www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / brak dokumentacji medycznej na komisji / pytanie (5412 - wyświetleń)
- Autor taki_jeden Dodany 2007-05-06 13:31
Witam po raz pierwszy.
Mam taki problem:
Zbliza mi sie komisja ZUS'owska o przedłużenie renty, mam juz wyznaczony termin ale lekarz który mnie leczy ma złamaną nogę i nie mam możliwości żadnej wypożyczenia swojej dokumentacji medycznej a w ZUS orzecznik zawsze o okazanie takiej mnie prosi więc co mam mu powiedzieć tym razem ? czy może mi przez to odmówić renty ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-05-06 21:17
Bardzo przepraszam, ale to sytuacje nie do pomyślenia, abyś nie mógł otrzymać dokumentacji medycznej od własnego lekarza - jeśli go nie ma z jakichkolwiek przyczyn, niech wyda Ci ją przychodnia, szpital czy gdzie on tam pracuje. To nie jest własność lekarza!
Bez historii medycznej możesz wyglądać "dziwnie" na komisji, więc po co ryzykować?
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2007-05-07 12:22
Ja gdy miałem wezwanie na komisję lekarską z ZUS to szedłem do przychodni lekarskiej i pielegniarce okazywałem wezwanie na dany dzień kiedy mam mieć badanie i otrzymywałem za pokwitowaniem kartotekie lekarską,którą po komisji zwracałem w przychodni lekarskiej,życzę powodzenia na komisji.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-08 09:45
Witam
Ta poruszona sprawa lekarz a dokumentacja jest zawsze sprawą dziwnie problematyczną. Ja również miałem niegdyś komisje ZUS i takową potrzebowałem. Lecz zawsze starałem się sam zapobiegać takowym okolicznosciom. I to w prosty sposób. Każdą dokumentację która była czyniona co do moich badań była kserowana.
Lekarz miał własną dokumentację a ja własną. To bardzo pomoga pacjętowi właśnie w takich przypadkach.
Co do wypożyczenia kartoteki to różnie jest w różnych punktach i nie zawsze wszędzie chcą wydawać kartoteki, lecz można je skserować za niewielką opłatą.
Nie piszesz czy masz juz wypisane swiadectwo zdrowia dla potrzeb komisji?
Bo bez tego ani rusz.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor taki_jeden Dodany 2007-05-09 06:11
Juz jestem po komisji, mialem ja wczoraj, czyli 8 meja, dostalem na rok, coprawda dokumentacji nie udało mi sie wypozyczyć, orzecznik bardzo kręcił głową ale uratowało mnie to że w tamtym roku była weryfikacja, no i zreszta badanie orzecznika tez wykazało ciąg dalszy choroby, dziękuję za zainteresowanie się tematem, jest OK, pozdrawiam wszystkich.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-05-09 10:45
Witam
Bardzo się cieszę i gratuluję. Mimo trudności udało się. Wspaniale. Lecz od tej chwili doradzam, kserój każdy dokument w sprawie choroby i leczenia. Własną kartotekę również masz prawo skserować-tyle ze odpłatnie.
Ale uchronisz się od takich niespodzianek i mnustwa stresu.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor asiatko31 Dodany 2007-05-09 18:07
Ja też bardzo sie ciesze ze ci sie udało oby tak dalej.
Co do innych osób to musicie walczyć o swoje należy nam się to bo to prawda rok temu była weryfikacja ale nadal zabierają grupy. Mój mąż ma padaczkę i nie niedowład lewej strony i mu zabrali na dzień dzisiejszy czekamy na wyrok sądowy. Ja choruje na padaczkę mam skoliozę esowata i chorobę genetyczną Recklinghausen i sie boje bo mam komisje w czerwcu. Gdy mnie zabiorą to powiem im aby dali mi zaświadczenie ze mogę pracować w każdym zawodzie nawet prowadzić samochód a wiem ze nie dadzą bo mam padaczkę
Pozdrawiam buziaki 102,5
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / brak dokumentacji medycznej na komisji / pytanie (5412 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill