www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / prosze o pomoc (4090 - wyświetleń)
- Autor ZawMisiu Dodany 2013-03-18 09:59
chcialbym sie dowiedziec czy osobie niepenosprawnej w stopniu umiarkowanym przysluguje karnet na silownie lub basen albo na jedno i drugie z gory dziekuje mam 25 lat i no problem  z narzadami ruchu oznaczony symbolem 05-R czy moze mi ktos udzielic porady z gory dziekuje
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-03-18 12:20
O rany...:-)

Z urzędu nic takiego nie przysługuje - głównie dlatego, że większość tego typu obiektów jest własnością prywatną, w związku z czym sposób dystrybucji sposbu wejść zależy od właścicieli.
Wyjątkiem są obiekty dzielnicowe, miejskie, powiatowe typu OSiR itp., gdzie zwykle dla ON oferuje się ulgowe wejścia - aczkolwiek za darmo niczego bym nie oczekiwała.
Natomiast, na Twoim miejscu, zakolegowałabym się z jakąś lokalną organizacją (fundacja, stowarzyszenie) lub klubem sportowym, oferującym zajęcia w temacie, który być może Cię zainteresuje. Oni często dysponują bądź pieniędzmi na takie atrakcje dla swoich podopiecznych (z dotacji) bądź własnym zapleczem sportowym. A przy okazji, może byś się wciągnął w jakąś aktywność rekreacyjno-sportową: pływanie, siatkówka czy koszykówka dla ON lub inne - jest tego sporo w kraju.
Nadrzędny - Autor ZawMisiu Dodany 2013-03-19 09:08
dzieki za info sproboje poszukac czegos w swoim miescie chociaz moze byc ciezko sadze ze gdzies moze dalej na slasku w wiekszym miescie bylo by latwiej bo co to takie Zawiercie
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-03-30 09:59
Witam , ciężko jest z takimi rzeczami do załatwienia tak jak piszą to prywatne obiekty , to juz nie tak jak kiedyś . Ale próbuj może coś załatwisz ... powodzonka pozdrawiam
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-30 12:56
niestety raczej trzeba poszukać na własną rękę, natomiast możesz zapytać w powiatowym centrum pomocy rodzinie czy ewentualnie w MOPS-ie czy posiadają jakieś fundusze na ewentualne dofinansowanie i porozmawiać w siłowniach czy podobnych obiektach, spytaj też w ośrodku sportowym tam przy Leśnej lub przy Moniuszki może coś będą wiedzieli, wiem że czasem takie instytucje pomagają i np. udostępniają grupie niepełnosprawnych w jakimś czasie sale ćwiczeń pod opieką jakiegoś trenera, spróbuj popytać bo w internecie raczej nie ma takich informacji (trochę znam Zawiercie bo mieszkała tam moja Ciocia)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / prosze o pomoc (4090 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill