www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zwolnienie z pracy a świadczenie rehabilitacyjne (6032 - wyświetleń)
- Autor ewelka Dodany 2013-02-15 21:27
Witam, mam pytanie - jestem na świadczeniu rehabilitacyjny i tu moje pytanie - czy zaklad pracy może zwolnic w ramach zwolnień grupowych? Czy w momencie jak mnie zwolnią, czy świadczenie rehabilitacyjne się urywa, czy też wykorzustuje je do końca? proszę o podpowiedź
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2013-02-16 10:53
Miałam podobną sytuację, pracowałam w szpitalu, gdy zachorowałam na żółtaczkę, poszłam na L4.
Po 182 dniach zwolnienia dostałam na 12 mies zasiłek rehabilitacyjny. W międzyczasie szpital przechodził w spółkę i stał się szpitalem w likwidacji. Z chwilą zakończenia zasiłku reh. otrzymałam wypowiedzenie, legalne i zgodne z prawem.Tak przynajmniej mnie poinformowano. Oczywiście podobny los spotkał wszystkich inny ch pracowników będących w tym czasie na zwolnieniach lekarskich. Zwalniano zdrowych (ok 100 osób) to po co mieli zatrzymywać chorych? Oczywiście nie sugeruj się tym co napisałam , być może w Twoim zakładzie pracy będzie inaczej....szczerze Ci tego życzę :-)
Nadrzędny - Autor ewelka Dodany 2013-02-16 11:32
dziekuję serdecznie za info, może w dzisiejszych czasach wyda się to dziwne..ale bardzo bym chciała aby spelnila sie twoja wersja..zeby i mnie zwolnili, ponieważ nie jestem w stanie pokonywac dziennie trasy 150km <awans z przymusu>, a do tego firma znowu przenosi siedzibe i teraz to jakieś 150 km ale w jedną strone...a nie w obie..
pozdrawim
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2013-02-16 12:07
Oooo! No to w takim razie życzę Ci, żeby wszystko poszło po Twojej myśli. Mnie nie zależało na zwolnieniu, bo teraz nie mogę znaleźć żadnej pracy, ludzi z moim wykształceniem nie potrzebują.....
Nadrzędny - Autor ewelka Dodany 2013-02-16 12:57
tak ja ty, tak reagują też inni...tyle, że wiem, że tkwienie w tego charakteru parcy do niczego nie doprowadzi..jest to wyścig szczurów i co raz to dalej od miejsca zamieszkania, a ja będąc ograniczona ruchowo..muszę cos zmienic, żeby nie żyć tylko pracą..wstawałam o 4.00 a wdomu z pracy byłam z rególy 21...nie raz na trasie zdarzało sie człowiekowi przysnać za kierownicą..i dziekować, ze nic sie nie stało..
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2013-02-16 13:37
Moja reakcja nie jest negatywna, wręcz odwrotnie....Niektórzy poświęcają swoje siły i zdrowie żeby tylko pracy nie stracić....Jestem absolutnie temu przeciwna.Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić to lecz się, odpoczywaj, dbaj o zdrowie i nie myśl o tym, że zakład pracy bez Ciebie nie da rady, bo to nieprawda. Nikt z pewnością nie doceni Twojego poświęcenia.....
Nadrzędny Autor ewelka Dodany 2013-02-17 11:48
dokładnie tak jak mówisz...poświęciłam niejedno dla parcy, a aprac dla mnie?? rzecz jasna, że pracodawca nie docenia...tym bardziej jeśli jest to korporacja i typowy zachodni wyścig szczurów..po 12 latach poprszotu mówie dość...
sama widze, ze w tej dziedznie bez środków uspokajających ..napoi energatyzujących nie da rady..

mimo tego, ze nie powinnam czekac na zwolnienie...to nie mam sił juz dla nich pracowac

buziaki
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zwolnienie z pracy a świadczenie rehabilitacyjne (6032 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill