www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / centrum wzajemnej adoracji (4221 - wyświetleń)
- Autor kololpo Dodany 2013-07-01 09:35
Oferty pracy Centrum Integracja w Gdyni
Wszystkie oferty pracy dostępne w Centrum Integracja w Gdyni, zostały zweryfikowane pod kątem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnością.

Poniższe oferty pracy, zgodnie z regulaminem, przekazywane są wyłącznie osobom zarejestrowanym w Centrum Integracja w Gdyni i zakwalifikowanym przez pracowników agencji.

Kontakt:
Centrum Integracja w Gdyni
ul. Traugutta 2, 81-388 Gdynia
tel.: 058 660 28 38, faks: 058 660 28 50
e-mail: gdynia@integracja.org

Data opublikowania dokumentu: 2007-03-14, 15.35

Zobacz w dziale:

Sekretarz magazynu/koordynator działu mediowego (Integracja)
Koordynator ds. marketingu (Integracja)
Asystent działu mediowego (Integracja)
Specjalista ds. współpracy z pracodawcami (CI Kraków)
Doradca socjalny (CI Kraków)
Koordynator regionalny (CI Kraków)
Konsultant infolinii (CI Warszawa)
Doradca socjalny (CI Warszawa)
Specjalista ds. współpracy z pracodawcami (CI Zielona Góra)
Koordynator ds. form wsparcia (CI Kraków)
Doradca ds. zatrudnienia (CI Gdynia)

Tylko kordynatorzy i doradcy.centrum wzajemnej adoracji
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-07-01 17:48
Co się dziwić - pomaganie w wersji "Integracja" to w dużej mierze sztuka dla sztuki. Coś dobrego robią, ale formaliści straszni - nie pomogą ot tak, muszą dostać za każdą osobę niepełnosprawną dofinansowanie do projektu. A co do tych ofert pracy - to pic na wodę. Nie wierzę że ktoś znalazł pracę z pomocą ofert pracy z przed kilku lub kilkunastu miesięcy.
Nadrzędny - Autor hipopotam50 Dodany 2013-07-19 00:40
Przesadzasz. Fundacje mają grant na realizację założeń. No i dostają cash na rachunki, zatrudnienie osób w fundacji, itp. A dalej to jest tak, że starają się to zrealizować aby w kolejnym roku znów otrzymać grant. Każda zatrudniona osoba za pośrednictwem fundacji, to kropelka do spełnienia potrzeby otrzymania kolejnego zastrzyku.
Fundacje więc tego typu siłą rzeczy muszą robić ruch w zatrudnieniu albo innym elemencie który sobie w danym budżecie zaplanowały.

Formalności jednak rzeczywiście spore, ale to jest wszędzie i zawsze. Weź ZUS do porównania, a okaże się, że formalności w fundacjach to jeden/dwa formularze i to jest pryszcz.

pozdrawiam hipopotam50
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-07-19 19:36
Rzeczywiście, muszą pracować projektami. Ale jeśli nie mają aktualnych ofert pracy to po co dezinformują i zamieszczają nieaktualne oferty sprzed pół roku albo starsze, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością? Wydaje mi się że robią to po to, żeby udawać że "coś się dzieje, coś pomagają" - bo bardziej o udawanie tu chodzi niż o realną pomoc (tak mi się wydaje).
Szczególnie że np na tym forum nie spotkałem wpisu od osoby, której cokolwiek integracja pomogła, natomiast jest wiele wpisów sugerujących że to tylko wielka ściema.
Nadrzędny Autor hipopotam50 Dodany 2013-07-22 22:24
Hm. Jeśli mają ogłoszenia nieaktualne, to rzeczywiście nie jest ok. Zamieszanie tylko i nic więcej jeśli takie ogłoszenia wiszą i pracodawca dawno już nie szuka takiego pracownika... Szkoda że tak jest.
Czy Integracja to ściema to tego nie wiem. Jednak nie jest to pośredniak tylko ogólnie wielokierunkowe działanie na rzecz niepełnosprawnych. Nie wiem czy są jakieś istotne osiągnięcia bo nie zgłębiałem treści na stronie ani też dokonań. Z drugiej strony jeszcze patrząc, to działanie fundacji przez tyle lat także nie świadczy o niej źle. Trzeba by zgłębić temat :-)

No i są jeszcze inne fundacje jak POPON, FAZON, Pomoc Maltańska, coś jak fundacja matematyków, inne jeszcze. I jak wziąć taki worek łącznie, to chyba jednak coś dobrego co któryś dzień zrobią łącznie dla osób niepełnosprawnych i ogólnie dla świata :-)

Jako ciekawostkę dodam, że miałem kiedyś okazję być na rozdaniu nagród Lodołamaczy. Pracodawców tam była garstka, nie zabierali praktycznie głosu. Całość konferencji przed rozdaniem nagród dotyczyła grantów i tego czy będą na kolejny sezon. Wypowiadały się więc głównie organizacje różnego rodzaju, zakłady pracy chronionej, itp. A reszta? Nie było słychać żadnych głosów poza krótkimi wypowiedziami przy odbieraniu statuetek :-) Byłem mocno zdziwiony że ta impreza tak wyglądała:
Czy będzie grant w kolejnym roku bo ja zatrudniłem dwóch trenerów i słyszałem że ma nie być?
Co mam zrobić z czynszem za lokal jak nie będzie finansowania a słyszałem że mają być cięcia?
Jak poradzić sobie z brakiem sponsorów akcji, bo granty to za mało? Co robić? Nie mogę przecież zamknąć fundacji.

I takie różne i podobne. Fajnie się słuchało ale jednak z dużym zdziwieniem. To jest trochę światek sam dla siebie. Nie słyszałem o problemach niepełnosprawnych, tylko o problemach różnego rodzaju organizacji. Po nagrodach był catering, była kawka i ciasteczko... Bardzo dużo ciasteczek... Było prężenie się jakiś ludzi, uśmiechy przy kawie i kiwanie głowami... Wypiłem więc kawę i pojechałem do domu bo nikogo nie znałem żeby też głową pokiwać i się poprężyć. A tak samemu to nie chciałem się prężyć bo by mnie w kaftan spakowali :-))
Tak to mniej więcej wyglądało.
Polecam to doświadczenie bo warto zobaczyć o co tak naprawdę chodzi większości ludzi z tych organizacji. Absolutnie nie mówię że 100% z nich takich jest. Ale próbka była dość duża na Lodołamaczach, dlatego tak twierdzę.

pozdrawiam Hipopotam50
Nadrzędny Autor krzysztof.k Dodany 2013-07-11 11:21
Z tego co widzę oni ostatnio szukają do pracy swoich znajomych.A wszystko po cichaczu.Tajne oferty.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / centrum wzajemnej adoracji (4221 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill