www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / protezy - wygląd - indywidualizacja (3236 - wyświetleń)
- Autor magieta Dodany 2013-11-09 16:37
Dzień dobry,

mam pytanie do wszystkich użytkowników protez. Czy jesteście zadowoleni z estetycznego charakteru swoich protez, nie przeszkadza wam ich bardzo techniczny wygląd? Czy na rynku polskim (osobiście nic nie znalazłam ale może nie wiem jak szukać) można znaleźć inicjatywę pokrewną z http://www.bespokeinnovations.com/( projektują indywidualne obudowy na protezy, współpracując przy tym z każdym klientem). Czy mając możliwość skorzystalibyście z takiej usługi. Może jednak problem nie istnieje i nikt nie czuje takiej potrzeby.

Jestem studentką Wydziału Wzornictwa na Warszawskiej ASP i chciałam poruszyć problem indywidualizacji wyglądu protezy, która bądź co bądź staje się częścią użytkownika i równie dobrze mogła by tak wyglądać. Nie chodzi mi przy tym o estetyczne wykończenie imitujące skórę i ciało, a pójście o krok dalej ku ekspresji.
Będę niezmiernie wdzięczna, za każdą odpowiedź na moje pytania. Może również znalazł by się ktoś chętny by ze mną rozwinąć ten temat?

Pozdrawiam,
Magda
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-11-09 22:20
Magda,
ile protez na żywych ludziach w życiu widziałaś?
Nadrzędny Autor magieta Dodany 2013-11-10 12:59
Protez na żywych ludziach - żadnej. A dlaczego? Bo nie ma tak wielu ludzi, nie pokazują protez. Nie wiem, mogę tylko zgadywać. Jednak to, że nie widziałam protez nie znaczy, ze nie miałam styczności z ludźmi z różnym stopniem amputacji.
Jednak, czy to znacz, że nie będę potrafiła zająć się tym tematem? Niewykluczone ale nie konieczne. Zauważyłam pole w którym można coś zrobić ale równie dobrze może nie być problemu, bo to tylko mój wymysł. Chcę się przekonać.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-10 17:54
Strona, którą podałaś nie otwiera się.

Widziałam już takie protezy. Niektóre były super, ale wzory były wymyślone przez użytkownika. Protetyk tylko wykonywał jego projekt. Były to protezy dla osób młodych, które już inaczej patrzą na własną niepełnosprawność i związane z nią oprotezowanie. Bardzo podobały mi się wyrzeźbione na leju "potworki" czy leje z kolorowej masy dla dzieci. To wszystko podraża protezę i niestety nie każdego na to stać. Jednak to ma przyszłość. :-)
Należę do starszego pokolenia i osobiście wolę wykończenie miękkie ciałopodobne, które nie różni się bardzo wyglądem od zdrowych kończyn. 

Życzę powodzenia. Fajny temat i dobry pomysł. :-)
Nadrzędny - Autor magieta Dodany 2013-11-10 18:06
Nie otwiera się, bo przyczepił się nawias do linka. Poprawnie jest tak:
http://www.bespokeinnovations.com/
Generalnie to właśnie o czym piszesz mnie interesuje, próbuję dotrzeć jakichś śladów w sieci tego typu działań. Zobaczyć co można zrobić z tym procesem a w szczególności z kosztami. Przecież jest cała masa technologi i materiałów w których można działać.
Tak więc dziękuję za odpowiedź :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-10 18:26
Podoba mi się to co  zobaczyłam na podanej stronce. Myślę, że to ma przyszłość. Kiedyś widziałam zdjęcie modelki w podobnej stylizacji. :-)))))))
Wejdź na stronę Amputowani.pl tam pewnie więcej osób się wypowie. Jeszcze raz życzę powodzenia. Na takie pomysły czekają ci, którym trudno jest się pogodzić z niepełnosprawnością , a szczególnie z amputacją. :-)
Nadrzędny Autor magieta Dodany 2013-11-10 18:48
Modelką była zapewne Aimee Mullins.
Na stronę Amputowani.pl wchodziłam ale mam problem z rejestracją. Ale może już wkrótce.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / protezy - wygląd - indywidualizacja (3236 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill