www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie z zasiłkiem a praca (3019 - wyświetleń)
- Autor Piotr Kogut Dodany 2013-07-07 11:51
Serdecznie proszę o wyjaśnienie następującego problemu. Otóż w marcu otrzymałem niepełnosprawność umiarkowaną na stałe, gdzie głównym powodem wydania orzeczenia jest  otrzymywanie zasiłku pielęgnacyjego. Przy składaniu wniosku musiałem podać tylko jeden powód ubiegania się o niepełnosprawność, więc podałem zasilek pielęgnacyjny. Chciałem się zapytać czy na takie orzeczenie można także starać się o pracę w zakładzie pracy chronionym, czy trzeba się starać o inne orzeczenie. Za odpowiedż serdecznie dziękuje.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-07-07 12:05
takie orzeczenie wystarczy do ubiegania się o pracę zarówno w zakładzie pracy chronionej jak i innym zakładzie gdzie chcą zatrudnić osobę niepełnosprawną

>Przy składaniu wniosku musiałem podać tylko jeden powód ubiegania się o niepełnosprawność<


ja mogłam zaznaczyć wiele opcji, nie było wymogu tylko jednej, ale może coś się zmieniło ostatnio albo co zespół to swoje druki? Ważne że bez problemu masz orzeczenie
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor moerbecke Dodany 2013-07-09 01:25
Przede wszystkim musisz dokładnie przestudiować kilka punktów, które figurują pod informacją o stopniu niepełnosprawności. Sekcja ta nazywa się bodajże "Zalecenia". Pierwsze z tychże dotyczy właśnie pracy czyli czy jest zalecana w warunkach pracy chronionej czy na otwartym rynku pracy czy żadna praca nie jest zalecana (ten ostatni przypadek przy umiarkowanym nie występuje).

Co do formularzy, to o ile formularze orzeczenia i legitymacji są ujednolicone, o tyle formularze wniosków o nadanie stopnia już nie. Ja na przykład mogłem wybrać dowolną ilość opcji, a jeszcze była pozycja "inne", wiec okazji do wskazania po co mi ten stopień miałem aż nadto.

Pozdrawiam.

moerbecke
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-07-10 07:49
Jeśli chodzi o pracę to nie trzeba mieć w orzeczeniu zapisu „praca w warunkach pracy chronionej” by pracować w ZPchr. Tak naprawdę punkt 1 w orzeczeniu w chwili obecnej nie ma zastosowania do niczego.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie z zasiłkiem a praca (3019 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill