www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Podwyższony uszczerbek na zdrowiu (3850 - wyświetleń)
- Autor nonsensehunter Dodany 2013-04-29 21:41
  Jak wylicza się podwyższony uszczerbek na zdrowiu?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-29 22:20
A co to jest podwyższony uszczerbek na zdrowiu...? Albo uszczerbek albo nie.

A sama procedura wyliczania nie posiada konkretnych kryteriów - bierze się pod uwagę określone czynniki zdrowotno-społeczno-fizyczne, od których zależy wysokość ewentualnego np. zadośćuczynienia.
Jeśli chodzi Ci natomiast o to, że po pierwotnym określeniu uszczerbku i np. wypłacie odszkodowania ujawniły się nowe skutki zdrowotne bezpośrednio wynikające z wcześniejszego zdarzenia, wylicza się tak samo, jak w pierwszej opinii - decydują te same czynniki.
Nadrzędny - Autor nonsensehunter Dodany 2013-04-30 04:45
Komisja Lekarska podwyższyła mi 10 % uszczerbku na zdrowiu , ale enigmatycznie tłumacząc zasady wyliczenia kwoty.Jakie przepisy to regulują?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-30 11:46
1) Jak się domyślam - Komisja podwyższyła "o 10 %"...?
2) Czyja to była Komisja, kogo reprezentowała? Każdy ubezpieczyciel orzeka tak, aby dać jak najmniej - to raczej oczywiste. I trzeba było dopytać członków Komisji - tylko Ty masz prawo do wiedzieć a internet Ci nie odpowie. Zawsze będzie mnie dziwił brak "odwagi" dociekania szczegółów przez samych zainteresowanych u źródła a później szukanie wiatru w polu...
3) Wrzuć sobie w gogle - szybko odnajdziesz przepisy. Jak już napisałam: nie ma takich szczegółowych kryteriów, bo jest faktycznie w zasadzie niemożliwe, aby wyznaczyć np. widełki kwotowe zależnie od procentowego uszczerbku, ponieważ każdy pacjent inaczej funkcjonuje w danych okolicznościach.
Nadrzędny Autor nonsensehunter Dodany 2013-04-30 21:44
Chodzi o Komisję ZUS
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Podwyższony uszczerbek na zdrowiu (3850 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill