www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kto może wypisać wniosek na rentę (27812 - wyświetleń)
- Autor barbra Dodany 2013-06-14 06:40
proszę o radę czy lekarz pracujący w przychodni na etacie może na wizycie prywatnej wypisać wniosek na rentę.Niestety mam wizytę w lipcu a do czerwca termin na złożenie dokumentów o rentę myślę że z neurologiem nie będzie problemu z laryngologiem również gorzej z okulistą i psychiatrą moja pani doktor jest na urlopie a przyjmuje w przychodni przyszpitalnej psychiatrycznej jestem załamana psychicznie z  powodu między innymi bólem kręgosłupa i rąk 150 mg tramadolu dobowo nie pomaga.Czy można oddać dokumenty ze szpitala psychiatrycznego bez opini psychiatrycznej
i jeszcze chodzi o odwołanie 21 .06 mam orzecznictwo poza rentowe wojewódzkie w poradniach specjalistycznych na poprzedniej komisji nie było przychodni specjalistycznych czego mogę się spodziewać na takich badaniach w odwołaniu pisałam o problemach neurologicznych -bólowych o astygmatyzmie o problemach z psychiką
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-14 10:21
zaświadczenie lekarskie niezbędne do wniosku może wypełnć lekarz także prywatnie.

W Wojewódzkim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności na badaniach specjalistycznych może się Pani spodziewać badania lekarzy specjalistów od schorzeń(wszystkich lub niektórych), o których Pani pisała we wniosku. Osoba kierowana jest na nie wówczas, gdy dokumentacja medyczna jest niewystarczająca do określenia stopnia niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor barbra Dodany 2013-06-14 12:38
Ślicznie dziękuję za poradę mam nadzieję że wszystko zdążę załatwić a i o komisję jakoś jestem spokojniejsza muszę mieć nadzieję
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-16 15:44
Mam jeszcze pytanie od 3.06 .2013 zostałam zatrudniona na umowę o pracę okres próbny 2 miesiące.Praca na otwartym rynku pracy ale chętnie zatrudniać zaczną niepełnosprawnych nawet z lekkim stopniem niepełnosprawności jestem pierwszą taką osobą która wytrzymała 7 dni pracy
Jednak ze względu na porażający ból kręgosłupa szyjnego i rąk -praca w wymuszonej pozycji ciała i wykonywanie dziennej normy dla osób młodych( pracują osoby do 40 roku życia)
12.06.2013 będąc u lekarza neurologa uzyskałam poradę żebym wypowiedziała umowę o pracę bo jest niewskazana dla mnie oraz niezdolność do pracy do 21.06 tj. piątek.Ponieważ zapomniałam prosić o wypisanie wniosku o rentę( ból nie pozwolił mi myśleć) muszę to uczynić na prywatnej wizycie w tejże przychodni u tego samego lekarza.Co najgorsze ból rąk nie mija mam kłopoty z uniesieniem szklanki, sztućca, talerza z jedzeniem jestem tym przerażona gdyby ból nie minął do środy czy tenże lekarz na prywatnej wizycie może WYSTAWIĆ L4 DO PRZODU.Czy muszę wypowiedzieć umowę (wolałabym nie)WIEM RÓWNIEŻ ŻE NIE JESTEM W STANIE DALEJ ŚWIADCZYĆ PRACY W WYMUSZONEJ POZYCJI Z PRACĄ PRAWIE NA AKORD.Poplątało mi się to wszystko i nie wiem co mam w ogóle robić.W pracy brałam już tramadol 150 mg w dawkach podzielonych jednak ból szyi nie mijał miałam wrażenie pieczenia tej okolicy o rękach nie wspominam już tyle dni odpoczywają a ten"niedowład" nie mija
Nadrzędny - Autor Mała76 Dodany 2013-06-16 18:29
Witaj

Z Twojego opisu wynika, że to dobrze nie wygląda, tak jakby był ucisk na korzenie nerwowe na rdzeń kręgowy jeśli są niedowłady, ja mam też chory kręgosłup w szyjnym i piersiowym i mi neurolog zaznaczył żadnego dźwigania, bo miał kiedyś pacjentkę, która pracowała z chorym kręgosłupem w zpchr i niestety skończyło się paraliżem. Więc lekarz daje sygnały, jeśli jesteś chora i masz objawy takie jak piszesz to zwolnienie lekarskie i po 30 dniach niech Ciebie obejrzy lekarz medycyny pracy. Kurcze, a jak się zwolnisz i odpukać coś się stanie to nie ustąpi i co dalej, co z leczeniem? Idź na spokojnie do lekarza jak będzie się zbliżał 21.06 jeśli dalej tak będzie, że masz niedowłady , ból szyi i rąk, to lekarz nie puści Ciebie do pracy, może nawet wyśle na diagnostykę i pewnie dalej zwolnienie a po 30 dniach medycyna pracy i wniosek o rentę, chyba, że to jest przedłużenie renty to przed 21 na tej wizycie nieważne prywatna czy nie poproś o wypisanie wniosku to ten sam lekarz, a poprostu terminy są długie na nfz, a bolało to poszłaś szybciej prywatnie. Wydaje mi się, że lekarz słusznie obawia się pogorszenia stanu zdrowia przez pracę, ale nie powinnaś sama rozwiązywać umowy bo w razie leczenia i problemów zdrowotnych,  diagnostyka prywatna kosztuje a to nie jest jednorazowa wizyta przecież. Nie wiem może ktoś inny z forum ma inny pomysł.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Mała76 Dodany 2013-06-16 18:34
z L4 do przodu to nie wiem wiem, że mogą cofnąc się 2 dni ale nie jestem pewna czy do przodu, środa to będzie 19 a 21 to piątek, wtedy musiałaby wystawić z datą 19 ale zwolnienie do 22 czerwca a czy tak, może nie wiem.

Ale może ona powie jak tą sprawę da się rozwiązać ze zwolnieniem, zależy jakie ma podejście do pacjenta.
Nadrzędny Autor Mała76 Dodany 2013-06-16 18:52
tzn.  napisałam "środa to będzie 19 a 21 to piątek, wtedy musiałaby wystawić z datą 19 ale zwolnienie do 22 czerwca a czy tak, może nie wiem."
  myślałam od daty 22 czerwca a nie do 22, pomyłka nie wiem czy tak można.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-16 18:58
Z poprzedniego rezonansu luty 2013 mam opis dyskopatia wielopoziomowa kręgosłupa szyjnego zmiany zwyrodnieniowe i wytwórcze oraz stenoza kanału kręgowego teraz lekarz neurolog po opukaniu rąk ponownie zlecił rezonans termin mam na 4.09 2013 tylko nie chciałabym sama się zwalniać to 7 dni pracy i już chorobowe powiadomiłam pracodawcę o chęci wypowiedzenia umowy -odradził kazał donieść L4. A ja jestem załamana również psychicznie depresja z myślami samobójczymi od roku boję się  ludzi nie umiem z nimi pracować
Dzięki za posta- pozdrawiam
Nadrzędny Autor Mała76 Dodany 2013-06-16 19:08
no sama widzisz co powiedział pracodawca, ja bym się sama nie zwalniała. Podejrzewałam, że masz stenozę  a wynik rezonansu, który opisałaś tylko to potwierdził, ja miałam podejrzenie meliopatii szyjnej, mam wrodzoną skoliozę i też wielopoziomowe zmiany w odcinku szyjnym i piersiowym nie pracowałam fizycznie, bo poprostu jest to przeciwwskazane, ale w tej chwili zaczynąją się już problemy przy pracy siędzącej, bo to też jest wymuszona pozycja ciała.

pozdrawiam
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-06-16 19:30
I jeszcze jedno!
Absolutnie nie zwalniaj się sama z pracy jeśli lekarz uważa, że nie możesz pracować to niech wystawia Ci zwolnienie L-4 a nie "doradza", żebyś się zwolniła.
Trochę niefortunnie się złożyło, że zwolnienie kończy się w piątek ale dla zachowania ciągłości lekarz może wypisać zwolnienie od 22.06 i dalej. Może to zrobić w dniu wizyty lub w następnych dniach (bez wizyty) a Ty odbierzesz zwolnienie później. Zresztą lekarz wie lepiej co i jak może a tym bardziej jeśli to będzie na wizycie płatnej bo moja neurolog nie robiła nigdy problemu i w ważnych sprawach przyjmowała mnie "między pacjentami"
Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-16 19:14
barbra,
wniosek o rentę możesz złożyć sama w takim terminie jaki Ci najlepiej odpowiada. Wystarczy pójść do ZUS-u i wypełnić druk. Pamiętaj o potwierdzeniu na kopii. Od tej daty liczy się procedura orzecznicza a odpowiednią dokumentację, wniosek N-9 (Zaświadczenie o stanie zdrowia) dołączysz później. Dostaniesz z ZUS-u pismo o uzupełnienie dokumentacji i termin w którym musisz się zmieścić.
Przy wypełnianiu wniosku zwróć uwagę na 2 stronę druku ZUS Rp - 1R w części
II. WNIOSEK OSOBY UBEZPIECZONEJ
1. Wnoszę o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy – w związku z wypadkiem przy pracy (wypadkiem w drodze do pracy – z pracy, który miał miejsce przed dniem 1 stycznia 2003 r.) – wypadkiem w szczególnych okolicznościach – z chorobą zawodową – renty inwalidy wojennego – renty inwalidy wojskowego*
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

jeśli uważasz, że będziesz starać się o całkowitą niezdolność do pracy to możesz tu nic nie wpisywać ale jeśli o częściową niezdolność do pracy zgodnie ze swoimi kwalifikacjami to wpisz w miejsce "wykropkowane":
częściowej niezdolności do pracy (art 12 ust 3 ustawy o FUS)
To bardzo ważne
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-16 19:30
Kochani nie chciałabym się przedstawiać jako leser pierwsze zatrudnienie miałam w 1979r i prawie nieprzerwanie pracowałam do 2011 2012 na bezrobotnym cały czas starałam się aktywnie szukać pracy zarobkowej szkołę też wliczono do stażu jako praktyczną naukę zawodu
Nadrzędny - Autor Mała76 Dodany 2013-06-16 22:00
Spokojnie, myślę że nie będziesz potraktowana jako leser. Ja przynajmniej tak nie uważam i daleka jestem od takich ocen. Zawsze staram się rozważyć daną sytuację i nigdy wiek szczególnie młody (często ludziom młodym się wmawia, że im pracować się nie chce tylko na rentę, ale to tak nie działa). Każda sytuacja jest inna, każdy organizm jest inny i wiek nie jest wyrocznią w takich sprawach. Jeśli dana osoba przepracowała w życiu kilka lub wiele lat i zdrowie się pogorszyło na tyle, że praca zawodowa częściowo lub całkowicie jest niemożliwa to wiek czy wykształcenie nie może być wskaźnikiem dyskredytującym. Pomijam przypadki osób, które od dzieciństwa naprawdę ciężko chorują (poważne wady rozwojowe), które wymagają stałej opieki rodziców tutaj trudno wymagać pracy, skoro są ciężko chore, czy osoby po wypadkach ciężkich itp. itd.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-17 07:56
Komplikacje i problemy dzwoniłam do przychodni aby umówić się na prywatną wizytę nie ma szans tyle ludzi zarejestrowanych co robić dalej inny lekarz? też prywatnie
panikuję
Nadrzędny - Autor Mała76 Dodany 2013-06-17 10:44
a lekarz rodzinny? szkoda, że neurolog nie dała informacji do lekarza rodzinnego co dolega. Będziesz musiała wiedzieć na jaką jednostkę chorobową masz teraz zwolnienie. Wtedy będzie ciągłość na tę samą jednostkę. Próbuj u rodzinnego, może uda się wziąć ksero od neurologa.
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-17 13:51
DUZY problem neurolog odmówił wydania zaświadczenia o stanie zdrowia stwierdził że nie mam 182 dni chorobowego przy tym wizytę mam dopiero 31 lipca symbol choroby się dowiem kazał iść do rejonu w piątek ale co dalej czy znowu się zwolnić jak dalej niesamowity ból nadgarstków z "dziwnymi prądami' PRZY JAKIMKOLWIEK RUSZANIU
NEUROLOG DODAŁ ŻEBYM SIĘ ZWOLNIŁA JAK NIE DAJE RADY W PRACY.W TEN SPOSÓB NIGDY NIE UZYSKAM STOSOWNEGO ZAŚWIADCZENIA  PROSZĘ DORADZCIE CO ROBIĆ?
Nadrzędny - Autor Mała76 Dodany 2013-06-17 13:58
idź do rodzinnego i dowiedz się jaki masz kod choroby i powiedz tak jak jest, że masz termin na 31.07.2013 a dlaczego lekarz nie dał informacji do lekarz rodzinnego, jakie zastosował leczenie i do kiedy jest zwolnienie na jaką chorobę, jeśli już nie chciał wypisać zaświadczenia o stanie zdrowia ZUS N9. Wogóle co to za porady niech się Pani sama zwolni a co lekarz medycyny pracy jak byłaś przyjmowana do pracy dał zgodę na taki rodzaj zatrudnienia, pracujesz od kilku dni więc na badaniu rozumiem medycyny pracy byłaś niedawno?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-17 15:19
Lekarz medycyny pracy przy dyskopatii wielopoziomowej kręgosłupa nie widział przeciwwskazań do pracy w pozycji wymuszonej zresztą na skierowaniu nie było nic takiego że jest to praca siedząca wymagająca sprawnych rąk bardziej przyczepiła się do niedosłuchu i braku aparatów słuchowych  w środę jadę po ksero z kartoteki to symbol będę znała a w piątek kończy się L4 to pójdę do rejonowego która jest jednocześnie lekarzem medycyny pracy
Nadrzędny - Autor Mała76 Dodany 2013-06-17 16:19
o właśnie i dobrze, to jest jakieś rozwiązanie. Trzymam kciuki aby rodzinny się pochylił nas sprawą. Niestety sama widziałam jak pracują lekarze medycyny pracy, sami nie wiele widzą jak im się nie powie. W ostatniej pracy to nawet nie było badań krwi podstawowych. Ale tak myślę dlaczego pracodawca nie zaznaczył na skierowaniu na badanie, że ta praca wymagająca wymuszonej pozycji ciała i sprawnych rąk. Pewnie nie udało się Tobie mieć kopii skierowania od pracodawcy jakie warunki opisał na skierowaniu, ja miałam pisane praca przy komputerze pow. 4h, np. monotonna, albo przy sztucznym oświetleniu itp. Np. wtedy był okulista, itd.
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-17 18:00
Miałam w zawodzie podane monter urządzeń sprężystych pewnie Pani lekarz medycyny pracy zakładu gdzie kierowane były do tej pory osoby zdrowe młode do 40 r.życia nie wiedziała co to za zawód jak się w nim pracuje ja dopiero na BHP w drugim dniu pracy się o tym dowiedziałam przyznaję że takie drobne krótkie sprężyny naginały mi się nawet z łatwością najgorsza nauka gdy młode zdrowe śmiały się z mojej niezręczności i nie udanych prób to również załamało mnie na tyle że nie bardzo chcę wracać i słyszeć ponownie tę ironię a odnośnie okularów myślę że pani doktor ich u mnie nie zauważyła nawet
Nadrzędny Autor Mała76 Dodany 2013-06-17 19:01
aha, a masz jakiś zakres czynności czy inaczej obowiązki pracownicze jak przy przyjęciu do pracy? Bo jeśli tak to zabierz ze sobą na wizytę do lekarza to będzie miał pogląd co to za praca na tym stanowisku albo z BPH jakikolwiek ślad co musisz wykonywać na tym stanowisku?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Mała76 Dodany 2013-06-21 13:17
Barbra jak jesteś już po wizycie u rodzinnego, jak się sprawy potoczyły?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-22 08:50
nie dostalam L4 ani żadnych leków przeciwbólowych nie wypisała wniosku na rente bo ponoć nie może jeżeli leczę się u neurologa wracam w poniedzialek do pracy i nie wiem co dalej szukam neurologa na prywat może wypisze mi wniosek na podstawie moich wyników badań z pracy też mnie zwolnią
ale w piątek miałam orzeczników ON w Katowicach
myślę że zmienią mi stopień
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-22 11:52
Dlaczego ja zawsze popełniam błędy na przymus zostałam w tej pracy na całe 7 dni wyłam z bólu teraz bolą bardzo ręce brak leków a w poniedziałek pozostaje mi się natychmiastowo zwolniić nie jestem w stanie wykonywać tej pracy pisanie na klawiaturze teraz to już problem
Rozkleiłam się do niczego się nie nadaję nawet teraz nie mam siły skończyć z sobą bo znów się nie uda
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-06-22 12:27
Barbra, ogarnij się, albo pracujesz, albo starasz się o rentę chorobową.Aby otrzymac rentę w twoim przypadku musisz sie leczyć i to dosyć intensywnie. Odwiedzać swojego rodzinnego lekarza i specjalistów. Na pierwszej lub drugiej wizycie żaden lekarz nie uzna za stosowne wydać Ci zaświadczenia o stanie zdrowia. Leczenie musi być udokumentowane i poparte wynikami, wraz z opinią czy rokujesz na wyzdrowienie. Za przeproszeniem astygmatyzm nie jest żadną chorobą, ale dysfunkcją wzroku, to, ze bierzesz 150mg tramalu i nic nie pomaga, to tylko i wyłącznie Twój błąd. Oprócz tramalu(ogłupiającego moim zdaniem) są inne leki, które możesz stosować, pod warunkiem, że podłoże Twojego bólu jest znane.Nie wiem dlaczego masz termin złożenia wniosku o rentę do Zusu? Czyżbyś się starała o przedłużenie? Bo jak nie, to nie rozumiem tego pośpiechu i paniki. Moja rada, zwolnić się z pracy i pozałatwiać podstawowe sprawy, tzn. chodzić, chodzić i jeszce raz chodzić po lekarzach i się leczyć.Jak mogą uznać cię niezdolną do pracy, skoro jesteś zatrudniona?
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-06-22 14:05
Ponoć wymagane jest 18 miesięcy od ostatniego zatrudnienia wyniki o pogorszeniu stanu zdrowia mam z tego roku neurolog skierował na rehabilitację mam we wrześniu 3 zabiegi po leki mam chodzić do rejonu co do leków na ketonal uczulona a inne nie skutkują a tramal lekko uśmierza ból tak jak nimezil od 1,5 roku nie umiem utrzymać się jako sprzątaczka po zawodówce nie mam innego wyboru a za sobą 33 lat pracy
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-08-19 07:53
Dwie komisje Zus-u za mną na pierwszej nawet nie badano mnie nie oglądano również dokumentów po drugiej z lekarzem specjalistą kazano czekać na decyzję-jak długo się czeka na odpowiedz ?
znajomy dostał od "ręki zdolny do pracy"a ma zdiagnozowaną padaczkę i niedorozwój umysłowy
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-08-19 15:50
ok 2 tyg, może szybciej może później, zależy jak poczta dostarcza :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kto może wypisać wniosek na rentę (27812 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill