www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / żadna praca i znaczny stopień niepełnosprawności (3452 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2007-05-13 18:48
Ubiegałam się o orzeczenie z Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności i we wniosku zaznaczyłam odpowiednie zatrudnienie ale też uczestnictwo w Warsztatach terapii Zajęciowej.Miały być tworzone na terenie naszego woj. a ja chciałam wyrwać się z domu. Tak naprawdę mogłabym pracować w ZPCHR i przystosowanych miejscach dla Osób niepelnosprawnych.Poruszam się na wózku i z tym  są związane Ograniczenia.  Dostałam orzeczenie o znacznym stopniu na stałe, wpisano mi uczestnictwo w Warsztatach  ale też mam niestety zapis żadna praca.Powiedzieli że nie mogę mieć pozwolenia na pracę jak  chcę warsztaty, czy rzeczywiście tak jest?Znam ludzi którzy pracują chociaż uczestniczą w warsztatach. Pomyślałam że pewnie tak musi być a o tym czy mogę pracować zadecyduje lekarz medycyny pracy. To moja interpretacja ale nie wiem czy słuszna, czy z tym orzeczeniem mogę szukać pracy? Mam jeszcze orzeczenie ZUS o całkowitej niezdolności do pracy ale wiem, że dla pracodawców korzystniejsze jest to pierwsze ze względu na wysokość dofinansowań. Może popełniłam głupotę bo oba orzeczenia mam na stałe i nie chciałabym już ponownie mieć doczynienia z komisjami.
Nadrzędny - Autor Magda Dodany 2007-05-14 09:59
Witam
Ja również mam znaczny stopień niepełnosprawności i choiaż na orzeczeniu mam napisane niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji- pracuję.Chyba dlatego że jest to praca w domu.
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2007-05-14 10:29
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ta sprawa czy nie zrobiłam głupoty na własne zyczenie nie dawała mi spokoju.POcieszające , że jednak można szukać pracy z takim orzeczeniem.Też szukam takiej pracy w domu.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-05-14 13:13 Zmieniony 2007-05-14 13:56
Proszę zapoznać się z artykułem pt.:Orzeczenie i co dalej?, który jest dostępny pod adresem: http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/16989
Artykuł omawia problematykę niefortunnych wpisów w orzeczeniach typu: "żadna praca" oraz  "zatrudnienie - nie dotyczy".
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / żadna praca i znaczny stopień niepełnosprawności (3452 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill