego skoro znajoma już ma konto w fundacji to, o ile Fundacja jest przyzwoita, ja na przykład wolę ewentualnie wpłacić Fundacji niż Panu choćby dlatego że potem z tego na pewno nie będzie nieszczęścia finansowego. A ze zbiórki prywatnej takie nieszczęście być może.

Oczywiście jeśli z subkontem w AVALONie jest coś nie tak to inna sprawa, no ale wtedy bezpieczniej by było poszukać innej Fundacji.
Wiem, że ludzie czasem zbierają na konta prywatne, ale to generalnie nie jest bezpieczny pomysł.

Nie wiem po co właściwie miałabym do Pana dzwonić, skoro oboje piszemy na tym forum?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-02-11 17:43
Dla zainteresowanych jeszcze informacja jaka część darowizny idzie na potrzeby AVALONu:

http://www.ofon.net/fundacja-avalon-t3957.html#p194239

Jeżeli nic się nie przeterminowało to: fundacja pobiera 3 % wpływu z darowizny a 10% z podatku 1%

A jak policzyć sobie w sprawozdaniu za rok 2011 to na koszty administracyjne, w tym pensje pracowników, poszło 2,34% pieniędzy.

[tak w ogóle byłabym szczęśliwa gdyby organizacje same udostępniały takie wskaźniki]
Nadrzędny Autor Kasia DM Dodany 2013-03-02 18:54
Szanowny Panie Marcinie
Doskonale rozumiem pana intencje ale obawiam się, że swoim działaniem bardziej szkodzi pan Stanisławie sobie oraz wszystkim osobom indywidualnym zbierającym darowizny i 1% podatku, ponieważ:
1. zbieranie funduszy na prywatne konto jest wykroczniem z art. 56 par. 1 kodeksu wykroczeń zagrożonym karą grzywny do 5000 zł
art. 56 par. 1 kodeksu wykroczeń stanowi Kto bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar, podlega karze grzywny.
Wykroczeniem jest (art.1 k.w.) czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5000 złotych lub nagany.
Żadna organizacja kta umożliwia zbiórkę funduszy na subkonto nie zezwala na zbiórkę na prywatne konto bankowe!!!

2. Fundacja może wyciągnąć konsekwencje w postaci zamknięcia subkonta dla podopiecznej.

Zatem polecam rozwgę w działaniu.
Pozdrawim
Nadrzędny Autor fundacjaavalon Dodany 2013-03-12 10:14
Panie Marcinie,
Pani Stanisława Dobrowolska posiada subkonto w Fundacji Avalon http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/lista/dobrowolska-stanis%C5%82awa.html
Za pośrednictwem Fundacji można w sposób legalny przekazać Pani Stanisławie swój 1% podatku oraz darowiznę pieniężną. Fundacja czuwa nad tym, by zebrane środki zostały jej zwrócone lub by za ich pomocą można było opłacić niezbędne dla niej usługi np. rehabilitację.
1% podatku można pozyskiwać tylko za pośrednictwem organizacji, która ma status organizacji pożytku publicznego. Urzędy Skarbowe nie przekazują środków z 1% na konto prywatne, tylko na konto organizacji, która musi spełnić szereg wymogów i co roku rozliczyć się w terminie z otrzymanych środków. Natomiast przekazanie darowizny poprzez organizację gwarantuje, że będzie to zrobione w sposób legalny, a darczyńca będzie mógł sobie odliczyć przekazaną kwotę od podatku.
Podając w tym miejscu lub gdziekolwiek indziej swoje konto prywatne i prosząc o wpłacanie na nie środków dla Pani Stanisławy szkodzi Pan przede wszystkim jej oraz sobie, ponieważ tak jak już tu napisano, może Pan ponieść konsekwencje prawne swoich działań.
Fundacja Avalon nie ma nic wspólnego z numerem konta, który Pan tu podał, nie jest to numer bankowy należący do Fundacji.
Aby legalnie przekazać darowiznę lub 1% podatku Pani Stanisławie prosimy skorzystać z informacji podanych w linku powyżej.
Nadrzędny Autor bramkarz33 Dodany 2013-04-11 19:10
Apel NIEWAŻNY !!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / APEL O POMOC 1% ...!!! (7682 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill