www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / szkolenia i zatrudnienie niepeł. - rusza nabór do projektu (4512 - wyświetleń)
- Autor Natka Dodany 2013-05-07 13:59
Aby wziąć udział w projekcie "Centrum Aktywności Lokalnej – II edycja" i móc korzystać z CAL, szkoleń i w dalszym etapie być zatrudnionym należy:

• mieszkać (w rozumieniu KC) na terenie woj. małopolskiego w powiatach gorlickim lub dąbrowskim,
• posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (stopień lekki lub umiarkowany),
• pozostawać bez zatrudnienia tj. pozostawać osobą bezrobotną lub nieaktywną zawodowo;
• złożyć komplet wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych wraz z wymaganymi załącznikami (rekrutacja do projektu rozpoczyna się 13 maja 2013r. i potrwa do 12 czerwca 2013r.)

CAL będzie miejscem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, w którym uczestnicy projektu będą mogli uzyskać pomoc merytoryczną i techniczną z zakresu poszukiwania pracy, porozmawiać z konsultantem, wymienić się doświadczeniami oraz podnieść swoje umiejętności społeczne.

Więcej informacji na stronie: http://cal-malopolska.b4ngo.pl
Nadrzędny - Autor Anonymous Dodany 2013-05-26 14:34
Najlepiej żyje sie z organizowania szkoleń.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-05-26 15:34 Zmieniony 2013-05-26 15:37
dokładnie! Pracowałam w Organizacji która organizowała szkolenia ze środków UE, niezły biznes dla niej, z osoby tzw trenerzy kasują kupę kasy!

Tam gdzie pracowałam, tylko 2% osób które ukończyły szkolenia udało się znaleźć pracę. Pracodwacy którzy byli z tzw łapanki zatrudniali osoby po stażu na maksymalnie rok po czym te osoby zostawały z niczym. Zresztą dla pracodawców papier ze szkolenia z informacją że jest finansowane z UE jest o kant tyłka. Wiedzą że to osoby z łapanki najczęściej zmuszone do szkolenia, często mało zaradne życiowo - tak to odbierają pracodawcy :-(.
Lepiej aby takie organizacje, indywidualnie ze środków UE opłaciły konkretny kurs (szkołę czy studia) danej osobie (bezl loga unijnego) niż całej grupie która z tego nic nie ma i tym papierkiem może sie podetrzeć. Polacy nie potrafią wykorzystywać środków unijnych.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-05-27 10:18
Racja
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-05-27 11:47
Kundzia ja bym do tego dodała obligatoryjne staże i to najlepiej półroczne lub dłuższe, owszem ukończyłam kilka kursów ale jak nie miałam pracy tak nie mam a im dłuższy okres bez pracy czy praktycznych umiejętności tym mniejsze szanse na znalezienie pracy a nawet taki staż coś wnosi do cv :-)
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-06-07 11:59
tzn ?? organizujesz kursy dla niepełnosprawnych i co , może masz jakies zajęcie dochodowe ?/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / szkolenia i zatrudnienie niepeł. - rusza nabór do projektu (4512 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill