www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / O uwarunkowaniach aktywności i pasji w życiu ^^ (6645 - wyświetleń)
- Autor idm.mbox Dodany 2013-04-09 19:18 Zmieniony 2013-04-09 19:34
Dzień dobry,
Nazywam się Daniel i jestem studentem V roku psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła. Pod okiem dr hab. Wojciecha Otrębskiego prof. KUL staram się dociec uwarunkowań aktywności osób niepełnosprawnych ruchowo a temat mojej pracy to: „Osobowe i środowiskowe uwarunkowania poziomu aktywności osób niepełnosprawnych ruchowo”.

Dlatego serdecznie chciałbym zachęcić do wzięcia udziału w tych anonimowych badaniach dorosłe osoby z wrodzoną lub nabytą przed 5 rokiem życia niepełnosprawnością ruchową. Uzyskane wyniki umożliwiłyby identyfikacje rozmaitych czynników i oszacowanie ich siły wpływu na aktywność osób niepełnosprawnych ruchowo.

W przypadku państwa pytań z przyjemnością odpowiem na wszystkie drogą mailową (idm.mbox[małpa]gmail.com).

Z chęcią także podzielę się wynikami badań, za równo wynikami (ważne jest odnotowanie daty wypełnienia ankiety abym mógł ją zidentyfikować).

link do ankiety: http://moje-ankiety.pl/respond-33689.html
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-09 19:32
Tylko dlaczego nabytą przed 5 rokiem życia, jeśli nie ujmuje tego tak szczegółowo temat pracy? Pozostałe badania dla innych kategorii wiekowych nabycia niepełnosprawności już zrobiona? :-) Tylko z ciekawości pytam.
Nadrzędny - Autor idm.mbox Dodany 2013-04-09 19:40
Metodologia :D Osoby które rodzą się z niepełnosprawnością bądź nabywają ją w pierwszych latach życia mają tym samym zbliżone doświadczenie. A jeżeli badałbym cały przekrój możliwych opcji i otrzymałbym wyniki od np. mężczyzny lat 25 z wrodzoną niepełnosprawnością i od mężczyzny lat 25 z nabytą niepełnosprawnością (wypadek samochodowy w wieku 22 lat) to nie mógłbym tych wyników porównywać. To są zupełnie rożne sytuacje psychologiczne.

Mam nadzieje  że zainspirowałem ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-09 21:54 Zmieniony 2013-04-09 22:04
Wszystko to oczywiste, ale w takim razie należałoby zmienić tytuł pracy, bo tytuł „Osobowe i środowiskowe uwarunkowania poziomu aktywności osób niepełnosprawnych ruchowo” obejmuje wszystkich niepełnosprawnych, a badania tylko wybraną grupę.
ps..
A byc może właśnie porównanie tych dwóch grup dałoby bardzo ciekawe wyniki.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-09 23:11
Dlaczego tylko z niepełnosprawnościa ruchową? Od lat czekamy na rzetelne badania czyt. ankiety i pewnie się nie doczekamy.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-10 16:00

> Dlaczego tylko z niepełnosprawnościa ruchową?


Bo to sobie chłopak na dyplom wybrał?

Warto pamiętać, że badania na poziomie magisterskim służą raczej magistrantowi niż światu. Bo mają raczej udowodnić, że on potrafi zbierać i opracowywać dane w swojej dziedzinie, niż coś nowego odkrywać. Ba, pewnie jakiś zupełnie absolutnie nowy temat to i promotor może odradzać. Bo od robienia nowatorskich badań są wyższe szczeble akademickie (jak się już jest magistrem, i przynajmniej formalnie, udowodniło się, że się umie używać narzędzi w swojej dziedzinie)
Nadrzędny - Autor idm.mbox Dodany 2013-04-10 18:35
Dokładnie tak ;-) a pytania powyżej do końca nie rozumiem. Czemu os. tylko niepełnosprawne ruchowo (od bonafides)? Do podjęcia takiego tematu zainspirowała mnie postawa do życia mojego kolegi który maił MPD i jeździ na wózku. Nie udało mi się znaleźć takich badań więc podjąłem się tematu ;-) Co do fajnych badań to Pani Brzezińska dużo publikuje w necie badań o wielu niepełnosprawnościach, polecam pogrzebać ;-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-10 18:39
JESLI NIE CHCECIE POMOC CHLOPAKOWI TO WASZA SPRAWA,PO CO TO CIOSANIE KOŁKOW I BICIE PIANY?ZEBY SE POGADAC CZY JAK???
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-10 19:48 Zmieniony 2013-04-10 19:58

> a pytania powyżej do końca nie rozumiem


Podejrzewam (bonafides może mnie poprawić, ja tylko zgaduję), że ma inną niepełnosprawność lub zna kogoś z inną niepełnosprawnością, być może trafia na działania skierowane do osób niepełnosprawnych ruchowo dość często i ma wrażenie że brakuje zwracania uwagi na jakąś inną grupę.

Bo też trzeba przyznać że pewne typy niepełnosprawności ruchowej są chyba najprostszy do "obskoczenia" w badaniach/działaniach.

(przy okazji, jeśli kogoś interesuje: kilka lat temu SWPS przeprowadził gigantyczne badania Ogólnopolskie badanie sytuacji, potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych, wyszło z tego mnóstwo danych statystycznych i literatury. Tylko strona projektu nie istnieje - nie wiem czy na stałe, czy dlatego że SWPS teraz stronę przebudowuje).

PS. Bardzo mnie rozbawiły pytania o to ile godzin w miesiącu poświęcałam na to czy na tamto. Nie liczę, kurcze blade. :-) Więc szacunki mogą być niezbyt precyzyjne.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 20:08
myślę że to nie tak, po prostu niepełnosprawność ruchowa jest dobrze widoczna, (przepraszam jeżeli ktoś się obrazi ale nie mam nic złego na myśli) szczególnie u tych poruszających się na wózkach lub o kulach a przy tym osoby te dadzą sobie radę z wypełnianiem ankiet
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-10 21:22 Zmieniony 2013-04-10 21:26
Pewnie tak, ale wystarczy prześledzić -niektóre i niektórych- decyzje pełnosprawnych które świadczą, że mają problemy z komunikacją ;-))) .Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-10 21:43
Amalian,

> że mają problemy z komunikacją


Większość ludzi (włącznie ze mną, żeby nie było) ma z tym zdaje się jakieś problemy. :-) To takie ludzkie.

A tak w ogóle to serdeczności.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-10 21:54
No nie ...Ja mam mistrza w pisaniu tekstu, którego sAM NIE ROZUMIEM A-sorry za caps . Fakem jest, że jeżeli nie czytam tego co piszę to mam problem w rozumieniu tego com wysłał .Nic mnie nie tłumaczy, ale te typy tak mają ;-))) . Pozdrawiam :-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / O uwarunkowaniach aktywności i pasji w życiu ^^ (6645 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill