www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pyt. o emeryturę (4882 - wyświetleń)
- Autor arkadius Dodany 2013-05-20 12:48
Witam, czy ja jako osoba niepełnosprawna, która uległa wypadkowi przed ukończeniem 18 roku życia, mogę przejąć emeryturę, lub jej część po zmarłym rodzicu ?
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-05-20 15:22
rente po rodzicu zmarlym to i owszem ale o emeryturze nie slyszalam zeby sie dzieciom nalezala
Nadrzędny - Autor arkadius Dodany 2013-05-20 15:56
odnośnie renty - mogę ją pobierać do momentu końca nauki ?
Nadrzędny - Autor arkadius Dodany 2013-05-20 23:35
dziękuję za informacje :-)
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-05-22 21:20
Obecnie na forum dyskusyjnym IPON odpowiedzi na wszelkie pytania udzilają pracownicy YUS, radziłabym zapytać u źródła. http://www.ipon.pl/forum/forum/45-zadaj-pytanie-ekspertowi-zus/
Tam napewno udzielą Ci kompetentnej odpowiedzi.
Nadrzędny Autor Krakowiak Dodany 2013-05-23 03:58
renta rodzinna jest wypłacana przez ZUS dzieciom po ich zmarłych rodzicach  tylko do czasu ukończenia 25. roku życia i tylko w przypadku, kiedy dziecko ukończyło 25 lat, będąc na ostatnim roku studiów w szkole wyższej, prawo do renty rodzinnej przedłuża się do zakończenia tego roku nauki. Dlaczego tak się dzieje. Decyzja o wypłacaniu renty rodzinnej tylko do czasu zakończenia nauki na ostatnim roku studiów wynika z tego, iż świadczenie rentowe ma na celu pomóc dzieciom, których rodzice zmarli, w podjęciu zatrudnienia.

Dzieci maja także prawo do renty bez względu na wiek, jeśli stały się całkowicie niezdolne do pracy przed 16 rokiem życia lub w czasie nauki w szkole do ukończenia 25 roku życia.

Renta rodzinna wynosi dla jednej osoby uprawnionej 85 proc., dla dwóch osób uprawnionych 90 proc. a dla dla trzech lub więcej osób uprawnionych 95 proc. świadczenia, które przysługiwałoby zmarłemu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pyt. o emeryturę (4882 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill