www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / szkolenia dla ON niepracujących w Małopolsce (6700 - wyświetleń)
- Autor kazoo Dodany 2013-02-11 19:54
http://celpraca.lechaa.pl/o_projekcie.html

wydaje mi się że to dobra oferta
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 20:48
opisać raczej wskazane byłoby... no nie...????
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-02-12 14:13
Witam !Swego czasu "INTEGRACJA" dawała też możliwość kursów,szkoleń .Było to o tyle fajne ,że niekoniecznie trzeba było być bezrobotnym a wystarczyło,że chciało zmienić swoją dotychczasową pracę choćby dlatego ,że ciężko nam ją było wykonywać.Można samemu było wskazać czego chciałoby się nauczyć ,jakie szkolenie przebyć .Doradca ustalał strategię ,wskazywał placówki gdzie można zdobywać kwalifikacje itd.Niektóre szkolenia czy warsztaty zwłaszcza te organizowane przez Centrum INTEGRACJA były bezpłatne,inne w dużej częśći były dofinansowywane a uczestnik wpłacał tylko niewielką kaucję ,która po odbyciu szkolenia była zwracana.Warto byłoby się dowiedzieć ,choć jak znam życie pewnie tak jak wszędzie nie będzie funduszy.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-02-13 17:27
Jeśli Integracja organizuje szkolenia zawodowe to fajnie. Jednak szkolenia typu: asertywność, umiejętność znalezienia się na rynku pracy itp. to jest raczej naciąganie PFRON na kasę. Bo to PFRON płaci, a korzyści dla ON z tego są nikłe, tyle że są miejsca pracy dla trenerów którzy to organizują. Chociaż z drugiej strony może jest ktoś kto rzeczywiście odniósł korzyść z takiego szkolenia miękkiego. Ostatecznie jednak lepiej pieniądze na szkolenia przeznaczyć na konkretne szkolenia, zwiększające kompetencje zawodowe, dające certyfikaty umiejętności. Tak ja myślę.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-14 09:42
Gwoli ścisłości – asertywność, umiejętność znalezienia się na rynku pracy itp. nigdy nie były i nie będą szkoleniami zawodowymi. To szkolenia z zakresu aktywizacji zawodowej ale nie zawodowe.
Różnica taka, że takie szkolenia robimy zazwyczaj siłami kadry własnej a szkolenia zawodowe zleca się wyspecjalizowanym firmą.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-02-13 17:22
Nie będę opisywał, chociażby dlatego że nie jestem z tej firmy szkoleniowej-nie będę się więc tak angażował. Jak ktoś jest zainteresowany to może wszystko przeczytać po wejściu w link. Ja nie mogę skorzystać bo pracuje, ale dla ON które nie pracuje i chce zwiększyć kwalifikacje jest to szansa.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-13 17:46
Faktycznie. Pytanie pownno brzmieć,czy po takim szkoleniu Ci przeszkoleni otrzymają pracę?.  Ale fakt jak zauważył kazoo, może celem nie jest praca dla tych osób a " fucha"  dla przeprowadzających szkolenie ?
Nadrzędny Autor Krakowiak Dodany 2013-02-14 04:33
Hej!W Krakowie działa też Stowarzyszenie Chrześcijańskie  Ognisko  http://www.ognisko.org.pl/.Tam masz spotkania z trenerami ,doradcami zawodowymi.W końcu po tych wszystkich spotkaniach i warsztatach mających na celu pomóc w znalezieniu pracy również szukają pracy.Myślę ,że warto spróbować tam się dopytać
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / szkolenia dla ON niepracujących w Małopolsce (6700 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill