www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności (6892 - wyświetleń)
- Autor lacunka Dodany 2013-05-15 21:47
Od 3 lat miałam stopień umiarkowany a na ostatniej komisji dostałam lekki pomimo, że nadal leczę się i stan zdrowia nie poprawił się
Pani doktor nie była w stanie odczytać dat moich wizyt w ostatnim roku ( lekarz pisze bardzo niewyraźnie )
rozszyfrowała ich tylko 3 a u lekarza jestem średnio co 1,5 m-ca
moje tłumaczenia na nic się nie zdały :-(
wymagam stałej pomocy osób drugich ( w ogóle sama nie wychodzę z domu od prawie 20 lat )
we wtorek jadę na komisję odwoławczą i jestem przerażona. Lekarz napisał mi dodatkowe zaświadczenie z tymi nieszczęsnymi datami.
Dzwoniłam już tam i zaznaczyłam, że mam ogromne lęki i ataki paniki czy będę musiała tam długo czekać. Odpowiedzieli, że wejdę po za kolejką.
Boję się ogromnie jedyna moja szansa na znalezienie pracy to umiarkowany stopień ( praca tylko w domu )
nie mam na leki, nie mam na nic a oni zabrali mi nawet pielęgnacyjne zabierając umiarkowany :-(
Nadrzędny - Autor lacunka Dodany 2013-05-21 20:07
szok szok byłam na komisji odwoławczej nawet nie spojrzano w moje dokumenty!!!
LEKKIE I kropka!
aaa zmieniono mi diagnozę sugerując że lekarze w moim mieście się nie znają!
do sądu idę
Nadrzędny - Autor basia283 Dodany 2013-05-30 20:03
Hej mam pytanie dostałam wczoraj decyzje i nie wiem co robić? ;( bo w podaniu zaznaczyłam ze chodzi mi o grupę ze względu na wzrok na jedno oko praktycznie w ogóle nie widzę(wytrzeszcz i opadnięta powieka )na drugim oku nosze 10dioptri (wzrok mi się pogarsza). Dostałam orzeczenie na stałe ale z kodem 10-N(jest to kod choroby neurologicznej ) a z tego co gdzieś wyczytałam można mieć wpisane do 3 kodów. Czy jest sens składać odwołanie z ponownym uwzględnieniem tego ze chciała bym grupę na wzrok.Dopisze ze choroba współistniejąca NF1 jest chorobą neurologiczną która spowodowała u mnie ten wytrzeszcz, ale czy mimo wszystko miała bym jakaś szanse na dostanie O-O4(kod "na oczy")?. I jeszcze jedno pytanie czy ponownie muszę do tego odwołania dawać ta sama kserokopie dokumentów? ew. jeszcze badania które miałam robione w czasie czekania na decyzje. bardzo proszę o odpowiedz bo czas nagli .
Nadrzędny Autor lacunka Dodany 2013-06-03 01:04
Basiu napisz osobny wątek szybciej uzyskasz odpowiedź
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-04 07:42
Jako przyczynę niepełnosprawności często podaje się wiodące schorzenie – w tym, przypadku komisja uznała za wiodące chorobę neurologiczną. Trudno ocenić szanse – zazwyczaj osoby jedno oczne otrzymują lekki stopień niepełnosprawności. Mimo wszystko, jeśli odczuwa Pani duże dolegliwości związane ze wzrokiem to warto się odwołać.

Dokumentacja zostanie przekazana przez powiatowy zespół wraz z odwołaniem.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-06-04 16:28

>osoby jedno oczne otrzymują lekki stopień niepełnosprawności. Mimo wszystko, jeśli odczuwa Pani duże dolegliwości związane ze wzrokiem to warto się odwołać.<


Ciekawe? Jakie to "dolegliwości" odczuwa osoba z jednym okiem hm? A bez dwu oczu - ok - oków? :-)  Uśmiech jest sarkastyczny :-(
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-06-04 17:23
Do CI, a to niby dlaczego osoby JEDNOOCZNE dostają stopień lekki. Jest Pan orzecznikiem? Mój małżonek jest osobą jednooczną i dostał w ubiegłym roku umiarkowany stopień niepełnosprawności na stałe.
  Jednooczny, nie znaczy kompletnie bez gałki ocznej, ale również ktoś kto nie widzi na to oko, które uwierzcie mi może naprawdę boleć, chociaż jest bezużyteczne
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-05 09:17
Ulena – napisałem: „zazwyczaj osoby jedno oczne otrzymują lekki stopień niepełnosprawności”. Sprawą tą konsultowałem z członkiem komisji wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Zazwyczaj znaczy, że najczęściej ale nie zawsze – dlatego proponowałem odwołanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności (6892 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill