www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna a orzeczenie o niepełnosprawności (3669 - wyświetleń)
- Autor Piotr Kogut Dodany 2013-08-03 19:06
Mam pytanie, czy starając się ponownie o rentę socjalną warto przedstawić orzecznikowi ZUS orzeczenie  o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym otrzymane w ostatnim czasie na stałe. Czy jest to konieczne, czy zaszkodzi a może pomoże?
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-08-03 21:38
zaszkodzić nie powinno, a czy pomoze, być może choć mogą stwierdzić że nie ma nic wspólnego z ZUS i ich sposobem orzekania ;-)
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2013-08-05 10:40
Ja byłem ostatnio u lekarza orzecznika w sprawie renty socjalnej. Po tym jak dałem orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym orzecznik natychmiast oddała mi kartę mówiąc, że ich to nie interesuje.
Nadrzędny Autor Piotr Kogut Dodany 2013-08-05 12:09
Dziękuję za odpowiedż.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-12 13:22
Renta socjalna jest wydawana na podstawie  ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej (Dz.U. nr 135, poz. 1268 z póżn. zm.) .Renta socjalna przysługuje wyłącznie osobie, która osiągnęła pełnoletność i która jest całkowicie niezdolna do pracy.
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406
Orzeczenie o niepełnosprawności natomiast jest wydawane na podstawie innych przepisów i do innych celów. Posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności nie ma wpływu na wydanie orzeczenia ZUS o niezdolności do pracy. Dlatego nie ma potrzeby okazywania go przy ubieganiu się o rentę socjalną.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna a orzeczenie o niepełnosprawności (3669 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill