www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc finansowa z OPS (2478 - wyświetleń)
- Autor Zygmunt Dodany 2007-05-10 08:58
Witam
Mam pytanie. Czy mogę się starać o pomoc finansową na remont mieszkania? Jeśli tak, to jakie warunki muszę spełniać?
W jakiej wysokości takową pomoc mogę uzyskać?
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-05-16 10:42
Osoba niepełnosprawna może ubiegać się o dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się w swoim mieszkaniu lub
w domu.
Likwidacja barier urbanistyczno-architektonicznych w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej to wszelkie prace adaptacyjne, budowlano - instalacyjne zgodne z prawem budowlanym zmierzające do prawidłowego ukształtowania pomieszczeń mieszkalnych w tym pomieszczeń sanitarnych wraz z ich wyposażeniem i dogodnym dojściem do mieszkania.
Wysokość dofinansowania dla osoby fizycznej wynosi do 80% wartości realizowanego zadania, z tym, nie może przekraczać 15-krotnego przeciętnego wynagrodzenia (kwota ta co kwartał ulega zmianie).
Wnioski o udzielenie dofinansowania osobie fizycznej należy składać w PCPR do dnia 30 listopada roku poprzedzającego realizację. Zakres prac należy uzgodnić z właściwym Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Po weryfikacji planów i kosztorysów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zawiera z Wnioskodawcą umowę w sprawie likwidacji barier. Przekazanie środków Funduszu następuje po dostarczeniu przez Wnioskodawcę faktur wystawionych na Wnioskodawcę przez wykonawcę lub dostawców (z datą wystawienia faktury po dacie podpisania umowy z PCPR) oraz dowodu uiszczenia udziału własnego.
Wnioskodawcy, którym nie zostało przyznane dofinansowanie, z powodu niewystarczającej wysokości środków Funduszu przeznaczonych na likwidację barier w roku rozpatrywania wniosku, mogą wystąpić o dofinansowanie ponownie, składając nowy wniosek.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-17 18:36
Witam
Dziekuję za udzielone informacje, lecz mnie chodziło o pomoc finansową na remont mieszkania ( tynkowanie, malowanie ), a tego typu remont nie należy do barier architektonicznych. Wnioskowałem na piśmie do OPSu w Jasieniu w tej sprawie, lecz jednoznacznie mi odmówiono. Powiedziano m i jednocześnie, że i tak nie dostanę więcej jak około 200 zł. Tylko co ja zrobie za takie pieniądze jeśli chodzi o całe mieszkanie.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-05-17 18:40
Witam ponownie
Mam pytanie:
Prosze o jednoznaczną informację:
Do jakiego rodzaju barierzalicza się budowa minigarażu dla wózka elektrycznego?
Czy koniecznie na pomoc finansowa muszę czekać trzy lata po przeprowadzonych barierach ( sierpień - grudzień 2005rok ).?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc finansowa z OPS (2478 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill