www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie do łazienki. (2296 - wyświetleń)
- Autor cuba33 Dodany 2007-05-16 11:55
Witam Was.
Mam pytanie dotyczące dofinansowania przez PFRON.
Zaczełem się budować,i w domku będę posiadał dwie łazienki.Jestem osobą niepełnosprawną tzn.mam amputowaną noge.Z tego co mniej więcej się dowiadywałem to podobno się coś należy.Chodzi mi o to jakie musze spełnić warunki no i może byście mi pomogli znaleść do tego przepisy.Za pomoc bardzo dziękuje.Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2007-05-16 18:11
Witam.
W Twoim przypadku na ten cel jednak "się nic nie należy" (wybacz, ale nie cierpię tego sformułowania - to tak, jakby z samego faktu bycia niepełnosprawnym był powód, aby komuś pomagać... a to nie zawsze sprawiedliwe). Są, owszem, środki na znoszenie już istniejących barier, ale jeśli ktoś właśnie np. buduje dom, musi go na etapie inwestycji przystosować do potrzeb ON z własnych funduszy. Tak wynika z ustawy, więc niestety:)

Pozdr.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-17 08:52
Witam
A ja nie był bym taki pewien. Doradzam skontaktowanie sie z PCPR właściwym dla miejsca zamieszkania. Fakt że budujemy domek nie musi być faktem przesądzającym że coś się nie należy.Trzeba szukać infoirmacji u źrudła.
Powodzenia Zygmunt
Nadrzędny Autor ela_w Dodany 2007-05-18 21:40
istotna jest tutaj data budowy domu a mianowicie jeżeli niepełnosprawność wystąpiła przed datą budowy to musisz już dom sobie wybudować dostosowany na własny koszt. Inaczej jest jeżeli niepełnosprawność datuje się później niż budowa domu, wtedy możesz uzyskać środki na dostosowanie istniejącego już budynku.
Czyli w Twojej sytuacji - nie należy się.
Informację taką uzyskałam w lokalnym oddziale PCPR.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie do łazienki. (2296 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill