www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / praca za granicą (2317 - wyświetleń)
- Autor jaromir Dodany 2007-05-11 10:08
Witam wszystkich jestem na 3 grupie inwalidzkiej od 17 lat tak się stało że moja żona ma pobyt w Niemczech i ja w krotce chce do niej dołączyć moje zapytanie brzmi: czy tymże kraju będę uważany za osobe niepełnosprawną(Jeśli bym podjoł prace).
Pytałem się w Zusie nikt mi nieodpowiedział jakoś jasno.Mam nadzieje że tu znajdę odpowiedż na nurtujące pytanie:)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-05-11 13:19
Każde z państw członkowskich nieco inaczej definiuje pojęcie "niepełnosprawności" i ma własny system orzekania o niepełnosprawności. Dlatego osoba, która w jednym z państw członkowskich uznawana jest za osobę z niepełnosprawnością, w innym kraju może nie otrzymać prawnego statusu osoby niepełnosprawnej.
Innymi słowy, orzeczenia polskich instytucji orzekających np. ZUS nie są wiążące dla prawodawcy w innym kraju.
Nadrzędny - Autor jaromir Dodany 2007-05-11 15:33
Za wypowiedż dziękuje, troszke mi rozjaśniło cała sentencje ..niepełnosprawności..
A jeśli można ,w tym konkretym kraju jak się mogę starać o taki tytuł powiem tylko tyle że jestem po udarze mozgu i niedokońca mam sprawną prawą połowe ciała
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-05-17 14:28
Na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zostały zamieszczone opracowania w formie broszur, które poruszają interesujący Pana temat.  Bardzo proszę się z nimi zapoznać. Adres strony:http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=64&#26
Pliki do pobrania:
*Jak dostać emeryturę i rentę w UE
*Świadczenia z tytułu choroby i macierzyństwa w UE
*Praca i zasiłki dla bezrobotnych w UE
*Świadczenia rodzinne w UE
*Świadczenia społeczne w UE w pigułce. Zasady opłacania składek
*W którym kraju UE jesteś ubezpieczony
*Krótki przewodnik po przepisach i instytucjach w UE
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / praca za granicą (2317 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill