www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / pamiętacie 10 kwietnia. Taka tragedia ludzi łączy (28525 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-10 06:29
Natomiast Polaków dzieli. Tak mamy ukształtowany patriotyzm? A może to pozostałości po polskiej husarii, kosynierach i najbliźej do polskiej paftyzantki i z szabelką na czołgi. Zamiast wspominać wolimy się sprzeczać? Zginął Prezydent Kraju ( czy to tylko dla innych narodów ma znaczenie?)
Ale my wolimy coś ugrać dla siebie niż oddać coś innym.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-10 07:22
Dzieli, bo za dużo błędów i zakłamania powstało wokół sprawy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-10 08:01 Zmieniony 2013-04-10 08:05
Dzieli, bo nie umiemy rozmawiać jak zwykle. Tu na pewno też się różnimy. W dyskusjach w realu częściej na tych, którzy myślą inaczej mówimy idiota, zamiast powiedzieć, trudno, ja myślę inaczej, ty inaczej i tego nie zmienimy. Mnie na przykład nie przekonuje teoria zamachu w obliczu karygodnych błędów w przygotowaniu tego lotu. Ktoś porównał to do domina,które  musiało się poprzewracać.
p.s.
Dodam jeszcze, że trwała ogólna żałoba, wszyscy to czuliśmy do czasu decyzji o Wawelu. I wtedy się zaczęły podziały.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-10 08:13
To nie tylko Wawel dzieli. Pomylone ciała, wypowiedzi pani Kopacz, politycy chcący "coś ugrać" ...........  niejasności, sprzeczności itd. itd.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-10 08:25
Nie, nie tylko, ale to była iskra zapalna przed lawiną. Było sporo krętactwa, było sporo zaniedbań, zbyt miękkiego podejścia do wyjaśnienia. Powiedziałabym nieudolności i prób ich tuszowania. Wszystko to prawda, ale to jeszcze nie przyczyna katastrofy. Ja w każdym razie w zamach nie wierzę. W tym totalnym nieprzestrzeganiu przepisów nie trzeba było zamachu, aby doszło do katastrofy. Niczego nas Mirosławiec nie nauczył.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-10 08:33
Nie wiem jaka jest prawda, ale brzoza też mnie nie przekonuje.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-10 09:09
Zaraz i my się tu podzielimy:)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-10 09:14
Byle nie agresywnie. Przecież każdy ma prawo myśleć, co chce.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-10 09:15
Rogal. Czyżby teoria z brzozą była dla Ciebie wiarygodna? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-10 09:24
Nie znam się na katastrofach lotniczych więc się nie wypowiadam. Wiem natomiast, że tragedia jest wykorzystywana politycznie i to jest tak typowo polskie, że aż żal.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 10:13
a ja się zastanawiam skąd wytrzasnąć kasę na prezent dla swojego faceta na urodziny
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-10 10:45
Czyżby też miał urodziny 10. kwietnia?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-10 10:57
Z konta.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 12:01
no dzięki jeszcze nie sprawdzałam czy już nastąpiła hojność OPS czy jeszcze nie a już mnie lewa ręka zaswędziała
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-10 12:21
PEWNIE W TELEWIZJI GADALI ZE BRZOZE WYKLUCZAJA ZE JUZ TU DYWAGUJECIE.BRZOZA JEST TAK PRAWDOPOD.JAK TROTYL,ZAMACH I INNE TEORIE.PAN KAZAŁ LECIEC TO LECIELI TAKA JEST TEORIA .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-10 13:10
Który pan??? Jedni twierdzą, żę Donek inni, że Jarek . Antek zaś twierdzi, że trzy osoby przeżyły .Pewnie zaczną kopać w grobach, żeby sprawdzić kogo zabito .To jest tragifarsa robiona przez ludzi którzy zrobią wszystko by rządzić .I to w tym wypadku jest katastrofą . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-10 15:43
prawda jest taka że mieli wylecieć godzinę wcześniej więc można powiedzieć że się spóźnili
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-10 18:32
Co rocznica nowe wersje. W sumie mam pretensje do prokuratury. Albo niech oskarży Zespół o szerzenie bzdur, albo niech je zdementuje jasno i wyraźnie, albo niech przyzna rację i się skończy ten cyrk polityczny. Prezes się dziś dwoił i troił, a na Wawel i prawdziwą zadumę za daleko było.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-10 18:34
AMALIAN CZYTASZ W MOICH MYSLACHA TEN PAN O KTORYM PISAŁAM TO JARO.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-10 19:31
Krótko: ujawnienie treści rozmowy dwóch braci na kilka/kilkanaście minut przed katastrofą wszystko wyjaśni. Oficjalnie rozmawiali o zdrowiu mamusi, a nieoficjalnie?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 19:44
a jest jakiś dostęp do tych rozmów ?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-10 21:59
Pamiętam, że kiedyś były . Dzwoniąc do kogokolwiek słyszałaś w słuchawce"Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana " Teraz to zeszło na psy ;-)))) . Pozdraw2iam :-).
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-10 23:28
Mnie interesuje niemoc Rządu w odzyskaniu naszej własności. Rosjanie robią z nami co tylko im się spodoba, a my uszy po sobie. Nie dziwie się ludziom, że maja wątpliwości. Gdyby wrak został przebadany przez Polską Prokuraturę zaraz po katastrofie, odebrane co nasze włącznie ze skrzynkami ( nie mamy dostepu do 2-ch czarnych skrzynek), to nie byłoby tyle podejrzeń.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-11 08:51
ale to zaraz PiS będzie chciał wybudować mauzoleum na Krakowskim Przedmieściu, a ja nie chcę
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-11 10:25
Ha, ha, ha :-) .Ja również tego nie chcę, bo prezes zawłaszcza- sobie i bratu -wszystko . Pewne jak to, że jutro będzie dzień, że jakby dorwał się do władzy to czekały by na nas różne niespodzianki . Mauzoleum, to pewnie nie koniec....pewnie jeszcze kilka ulic ;-))).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-11 10:30
Za to teraz jest ok i wszystkim wiedzie się super. Masakra.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-11 10:37
Pewnie nie, ale wyobrażam sobie co by było gdyby spełniły się obietnice wyborcze opozycji . To przecież przerabialiśmy :-(.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-11 10:44
Trzeba szukać innej opcji, a nie wybierać " lepszego zła". Nie popieram tej partii, ale straszenie nią i tym co zrobi, to jak dziecięca zabawa w przedszkolu. Trzeba otworzyć oczy i popatrzeć realnie na to co było obiecane , a co mamy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-11 10:31
bonafides napisała :<Mnie interesuje niemoc Rządu >

Pewnie gdyby Smoleńsk leżał przed Bugiem to problem by się rozwiązał sam, ale, że za, to trzeba naciskać i czekać . Można jeszcze postraszyć katiuszami, ale czy warto :-) .
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-11 10:42
Ooo Amalian tez przeciw PIS armii?:-))Nic dobrego by nie było gdyby dzierżyli władze ta zajadłosc wszystkich by wykonczyła podparta ojdyrem.

We wszystkich wczorajszych mediach był Smoleńsk a gdzie teraz Katyń?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-11 11:04 Zmieniony 2013-04-11 11:09
easyrider napisał czy ła ;-) - oto jest pytanie ;-) .L<

I to jest smutne - jak szybko katastrofa smoleńska przerosła mord katyński :-((( . Pamiętam pewnego dziennikarza komentującego - w dzień katastrofy- to wydarzenie porównującego te dwa wydarzenia . Już wtedy wyszło na równo :-(.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-11 12:45
a mi wychodzi na -Katynia.:-( Smolenskie rodziny wiedza gdzie ich bliscy i co sie stało,katynskie po wielu latach znalazły swoich ojcow,braci.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-11 13:48

>a jest jakiś dostęp do tych rozmów ?


Oczywiście, że jest. Ale to zbyt skomplikowana sprawa.

>Ale nie potrafimy odszukać rozmowy telefonicznej pomiędzy prezydentem Lechem Kaczyńskim a jego bratem Jarosławem, przeprowadzonej na krótko przed katastrofą smoleńską. Tymczasem to może być jeden z kluczowych elementów do wyjaśnienia tej tragedii.


>Ktoś to ma. To są rozmowy na ogół kodowane. Komunikacja z telefonów satelitarnych przywódców państw jest zazwyczaj kodowana. Połączenie miało miejsce poza naszym terytorium, tymczasem nie jesteśmy jeszcze na tyle silni, żeby przeszukiwać pół Europy. Na ogół robimy to wokół dużych miast i takie działania mają zastosowanie raczej w stosunku do przestępczości pospolitej, zaś nie w zakresie inwigilowania polityków. Natomiast na pewno ktoś na świecie tę rozmowę wyłapał, zapisał i nam po prostu jej nie da.


>A dlaczego nam nie da?


>Takie rządzą na świecie obyczaje. Takie też reguły regulują działania różnego rodzaju służb. Za 50 lat, jeżeli dożyjemy, być może jakiś uczony odnajdzie tę rozmowę zapisaną na jakiejś płytce, ukrytej w najgłębszym zakątku podziemnego korytarza.


Więcej tutaj (kliknij)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-11 13:54
no dobra, ustalmy jedno, mogli jechać pociągiem to się zachciało samolotem, do tego wylot był opóźniony o godzinę a przecież już ten jak-40 z dziennikarzami miał problemy z lądowaniem, do tego parę innych drobiazgów
i mamy całokształt jaki mamy
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-04-16 19:25
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-12 12:09
Skojarzyło mi się po informacji o powrocie Teresy Strzelec i "sprawa " Smoleńska. Polska dyplomacja jest do d.. Nie sprawdzamy się ,jesteśmy małe pikusie ,
nawet dla Białorusi.
Bezsilność ich działań jest żałosna i na pewno nie śmieszna.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-12 12:19
Walduś napisał:Polska dyplomacja jest do d.. Nie sprawdzamy się ,jesteśmy małe pikusie ,nawet dla Białorusi.<

Też uważam, że powinni uderzyć pierwsze ...Nie pięścią o stół a z czułka husarią i za Leninu za Stalinu . Sorry, za prezesa i jego rodzinę za wszystkich bojowników o prawdę smoleńską, za Antka. UUUUUrrrrraaaaa ;-)))).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-12 17:54
Ani to śmieszne ani mądre co piszesz.
Tego typu opinie (jeśli to można nazwać opinią) można poczytać od anonimowych autorów na stronach Onetu ale Ty?
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-12 18:22
I śmieszne i mądre.Tadek ty z tych co na Krakowskim stali????cos mi sie zdaje ze tak.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-12 18:32

>I śmieszne i mądre


Na Krakowskim Przedmieściu już dawno nie byłem, za zimno było.
Ale od maja do września bardzo często tam spaceruję.
Ale co to ma wspólnego z w/w opinią?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-12 20:47
Pewnie nie czytamy tej samej prasy o telewizji nie wspomnę, bo sam ją nie za często oglądam . Ale, mimo, że mono to słyszałem jak pani ta o której pisał Walduś DZIĘKUJE POLSKIM DYPLOMATOM  za profesjonalizm i pełną opiekę . Pewnie znowu telewizja kłamie . A może nie oglądam tej tej właściwej . 
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-12 21:40
można tak dyskutować:

>Nie pięścią o stół a z czułka husarią i za Leninu za Stalinu


a można i tak:

>słyszałem jak pani ta o której pisał Walduś DZIĘKUJE POLSKIM DYPLOMATOM  za profesjonalizm i pełną opiekę


nie dyskutuję o tym kto jaką telewizję ogląda, jakie czyta gazety, czy jaką partię popiera to indywidualna sprawa każdego z nas
i wcale nie miałbym negatywnych skojarzeń gdybym Cię zobaczył razem z posłem Biedroniem
dlatego pozwólcie tym, którzy tego chcą spacerować po Krakowskim Przedmieściu
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-12 21:46
Ależ nikomu nie zabraniam i sam chciałbym tam pospacerować sobie . Tak wiele czytałem na temat jego odrestaurowania, że pewnie kiedyś się skuszę . A swoją drogą to moglibyście zrobić parę fotek i wrzucić na forum . Obrazki starej Warszawy - w szkle . To chyba tam gdzieś one są . A może się mylę. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-12 21:50
Nie ma problemu, mogę robić fotki na zamówienie i zamieszczać na forum.
A zaraz przejrzę swoje zasoby i coś "wrzucę"
Na pewno mam z 10.04.2010 roku ale ten temat zapewne Cię mniej interesuje.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-12 21:56
Fajnie :-). Ależ , jeżeli chcesz to proszę, ale również proszę o takie z mniejszą ilością ludzi . Wiesz, panoramiczne :-).Pozdrwiam :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-12 23:05
To tyle co mi się udało wygrzebać z moich zasobów:
http://pokazywarka.pl/w2giyx/
Tych Syrenek było 16. "Upolowałem" wszystkie, chociaż były rozrzucone prawie po całej Warszawie.
Kiedyś opowiem Wam ciekawą historię artysty plastyka, który miał na Rynku Starego Miasta zakład rycin malowanych na szkle.
A tym czasem miłego oglądania
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-12 23:20
Dzięki: . Myślę, że to nie koniec :-(.  Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-13 08:16

>Polska dyplomacja jest do d.. Nie sprawdzamy się ,jesteśmy małe pikusie , nawet dla Białorusi. Bezsilność ich działań jest żałosna i na pewno nie śmieszna.


O, gdybyśmy mieli więcej takich mędrców jak Macierewicz, to cały świat szanował by Polskę, a tejmdnica smoleńska dawno byłaby wyjaśniona.
Wojskowi prokuratorzy proszą Antoniego Macierewicza o dokumenty

>Wojskowi prokuratorzy zwrócili się do Antoniego Macierewicza o przekazanie wszelkich dokumentów zgromadzonych w czasie prac parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej - dowiedział się portal tvp.info. To pokłosie wypowiedzi posła PiS, który mówił, że trzy osoby mogły przeżyć katastrofę prezydenckiego Tu-154, a komisja Jerzego Millera fałszowała dowody.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-13 08:50
Nie można powiedzieć , że wszystko jest winą jednego człowieka, bo co inni zrobili w tej sprawie? Dlaczego jest tyle nieścisłości? Ludzie już dawno przestali by o tym mówić gdyby od początku podejście do sprawy było inne.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-13 09:08
Lidzia jakie twoim zdaniem powinno byc to "inne podejscie"? Zacznij moze od tego jak zakonczyła sie sprawa Casy i innych podobnych wypadkow?to potraktowano jak wypadek,Kabaty tez nikt nie doszukiwał sie zamachu,terrorystow lub wysłania na rzez tez czytałem gdzies takie okreslenie.Myslisz ze kto podjudza i robi posmiewisko juz nie na cały kraj a swiat?
ciekawe czy wszystkie rodziny z tych 96 chca tego teatru?jestem pewnien ze nie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / pamiętacie 10 kwietnia. Taka tragedia ludzi łączy (28525 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill