www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wolontariusz dla niepełnosprawnych (2454 - wyświetleń)
- Autor kazoo Dodany 2013-07-05 19:25
Witam specjalistów z Centrum Integracja!

Piszę by zapytać o wolontariat. Zaangażowałem się w wolontariat w pewnym środowiskowym domu samopomocy, przychodzą tam osoby niepełnosprawne i leczące się. Podpisałem umowę o współpracy, gdzie zobowiązałem się do świadczenia pewnej pracy dla uczestników tego domu samopomocy. W umowie o współpracy na zasadzie wolontariatu zobaczyłem że jest pewien błąd - pomyłka w dacie (zamiast roku 2014 jako datę wygaśnięcia umowy, napisane było 2013). Zgłosiłem ten błąd pani dyrektor tego domu samopomocy i powiedziała ona że ręcznie poprawi i da parafkę - tak też zrobiła. I tu moje pytanie - czy warto jeszcze raz drukować umowę o współpracy bez tego błędu i bez parafki i jeszcze raz podpisywać - czy też może tak naprawdę ważne jest świadectwo wydane przy zakończeniu współpracy wolontariackiej wraz z rekomendacjami. Pytam o to ponieważ nie mam doświadczenia, to moje pierwsze doświadczenie wolontariatu.
Oprócz celu pomocy osobom niepełnosprawnym, zdobywam w czasie tego wolontariatu doświadczenie - to udokumentowane doświadczenie może mi się przydać w dalszej karierze zawodowej.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
kazoo
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-07-08 13:34
Szanowny Panie,
decyzja czy chciałby Pan mieć umowę bez sparafrawowanego skreślenia ostatecznie należy do Pana. Skreślenie z parafka jest powszechną medotą stosowaną w urzedach. Umowa jest głownie do celów Pana i placówki. W przypadku podparcia formalnie nabytego doświadczenia(np. u przyszłego pracodawcy) trafniejsze wydaje się przedstawienie zaświadczenia o współpracy lub referencji.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2013-07-08 21:48
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Widać że w Integracji praca na rzecz niepełnosprawnych i pomaganie idą do przodu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wolontariusz dla niepełnosprawnych (2454 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill