www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wyrównianie zasiłki stałego (1715 - wyświetleń)
- Autor lacunka Dodany 2013-08-17 12:39
W lutym br stawałam na komisję w orzecznictwie i z umiarkowanego zmienili mi na lekki. Odwołałam się do sądu i są uznał, że nadal mam stopień umiarkowany. Czy zasiłek stały zostanie mi wyrównany?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-19 13:00
Zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej świadczenia z pomocy społecznej są udzielane na wniosek osoby zainteresowanej, jej przedstawiciela ustawowego albo innej osoby, za zgodą osoby zainteresowanej lub jej przedstawiciela ustawowego.Przyznanie świadczeń z pomocy społecznej następuje w formie decyzji administracyjnej.
Świadczenia pieniężne z pomocy społecznej przyznaje się i wypłaca za okres miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym został złożony wniosek wraz z wymaganą dokumentacją. W przypadku gdy uprawnienie do świadczenia nie obejmuje pełnego miesiąca, świadczenie przyznaje się za niepełny miesiąc, a kwotę świadczenia ustala się, dzieląc pełne kwoty przez liczbę dni kalendarzowych tego miesiąca i mnożąc przez liczbę dni objętych świadczeniem.
W opisanej sytuacji zasiłek może być wypłacony od daty złożenia wniosku wraz z kompletem dokumentów tj. orzeczeniem o stopniu umiarkowanym niepełnosprawności. Nie ma możliwości uzyskania wypłaty zasiłku wstecz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wyrównianie zasiłki stałego (1715 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill