www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / MIEJSCA PARKINGOWE DLA INWALIDÓW W ZAMOSCIU (3421 - wyświetleń)
- Autor izbicer Dodany 2007-05-07 19:33
Miejsca postojowe dla inwalidów w Zamościu.

Mój znajomy jest inwalidą, z dużą ilością schorzeń, po prostu wrak człowieka. Dominują u niego choroby kardiologiczne, neurologiczne, nefrologiczne itd. Przebieg tych chorób jest zaliczany przez lekarzy jako ciężki.
Posiada Inwalidzką Kartę Parkingową. Pewnego razu zatrzymał się na parkingu, przy Królowej Jadwigi. Z braku miejsca jednym kołem stanął na trawie. Był zmuszony udać się do miejskiego WC z powodu ciężkiej choroby nerek. W tym czasie Strażnik Miejski,włożył za wycieraczkę, wezwanie do siedziby Straży Miejskiej. Powtarzam nie było miejsca w pobliżu na żadnym parkingu. Znajomy udał się do Straży Miejskiej, celem wyjaśnienia, zaistniałej sytuacji. Przedstawił, wezwanie, Inwalidzką Kartę Parkingową, wytłumaczył co zaszło tego dnia. Funkcjonariusz Straży Miejskiej KRZYSZTOF NAWOROL ukarał go mandatem 50 złotowym. Nie było tłumaczenia. Strażnik Miejski był ordynarny, chamski i nie miał żadnych skrupułów. Twierdził, że inwalida nie ma prawa parkować na parkingach miejskich. Jak chce to musi zapłacić. Mówił, że w okolicach i na starym mieście, inwalidzi z Kartą Parkingową mogą parkować tylko i wyłącznie przy Urzędzie Pracy, gdzie są 2 miejsca postojowe. Mówił, że nawet nie można stawać na kopertach oznaczonych znakiem pionowy. Co jest zwykłym absurdem. Funkcjonariusz zachowywał się jakby był bogiem, nieomylną istotą. Sponiewierał psychicznie znajomego, że aż się rozpłakał.
Mam wątpliwości czy tacy ludzie powinni pełnić publiczne funkcje, tym bardziej, że są przedstawicielami prawa w mieście. Znajomy dowiadywał się jakie ma prawa posiadając Inwalidzką Kartę Parkingową. Dzwonił do Urzędu Miasta, do Rejonu Dróg Grodzkich, wszędzie mu mówiono, że może bezpłatnie parkować, na wszystkich parkingach nawet w strefie płatnej, chyba, że na znakach pionowych przy kopertach widnieje napis, że koperta jest zarezerwowana i opłacona np.; przez korporacje taksówkową, czy jakiś urząd. Dowiadywałem się jak jest w innych miastach. Na przykład w Warszawie, inwalidzi mogą bezpłatnie parkować w strefach płatnych, tak jest wszędzie w dużych miastach. Czyżby Zamość kierował sie innymi prawami, ustanawianymi przez Strażników Miejskich. Wstyd mi, że ludzie zdrowi nie rozumieją ludzi chorych i cierpiących. Nie życzę temu Strażnikowi schorzeń jakie ma mój znajomy. Jest teraz młody w pełni sił i uważa, że to jego nigdy nie spotka, oby się nie mylił?                                                                                                                            Z poważaniem Izbicer.
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2007-05-08 07:00
Jak widać z tego posta ludzka głupota nie znagranic,a tego pseudostrażnika to bym zwolnił z pracy za brak ludzkich odruchów w stosunku do niepełnosprawnych,życze powodzenia dla pana znajomego i żeby się nie załamywał.
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2007-05-09 11:29
W Krakowie inwalidzi moga wjeżdzać do stref  z ograniczonym prawem wjazdu - scisłe centrum, ale za parkingi płacić trzeba. Można wykupic roczna karte parkingową (strefową) za około 30 pln.  Jedynym miejscem gdzie karta zwalnia z opłat za parkowanie są parkingi przyszpitalne.

A co do zachowania straznika, to niektórym bardzo ciężko przychodzi bycie człowiekiem...

marta
Nadrzędny Autor grutom Dodany 2007-05-18 20:17
Marta napisała :W Krakowie inwalidzi moga wjeżdzać do stref  z ograniczonym prawem wjazdu - scisłe centrum, ale za parkingi płacić trzeba. Można wykupic roczna karte parkingową (strefową) za około 30 pln.  Jedynym miejscem gdzie karta zwalnia z opłat za parkowanie są parkingi przyszpitalne.
No nie tylko parkingi przyspitalne ale także parkingi przy wszystkich urzędach, lotniskach, przychodzniach. Kraków pod tym względem stoi na wysokim poziomie.
Nadrzędny Autor grutom Dodany 2007-05-18 20:27
Co do PAńskiego znajomego to on chyba doznał jakiegoś zaćmienia umysłowego że pozwolił się tak potraktować. Ja na jego miejscu poszedłbym do komendanta straży , jakby tego było mało to opisałbym absurd w gazecie i napuścił stowarzyszenie osób niepełnosprawnych na straż miejską.
Zrobiłbym taki dym koło tej sprawy że strażnik nie tylko że straciłby pracę której nie jest godny ale jeszcze wyciągnołbym spore odszkodowanie za straty moralne i cierpienia psychiczne. Radzę ten pomysł podsunąć znajomemu. I nie chodzi o pieniądze tylko o zasady!!!!!! Uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na szczytny cel tylko w trakcie rozprawy należy to zgłosić przed podaniem werdyktu wtedy suma jest też odpowiednio wieksza. A wierzcie że nic tak nie boli ludzi jak pieniążki jak straż wypłaciła by ze swoich skromnych funduszy to w przyszłości zrewiduje swoją politykę kadrową i takiego "pana" strażnika więcej nie zobaczymy .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / MIEJSCA PARKINGOWE DLA INWALIDÓW W ZAMOSCIU (3421 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill