www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wypowiedzenie poprzez komunikator gg (2813 - wyświetleń)
- Autor domek087 Dodany 2013-10-07 11:07
Witam,
Miałem umowe telepracy i dostałem wypowiedzenie za pomocą gg. Czy takie wypowiedzenie jest ważne?
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-07 16:46
Zgodnie z KP jest ważne jeśli się z nim zapoznałeś. Wiesz, że dostałeś to się zapoznałeś. Muszą też zachować formę pisemną - tradycyjną.
Nadrzędny Autor domek087 Dodany 2013-10-07 18:56
A jeśli dostałem informację w piątek przez gg, że wypowiedzenie obowiązuje od niedzieli. I od piątku jestem na zwolnieniu lekarskim. Umowę mam na czas określony z 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Czy mogę być dłużej niż te 2 tygodnie na zwolnieniu? Kolejne pytanie, czy mogę dostać wypowiedzenie bez podania przyczyny? Jeszcze jedno jest to umowa telepraca i na czas określony.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-10-09 10:43
Rozumiemy , że pracował Pan w ramach umowy o pracę? Jeśli tak , to zgodnie z przepisami Kodeksu pracy:
Art 30 Umowa o pracę rozwiązuje się:W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
§ 5. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Natomiast zgodnie z Art 41 Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia.
W razie wątpliwości proponujemy kontakt z Państwową Inspekcją Pracy:
http://www.bip.pip.gov.pl/pl/bip/porady_wszystkie
lub może Pan umówić się na konsultacje z naszym prawnikiem:
22 831 85 82
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wypowiedzenie poprzez komunikator gg (2813 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill