www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Urząd skarbowy. (2579 - wyświetleń)
- Autor stachu Dodany 2013-06-10 16:37
Witam po śmierci mojej żony mieszkam z synem wymagam opieki osoby drugiej i syn załatwia specjalny zasiłek na opiekę na demną i jest potrzebne zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach za 2011 rok i takiego zaświadczenia nie chce urzędniczka wydać że nie rozliczyłem się za z nimi za 2011 rok.Ja jestem od 13 lat na rencie z ZUSu i nigdy się nie rozliczałem a obecnie mam rente 832 zł i czego się rozliczać.Czy Urząd Skarbowy może odmówić wydania takiego zaświadczenia choć urzędniczka wie że to zaświadczenie jest potrzebne do MOPSu a nadmienię że jestem po amputacji nogi i poruszam się w domu na wózku inwalidzkim.Proszę o radę jak to syn ma załatwić aby w końcu wydali to zaświadczenie.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-11 13:02
Nie do końca rozumiem.
Jeśli pobiera Pan rentę z tytułu niezdolności do pracy to od tej renty odprowadzany jest podatek dochodowy. Zatem musi się Pan rozliczać z urzędem skarbowym – najprawdopodobniej robi to w Pana imieniu ZUS.
Urząd pracy musi wydać zaświadczenie o dochodach – a Pana dochody to renta z tytułu niezdolności do pracy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Urząd skarbowy. (2579 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill