www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dojazd dziecka z orzeczeniem na rehabilitację (2915 - wyświetleń)
- Autor mama28 Dodany 2013-05-08 12:12
Witam,mam rocznego synka który ma od października 2012r. orzeczenie o niepełnosprawności,pobieram na niego świadczenie rodzinne.Jestem samotną matką,mieszkam z moją mamą i młodszym bratem.Ogółem miesięcznego dochodu mamy 1500 zł.nas wszystkich.Teraz od maja załatwiłam mu w fundacji rehabilitację w mieście położonym o 30 kilometrów od nas,nie ukrywam iż miesięczny dojazd był by dla mnie obciążeniem finansowym.
Stąd moje pytanie:Czy należy się pomoc na dojazd dziecka na rehabilitację np.od MOPS lub jakieś dofinansowanie z ich strony??
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-05-10 09:16
Niestety nie ma takiego ustawowego obowiązku. Może siepani zwrócić o zasiłek celowy na te dojazdy. Środki wydane na dojazdy może Pani w niektórych sytuacjach odliczyć od dochodu (jeśli płaci pani podatek PIT).
A czy Pani pracuje? Bo jeśli nie to możliwe że będzie pani mogła otrzymać świadczenie pielęgnacyjne:
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/swiadczenia-rodzinne/rodzaje-i-wysokosc-swiadczen-rodzinnych-kryteria-uzyskania/swiadczenia-opiekuncze/swiadczenie-pielegnacyjne
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dojazd dziecka z orzeczeniem na rehabilitację (2915 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill