www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pytanie (2967 - wyświetleń)
- Autor damian1234 Dodany 2007-04-06 18:34
Witam!
Mam takie pytanie, jestem osobą niepełnosprawną i chciałbym kupić mieszkanie lub dom lecz przy zarobkach 500 zł i rencie socjalnej (po raz kolejny przedłużonej na 3 lata) nie dostane kredytu hipotecznego w żadnym banku. Dorobić więcej też nie mogę ponieważ ZUS zabierze mi rentę, a ile można mieszkać z rodzicami :-(  , wynajmować mieszkanie też nie jest dobrym pomysłem ponieważ każdy wie ile to kosztuje,  więc moje pytanie brzmi czy są jakieś dofinansowania lub programy w jakiejkolwiek instytucji lub z UE które pomogły by niepełnosprawnym wybudować lub kupić mieszkanie ewentualnie dom??? Podejrzewam ze z takim samym problemem jak ja boryka się wiele młodych osób które mają problem ze zdrowiem, które nie mogą dorobić więcej niż 798 zł brutto na rentę socjalną i po prostu nie stać ich na własne cztery kąty.
Z góry dziękuję za odpowiedź
dkunsdorf@wp.pl
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-04-18 11:37
Odpowiedź została wysłana na podany adres e-mailowy
Nadrzędny - Autor zanikowiec Dodany 2007-04-19 13:02
z mila checia bym rowniez przeczytal odpowiedz - a mysle ze nie jestem jedynym zainteresowanym ... dziekuje z gory
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-04-23 12:57
Podejmując pracę nie są Państwo zobowiązani zarabiać tylko 798,80 zł brutto. Jeśli znajdą Państwo pracę, gdzie będzie na tyle zadowalające wynagrodzenie, że pozwoli ono zawiesić (nie zrezygnować!) rentę socjalną, to wówczas mogą mieć Państwo większą zdolność kredytową.
Rozumiem chęć usamodzielnienia się i prowadzenia własnego gospodarstwa domowego, ale nie są mi znane programy i instytucje w Polsce lub UE, które pomagają wybudować lub kupić mieszkanie lub dom.
Istnieje organizacja Habitat for Humanity, która udziela osobom niepełnosprawnym niskoprocentowych mikropożyczek. Pieniądze można przeznaczyć na sfinansowanie niezbędnych napraw w mieszkaniu oraz jego adaptację do potrzeb osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na temat tej organizacji można znaleźć na naszym portalu pod adresem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/18375
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pytanie (2967 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill