www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc finansowa z Unii Europejskiej (5555 - wyświetleń)
- Autor Zygmunt Dodany 2007-05-05 09:05
Witam

Bardzo proszę o informację, czy mogę się starać o pomoc finansową na budowę minigarażu na bezpieczne przechowywanie wózka-skutera. Wykorzystałem już wszelkie adresy tutaj więc zacznę dalej.
Jeśli jest taka możliwość to bardzo proszę o informacje gdzie mogę pisać o taką pomoc. Proszę o konkretny adres. Wózek stoi już od listopada 2006 roku w zielonej górze w prywatnym garażu. A ja dalej siedzę w mieszkaniu.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-10 08:41
Witam ponownie
Czy mam sądzić że jeśli nie ma postów w tym temacie, nikt nie wie czy mogę się starać i gdzie jesli chodzi o UE. Nawet Centrum informacyjne? ( z całym szacunkiem naturalnie ).
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor asiatko31 Dodany 2007-05-12 14:06
  • Niepełnosprawni - podstawowe uprawnienia i ulgi

Likwidacja barier

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 96, poz. 861 ze zm.) ze środków Funduszu może być dofinansowana likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych.Realizacja powyższych zadań ma na celu umożliwienie lub w znacznym stopniu ułatwienie osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem.Pisemny wniosek o dofinansowanie likwidacji wyżej wymienionych barier funkcjonalnych osoba niepełnosprawna składa w powiatowym centrum pomocy rodzinie właściwym dla miejsca zamieszkania. O dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, które mają trudności w poruszaniu się.O dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności. Dofinansowanie likwidacji poszczególnych barier przysługuje osobom niepełnosprawnym, które w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku nie uzyskały odpowiednio dofinansowania ze środków Funduszu, tj. jeżeli osoba niepełnosprawna w ciągu ostatnich trzech lat otrzymała dofinansowanie np. do likwidacji barier architektonicznych, to o kolejne dofinansowanie na ten cel może ubiegać się po upływie trzech lat, natomiast nie wyklucza to możliwości otrzymania dofinansowanie do likwidacji barier w komunikowaniu się i/lub technicznych.Wysokość dofinansowania likwidacji barier funkcjonalnych wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia (tj. nie więcej niż 34048,95 wg stanu na dzień 10 listopada 2004r.). Zgodnie z definicją słownikową:· bariery architektoniczne to wszelkie utrudnienie występujące w budynku i w jego najbliższej okolicy, które ze względu na rozwiązania techniczne, konstrukcyjne lub warunki użytkowania uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu osobom niepełnosprawnym,· bariery techniczne to bariery utrudniające lub uniemożliwiające osobie niepełnosprawnej usprawnianie. Likwidacja tej bariery powinna powodować sprawniejsze działanie tej osoby w społeczeństwie i umożliwić wydajniejsze jej funkcjonowanie,· bariery w komunikowaniu się to ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji.
Nadrzędny - Autor asiatko31 Dodany 2007-05-12 14:17
NIEPEŁNOSPRAWNI - PRAWA 
   
  • Niepełnosprawni - podstawowe uprawnienia i ulgi

Adresy organizacji i instytucji, które mogą służyć radą i pomocą

(przedstawione niżej dane adresowe aktualizowane były w czerwcu 2006 r.)BIURO PEŁNOMOCNIKA RZĄDU DO SPRAW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawatel. (0-22) 826 96 73, 661 11 32, fax 826 51 46dostęp dla niepełnosprawnych - tak FUNDACJA AKTYWNEJ REHABILITACJI FARul. Inspektowa 1, 02-711 Warszawatel./fax (0-22) 651 88 02, 651 88 03e-mail: info@far.org.pl, www.far.org.pldostęp dla niepełnosprawnych - takPOLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM ZARZĄD GŁÓWNYul. Głogowa 2b, 02-639 Warszawatel. (0-22) 848 82 60, 846 03 14, fax 848 61 62e-mail: zg@psouu.org.pl, www.psouu.org.pldostęp dla niepełnosprawnych - tak POLSKIE TOWARZYSTWO STWARDNIENIA ROZSIANEGOCENTRUM INFORMACYJNE SMAl. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawatel. (0-22) 630 72 15, Infolinia SM 0 801 313 333e-mail: a.bartuszek@ptsr.org.pl, www.ptsr.org.pldostęp dla niepełnosprawnych - takPOLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z KALECTWEM ; ZARZĄD GŁÓWNYul. Oleandrów 4 m. 10, 00-629 Warszawatel. (0-22) 825 98 39, fax 825 70 50e-mail: tewuka@poczta.onet.pl, www.twk.zgo.pldostęp dla niepełnosprawnych - takPOLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW - ZARZĄD GŁÓWNYAl. Jerozolimskie 30, 00-024 Warszawatel. (0-22) 827 09 15dostęp dla niepełnosprawnych - nie POLSKI ZWIĄZEK GŁUCHYCH – ZARZĄD GŁÓWNYul. Podwale 23, 00-261 Warszawatel. (0-22) 831 40 71, 831 06 96, tel./fax 635 75 36e-mail: biuro@zgpzg.org.pl, www.pzg.org.pldostęp dla niepełnosprawnych - niePOLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH – ZARZĄD GŁÓWNYul. Konwiktorska 9, 00-216 Warszawatel. (0-22) 831 22 71, 831 33 83, fax 635 76 52e-mail: pzn@pzn.org.pl, www.pzn.org.pldostęp dla niepełnosprawnych - tak TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI (przy TPD działa m.in. KRAJOWY KOMITET POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ RUCHOWO)ul. Krakowskie Przedmieście 6, 00-325 Warszawatel./fax (0-22) 827 78 44, 826 08 74, fax 826 84 94e-mail: tpd-zg@tpdzg.org.pl, www.tpdzg.org.pldostęp dla niepełnosprawnych: nie POLSKIE TOWARZYSTWO CHORÓB NERWOWO-MIĘŚNIOWYCH - ZARZĄD GŁÓWNYul. Św. Bonifacego 10, 02-914 Warszawatel./fax (0-22) 642 75 07e-mail: ptchnm@idn.org.pl, www.idn.org.pl/tzchmdostęp dla niepełnosprawnych - takInformacji o placówkach pomagających niepełnosprawnym najlepiej szukać w OGÓLNOPOLSKIEJ BAZIE ORGANIZACJI I INSTYTUCJI DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CHORYCH

opracowanie z serii "Poznaj Swoje Prawa"Ostatnia aktualizacja: 02.08.2006Źródło: www.pomocspoleczna.ngo.pl

MAM NADZIEJE ZE TO COś POMOZE NIE ZNAM SIE NA TYM WIEC WSZYSTKO CO WIEM I ZNALAZłAM WYSYłAM CI
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-13 12:13
Witam
Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie informacje w temacie mojego problemu. napewno skorzystam z podanych informacji.
Mam pytanie:
Czy do biura pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych jest możliwość e-mailowania?

Dowiedziałem się z ustawy:
Dz.U.02.96.861
2003-06-20  zm.  Dz.U.03.100.930  §1
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 25 czerwca 2002 r.
w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
(Dz. U. z dnia 1 lipca 2002 r.)

Ze są :
Bariery architektoniczne;
Bariery w komunikowaniu się;
Bariery techniczne;

Rozumiem że uzyskanie pomocy finansowej na budowę mego minigarażu dla wózka elektyrycznbego mieści się w BARIERACH TECHNICZNYCH.
Lecz w wyżej podenej ustawie nie ma stwierdzenia, że w przypadku barier technicznych nie trzeba upływu trzech lat od uzyskanych już barier architektonicznych.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-13 19:02
Witam ponownie
Przejżałem bardzo uważnie przesłane mi artykuły i nie ma w nich konkretnej informacji:
1/ do jakiego rodzju barier zaliczyć budowę minigarażu na zewnatrz bloku, wolno stojącego?

2/ czy rodzaj barier do kórych zalicza się budowa minigarażu, wolno stojącego - może być zrefundowany w czasie krutrzym niż trzy lata licząc od wykorzystanych barier architektonicznych?

Proszę o informację w tej sprawie.
Zygmunt
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-14 10:19
Witam
W sprawie mojego prblemu minigarazu napisałem do pełnomocnika rządu. Modlę się aby to coś dało.
Problemem jest też zinterpretować do której kategorii należy budowa minigarazu? Bo są cztery:
1/ bariery architektoniczne;
2/ bariery komunikacyjne;
3/ bariery techniczne;
4/ bariery urbanistyczne;
W analizowanej ustawie na ten temat nie ma żadnej informacji. Natomiast infolinia PFRON informuje, że w tym temacie informują/decydują PCPR-y.
Również nie ma żadnej informacji, czy któraś z wymienionych barier nie jest zobligowana trzy letnim odstępem?
Sam już nie wiem.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor asiatko31 Dodany 2007-05-16 11:21
będę trzymać za ciebie kciuki uda sie na pewno ja w to wierze
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-05-17 18:44
Witam
Bardzo jestem wdzięczny za dobre słowa otuchy. Ja również chcę wierzyć że wkońcu ktoś mi pomoże, lecz tak ciężko to zrozumieć, że mając wózek elektryczny nie mogę wyjechać do ludzi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc finansowa z Unii Europejskiej (5555 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill