www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie do samochodu (3249 - wyświetleń)
- Autor Gosia1980 Dodany 2007-05-18 07:36
Witam!Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności,poruszam się o kulach,a w dodatku mam uszkodzony nerw wzrokowy.Dwa razy w miesiącu tata musi mnie zawozić do lekarzy na wizyty kontrolne.Ze względu na mój stan zdrowia nie jestem w stanie jeździć autobusem.Mamy starszy samochód i nie stać nas na nowszy.Chciałabym sie zapytać czy w moim przypadku jest możliwość dofinansowania do samochodu?Będę wdzieczna za pomoc.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-05-18 10:48
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych planuje realizować nowy program celowy:"Sprawny dojazd"; program pomocy ze środków PFRON w nabyciu przez osoby niepełnosprawne mające trudności w przemieszczaniu się samochodu osobowego oraz prawa jazdy kategorii B. Nowy program przewiduje jednorazowe bądź coroczne (w okresie spłaty kredytu) dofinansowanie oprocentowania lub części rat kapitałowych kredytu udzielonego na zakup samochodu (w tym oprzyrządowanego), w formie tzw.dotacji samochodowej. Maksymalna kwota udzielonej dotacji będzie uzależniona od wysokości dochodów brutto przypadających na jednego członka rodziny i ceny samochodu. Dotacja nie będzie mogła być większa niż 40 proc. wartości samochodu. Program przewiduje także dofinansowanie do kosztów uzyskania przez osobę niepełnosprawna prawa jazdy - a więc: koszty kursu, egzaminu prawa jazdy kat. B, oraz koszty dojazdu, wyżywienia i zakwaterowania w okresie trwania kursu poza miejscem zamieszkania.

Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych program ma ruszyć we wrześniu 2007r.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie do samochodu (3249 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill