www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / przedłużenie grupy? (3125 - wyświetleń)
- Autor betinka Dodany 2013-05-20 16:51
Chciałam zapytać o swoje szanse na przedłużenie grupy. 2 lata temu przyznany mi został lekki stopień na atopowe zapalenie skóry. Wyniki testów alergicznych które robiłam rok temu były gorsze niż te które składałam na komisji, teraz czekam na tegoroczne wyniki. Jestem po odczulaniu. Obecnie do AZS doszły jeszcze migrenowe bóle głowy, które nie pozwalają normalnie funkcjonować (jestem pod stałą opieką neurologa), chondromalacja kolana, drętwienie lewego biodra po dłuższym siedzeniu, haluks na lewej stopie który nawet przy zwykłych baletkach i krótkim chodzeniu powoduję drętwienie kawałka stopy, oraz w związku z AZS doszły wymioty i biegunki po spożyciu niektórych produktów (niestety nie jestem w stanie unikać wszystkiego). Pracuje w biurze 8 godzin w pozycji siedzącej przed komputerem z zakładzie pracy chronionej i jak widzę jacy ludzie przychodzą do nas i na schorzenia które mają mówią że albo im grupę zabrali albo dali lekki to ja aż się boję iść na swoją komisję.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-05-21 09:12
Nie da się przewidzieć  jaką decyzje podejmie komisja.
Skoro lekarz wystawił Pani dokumenty to podstawy do ubiegania o orzeczenie są. W razie odmowy trzeba się odwoływać.
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-05-21 16:40
Niestety trudno jest cokolwiek przewidzieć jeżeli chodzi o komisje orzekające.Prawdopodobnie od ostatniej komisji zmienił się tez jej skład.Więc już chociażby dlatego cokolwiek jest trudno przewidzieć , gdyż co człowiek to ma inne podejście.Nie ma co jednak tracić ducha.Przede wszystkim proszę kompletować wszystkie papiery ,żeby ich było jak najwięcej.Przed podejściem do komisji lekarskiej jest rozmowa z psychologiem.Myślę ,że też trzeba byłoby opowiedzieć jakie są problemy w pracy , z nieradzeniem sobie w wielu sytuacjach życiowych-myślę że to ważne a psycholog ma też cos do dodania przy orzeczeniu komisji.Również lekarzom  trzeba o wszystkim opowiedzieć ,na siłę sie uskarżać .Może odniesie to jakiś skutek.Poza tym zawsze można sie odwołać ,chociaż człowiekowi już czasami braknie sił aby walczyć z wszystkimi dookoła.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor betinka Dodany 2013-05-21 19:21
Dziękuję bardzo za odpowiedź :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / przedłużenie grupy? (3125 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill