www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / choroby przewlekle (5251 - wyświetleń)
- Autor kidzak Dodany 2013-12-20 22:42
witam mam trzy choroby przewlekle wzw typu b wrzodziejace zapalenie jelita grubego i owrzodzenia zylakowe goleni czy nalezy mi sie jakis stopien niepelnosprawnosi lub cos w tym stylu prosze o odpowiedz
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-12-20 23:09
tak nalezy sie stopien niepelnosprawnosci
Nadrzędny - Autor kidzak Dodany 2013-12-21 13:58
dzieki za odpowiedz teraz wiem czy jest sens czekac dalej na komisje bo sie odwolalem bo dostalem zdolnosc do pracy a z mojego samopoczucia wiem ze nie jestem calkiem zdolny do pracy bo nie ustoje 8 godzin przy stanowisku pracy jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-12-21 16:53
stopien niepelnosprawnosci a zdolnosc do pracy orzekana przez ZUS to dwie rozne sprawy, moja kolezanka na wrzodziejace jelito ma umiarkowany stopien
Nadrzędny - Autor kidzak Dodany 2013-12-22 17:02
no a mi nic nie dal zadnej niepelnosprawnosci tak jak bym byl zdrow a nie jestem o to ja sie im teraz tak latwo nie dam
Nadrzędny Autor maggiekristy Dodany 2014-01-24 23:25 Zmieniony 2014-01-24 23:29
mi też nie, choć mam np. celiakię i szereg innych nadwrażliwości i alergii pokarmowych, nieswoiste zapalenie jelita grubego, zapalenie dwunastnicy i jelita cienkiego, zapalenie żołądka... i mogę jeść tylko suchy ryż. bo przecież gdzie to przeszkadza w pracy i pełnieniu ról społecznych?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-12-23 08:39
W Polsce , aby byc uznanym za osobę niepełnosprawną nalezy posiadać orzeczenie o niepełnosprawności. W Polsce mamy :
- orzekanie do celów rentowcych (ZUS,KRUS itp)
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=400
- orzekanie do celów pozarentowych Miejskie/Powiatowe Zespoły Orzekania o Niepełnosprawności.
WW orzeczenia wydawane są na podstawie różnych przepisów i do różnych celów , można mieć dwa orzeczenia.
Jednak w żadnym z systemów orzekania nie ma sformułowanego katalogu schorzeń, które uprawniają do wydawania orzeczeń. W każdym wypadku komisja orzeka indywidualnie. W zależności , które z orzeczeń chciałby Pan otrzymać proponuję złożyć wniosek bądź do ZUS bądź PZON w miejscu zamieszkania.
Przy wymienionych schorzeniach , jak sądzimy, jest duża szansa na otrzymanie orzeczenia.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-12-24 19:20 Zmieniony 2013-12-24 19:22

>W każdym wypadku komisja orzeka indywidualnie<


W ZUS nie ma indywidualnego oceniania, kierują się wyłącznie wytycznymi, każdy przypadek indywidualny - Warszawa odrzuca :-), w pozarentowym jest to indywidualna ocena ale również na podstawie wytycznych, informacja potwierdzona od rzecznika ZUS :-)
pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / choroby przewlekle (5251 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill