www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Miejsce dla doradców .Co byś doradzil/a gdybyś zostal/a (31679 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 19:52
poproszony/a o ....
Rogal  o sobie mówisz że jesteś doradcą.
Co byś doradzil prezydentowi Ukrainy, a  co nam ludziom pracy pamiętajàcym czasy solidarności w zaistnialej sytuacji na Ukrainie ?
A co Wy byście doradzili?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 20:38
Ja doradzal  bym prezydentowi aby walczyli o okrągly stól a nie z majdanem ,
resztę  zalatwią po cichu pod stolem (jak u nas)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-11 23:00
Gdyvym byl Prezydentem Ukrainy to bym robil dokladnie to co on. Czekal az wszystko minie i narkowal chec koncyliacyjnego rozwiazania sprawy. Wladzy oddac nie moze bo go zamkba. Milicji dzialania usprawiedliwi tym ze lamiacy lamia prawo. Proste. Druga opcjazgodna z Waldusiem, czyli umowa. Ja wam wladze, wy mi swiety spokoj plus wejscie w biznes.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 23:22
Tylko ze on nie czeka . Nerwowe decyzjie, trochę  powodują że sprawia wrażenie że
   on nie ma dobrych doradcow..
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-17 13:02
A co można doradzić nam ? Czym można wytłumaczyć dzisiejsze marsze mlodych ludzi? Panującym dobrobytem i wielkimi szansami rozwoju ?
http://m.youtube.com/watch?v=SPYbQry8Hrg
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-17 15:04
Przecież tu idą prawicowcy. A młodzież ma dziś postulaty stricte lewicowe - daj pracę, daj zasiłek, państwo niech pomoże, i dopłaci, itd.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-17 15:31
Prawicowcy to nie młodzież? T o ci sami co podobno (jak się nam wmawia)  spalili tęcze, i konsulat . Widziałeś jakieś wzmianki w TV publicznej? Natomiast relacjie z burd na stadionach sa na pierwszych stronach gazet i wiadomościach z kraju.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-18 10:41
Ale to w ogóle nie o to chodzi. Prawicowcy to oczywiście młodzież i niestety są w mniejszości. Młodzi ludzie dzisiaj to w większości lewicowcy z masą żądań skierowanych do Państwa i z małą ilością umiejętności do zaoferowania. Stąd idiotyczne postulaty oskładkowania umów cywilnoprawnych, podniesienia płacy minimalnej itd.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-18 12:46 Zmieniony 2013-12-18 12:52
A kto tych młodych wychował w takim duchu - roszczeniowym??? Uczą się w szkołach, gdzie nauczyciele wciąż o coś strajkują.. i dostają... lekarze wciąż mają mało... dostają.. dzieciom??... należy się... Kto uczy - pracuj uczciwie..., raczej kombinuj... tu odlicz.. tam dolicz... z tego wyciągnij kasę... pracuj tak, by ręce i nogi miały spokój... Temu należy się, tamten wyżebrze, ktoś inny zrobi gruby przekręt, bez większych konsekwencji.. A ten kto uczciwy, może liczyć jedynie na uśmiech politowania...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-12-18 13:04
Od nauki mają rodziców. Mi zawsze wbijano do głowy - ucz się i wykonuj obowiązki. Nie było usprawiedliwiania nieuprawnionych nieobecności w szkole itp. Idąc do pracy nie umiałem nic. Tyrałem jak głupi i kończyłem jako szef najważniejszego działu. Dzięki temu to praca szuka teraz mnie a nie odwrotnie i żeby było jasne, żadnych znajomości nie miałem. Jednak można(w dużych miastach) tylko trzeba chcieć.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-18 13:25
Wydaje się że to już nie taka mniejszość. Jak widać są dobrze zorganizowani, a ich pochody odbywają się bez zamieszek jeśli nie pojawiają się prowokatorzy. O tych spokojnych manifestacjach prasa i telewizja milczy. Czekają tylko na podpalenia tęcz.
A oni konkretnie wiedzą czego chcą i czego nie chcą. Po linku trafisz na wiele innych filmów z ich protestów i manifestacji.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-18 13:43
Ale Walduś ja do tych protestów nic nie mam, oni protestują politycznie, a nie na rzecz realizacji idiotycznych ekonomicznie postulatów. A tych co podpalili tęcze też nie potępiam bo ona jest tam tak potrzebna jak mi grzebień.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-18 14:02
Tak trzymaj ...Jak ci podpalą mieszkanie to nie miej o to pretensji do podpalaczy: Im było za ciemno lub zimno ;-) . Idąc dalej to nie wiem dlaczego są jakiekol;wiek uregulowania mające ujednolicić poruszanie się po drogach publicznych . Czyż to nie jest ograniczenie praw obywatelski8ch !!!??? Strach się bać: doradców czy polityków ? Nie oszczędzajcie wszędzie ...a na doradcach szczególnie . Rogal to nie do Ciebie :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-18 14:09
Porównujesz nie pasujące do siebie sytuacje. Regulacje ruchu drogowego mają na celu ochronę dobra wyższego jakim jest zdrowie i życie ludzkie. Podpalenie tęczy nie było dobre, ale było wyrazem sprzeciwu wobec propagandy homoseksualnej i nie ma nic wspólnego z podpalaniem mieszkania.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-18 14:14 Zmieniony 2013-12-18 14:17
dobra wyższe zależa od czego???: Punktu siedzenia czy widzenia ??? Jeżeli ja podpalam "jego symbole" w imię jakich wartości mam liczyć na to, że On nie odpowie mi podobnie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-18 15:05
Życie i zdrowie ludzkie to wartość najwyższa w uniwersalnym ludzkim archetypie moralnym. Jasne, że oni mogą też coś podpalić, ale symbol, a nie dom. Tyle tylko, że heteroseksualność nie ma symboli, ponieważ norma nie potrzebuje symboliki.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2013-12-18 18:54
Pewnie dla każdego "norma" oznacza co innego :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-19 00:19
Tu stanę murem tak jak rogal. Pewne symbole rodziny nie powinny być zakłamywane.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-19 10:07
ależ oczywiście że tak: rodzina jest najważniejsza. Ale co zrobić z ludźmi mające inne preferencje seksualne ? Nie możemy udawać, że ich nie ma . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-19 10:42
Amalian inne preferencje to osobista sprawa. Nic nie trzeba z tymi ludźmi robić. Są tacy sami jak my do czasu kiedy nie zaczynają robić z siebie "przedstawienia" tzn m.i ciasnych gatek na jakiejś idiotycznej paradzie. Wybrali inne życie, bo tak czują i już. Kiedy rozmawiam z Wami, to nie pytam z kim sypiacie. Tak samo jest na ulicy, banku czy na poczcie albo w sklepie. Po co mi wiedza z kim ktoś sypia. To mi w niczym nie przeszkadza. Takim parom należy się kilka uregulowań prawnych , a nie małżeństwo.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-19 11:27
Każda manifestacja ma to w założeniu, "być dostrzeżoną" i bije po oczach . Lepiej by się wykrzyczeli na paradzie .  Podobno trwają rozmowy władz m. Warszawa do wytyczenia miejsca paradnego do wszelkich parad. Podobno są zaawansowane. Podobno na Madagaskarze ;-))) .Nie zachwycam się paradami inaczej kochających, ale ...Jeżeli nie naruszają porządku publicznego to nie możemy ich zabronić . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-19 11:38
Niestety nie mogę tego paradowania zrozumieć. Po co koniecznie "opowiadać" światu o swoich intymnych sprawach? 
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-19 10:21
Waldi ok. a co zrobiłbyś, gdyby Twoje dziecko syn/córka byli homo?? Ja jako rodzic nie mam tego problemu, jednak pewnego dnia zadałam sobie to pytanie. I spojrzałam inaczej na świat. Pomyśl ile symboli runęło za naszych czasów, a ile zmieniło się na przestrzeni wieków? To tak jakby podważyć istnienie wszechświata, tylko dlatego, że nie "fruwamy" rakietami. Albo stać murem, że ziemia jest płaska :-))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-19 10:33
Małżeństwo to kobieta i mężczyzna. To powinno być nienaruszalne.
Nawet gdyby homoseksualizm dotyczył moich bliskich nie zmieniłabym zdania. Natomiast uważam, że ważne jest aby prawnie uregulować sprawy osobiste takich związków. Chodzi mi np. o prawo dziedziczenia, które jest możliwe i teraz , ale nieco trudniejsze do realizacji czy prawo odwiedzin w szpitalu itp. Jednak bez prawa adopcji.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-19 10:37
Pewnie chłopakom potrzebny jest obraz Nicholsona z filmu "Lepiej być nie może " :-))))) . Lubię ten film i jak żaden, ten mogę oglądać kilka razy - jak dobrą książkę, której nie oglądam ;-) Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-19 10:49
Oni już teraz wszystko mogą prawnie załatwić, niech mają i te swoje związki, byleby bez adopcji. Inna sprawa, że to dopiero początek. Na końcu jest zdejmowanie pisuarów ze ścian w imię równouprawnienia.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-19 10:57
Znowu odniosę się do własnych odczuć.. Gdybym była maleńkim dzieckiem... to chciałabym mieć spokojny, bezpieczny i dostatni dom?... z dwoma facetami lub kobietami.. czy może lepiej byłoby mi w rodzinie.. mama - tata... na stole wóda, w powietrzu woń papierosów, alkoholu i wymiocin... żadnego ciepłego posiłku, brak czegokolwiek cywilizowanego??? Co chciałoby małe bezbronne stworzenie... Ja wybrałabym pierwszą opcję :-))) Już czuję rózgi :-))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-19 11:07 Zmieniony 2013-12-19 11:12
A
Potem Zadalabys Pytanie. . A teraz wojkowie powiedzcie mi gdzie jest albo
co zrobiliscie z mamusia ktora mnie urodznila ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-19 11:11
Waldi.. a pewnie!!!! :-) jako nastolatka dopiero wystawiłabym im laurkę!!! hahahaha :-)))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-19 11:26
A wracajac dp pytania. Nie wiem co bym zrobil gdby
... wolałbym aby byl alkoholikiem :-) niż tetfuu
Nie zgadzam sie nz Lidian ze to tacy sami ludzie jak my, to jaka oni mają grupe ON ?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-19 11:39
Powiedziałam ludzie bez podziału na sprawnych i niepełnosprawnych. :-)))))))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-19 11:04

>Na końcu jest zdejmowanie pisuarów ze ścian w imię równouprawnienia. <


Koleżanko rogalówno, niech koleżanka mi nie mówi, że załatwia się na stojąco!!! Pozdrawiam pampers ;-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-19 11:01

>Albo stać murem, że ziemia jest płaska :-)))) ,<


A co ??? Koleżanka Kryształek ma odmienne zdanie ? ?? To jaka jest Ziemia ???? Od wszech czasów wiemy, że Ziemia jest płaska a słońce kręci się wokół niej ! co to za herezje. Trzeba coś z tym zrobić ...może poślemy na rozmowy może Nachbara z Nautą - są tacy oddani sprawie kościoła, że możemy liczyć przekonanie naszej koleżanki Kryształka, że się myli - jak Galileusz zresztą ;-))) . Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-19 11:10
hahahahaha.. nic dodać.. nic ująć.. :-))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-19 11:25
Argument mówiący o tym, że lepszych dwóch tatusiów niż patologiczni mama i tata jest chybiony. Patologie zdarzają się także wśród para homoseksualnych.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-19 11:31

>Patologie zdarzają się także wśród para homoseksualnych.>


dla jednych patologia dla drugich normalność ...Zakręcony ten świat . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-19 11:44
Mówie o patologiach typu alkohol itp
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-19 11:58
Są też inne "patologie" - rodzina niewydolna wychowawczo i życiowo (nie ma alkoholu), nie można wszystkiego "pod sznurek". Świat jest złożony i kolorowy, trzeba mieć wielkie serce i starać się wiele rozumieć. Jeśli związek dwojga osób nie czyni krzywdy drugiemu człowiekowi, to niech twa..
Życzę zdrowia córeczce Rogal, z całego serca :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-19 12:01
Ależ niech sobie trwa, ale bez dzieci.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2013-12-19 16:43
Nie moja bajka - nikogo nie będę piętnować... :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-20 23:57
Facet z koza jest beee, kobieta z gorylem jest beee ale facet z facetem ma byc cacy,
i jeszcze moga chodowac szczeniaki . Tetfuuu
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-24 20:37
Facet z kozą?? cóż.. brak mi wyobraźni.. :-))))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-08 21:51
Ja też nie, ale krążył taki dowcip:)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-08 21:50
Co byście doradzili facetowi który zastanawia się czy kupić jedzenie dla rodziny dwójka dzieci , czy lekarstwa dla chorej żony?
Nie potrafiłem mu nic doradzić oprócz chwilowej drobnej pomocy finansowej.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-01-08 22:17
Nie potrafił bym poradzić i do końca nie wiem czego ta osoba szuka ; pracy czy wspparcia finansowego .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-08 23:33
Niby pracę ma, tylko co to mu daje. Ma zmienić "specjalizację " i napaść na bank lub np.  na kogoś kto zarabia 15000 ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-26 00:50
Żaden kraj nie jest jednolity. Zawsze znajdą się różne opcje, u nas też. Do Polski stosunek też może być różny, bo od nas różne opcje tam jeżdżą, różnie są postrzegane. U nas też zaczyna się przestrzegać przed różnymi opcjami tego, co się tam dzieje. Podobno banderowcy nie chcą ani Unii, ani Rosji, więc potrzeba nam dobrej orientacji w tym, co się dzieje, a nasi, co niektórzy, politycy nie zawsze ją mają.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-26 09:10
A tak konkretnie to ktorzy?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-01-26 10:21
Za ks.Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim:
"Z jednej strony jest opcja prorosyjska, ja bym nawet nazwał ją – prosowiecką, postkomunistyczną, a z drugiej strony opcja nacjonalistyczna o podłożu faszystowskim. Przy tym bardzo antypolska i antysemicka."
Trzeba szukać centrum, a co robi Prezes?
Po drugie, parę dni temu w Kijowie Jarosław Kaczyński stanął w cieniu czerwono-czarnych flag UPA przy boku banderowca i faszysty Oleha Tiahnyboka, szefa antypolskiej i antysemickiej partii "Swoboda", która depcze pamięć pomordowanych Polaków, Ormian i Żydów oraz domaga się m.in. oderwania 19 południowo-wschodnich powiatów pod Polski. Czy którykolwiek polityki niemiecki czy francuski stanąłby przy boku gloryfikatora SS i Gestapo lub kogoś, kto domaga się rewizji granic państw należących do Unii Europejskiej i NATO? (!!!)
Na dokładkę mamy taki rodzynek
Nawiasem mówiąc, szef PiS tylko raz, w 2009 r., i to po moich osobistych namowach, wziął udział w uroczystościach dla upamiętnienia pomordowanych Kresowian. Później nie pojawił się ani razu.

No to konkretnie którzy, jak myślisz? Nie wiem, dlaczego w ogóle pytałeś. Nie wiesz, czy udajesz, że nie wiesz?
Mnie Isakowicz przekonuje, ale jeśli Ty masz inne zdanie też spróbuj.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/69051-polscy-politycy-w-sprawach-ukrainskich-poruszaja-sie-jak-slon-w-skladzie-porcelany-ksiadz-isakowicz-zalewski-krytycznie-o-wizycie-min-kaczynskiego-na-ukrainie-nasz-wywiad

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ks-isakowicza-zaleskiego/68954-nie-pojde-w-tym-roku-w-marszu-z-jaroslawem-kaczynskim-sa-dwa-powody

A kto lubi radykalizm może zajrzeć tu. Tu się wszystkim dostaje.

http://mysl24.pl/polityka/1283-o-wartosci-polskich-politykow-w-kontekscie-ukrainy.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Miejsce dla doradców .Co byś doradzil/a gdybyś zostal/a (31679 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill