www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / co powinien zapewnic rodzic (2223 - wyświetleń)
- Autor taki_on23 Dodany 2014-02-02 10:06
witam
mam 23 lata i posiadam orzeczenie o stopniu znacznym i mieszkam z rodzicami ktorzy wlasnie sie rozwodza z winy ojca, i problem polega na tym ze caly majatek jest majatkiem osobistym mojego ojca, wiec po rozwodzie dla mojej mamy nic sie nienalezy. mam pytanie czy ja jako jego syn moge sie w sadzie starac o czesc jego majatku mam na mysli tutaj dom poniewaz po rozwodzie w praktyce zostaniemy bezdomni.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-02-03 11:42
Sprawa jest trudna, ale nie mamy dostatecznych informacji. Prawodpodobnie może Pan wystapic o alimenty od ojca. Kodeks rodzinny i opiekuńczy m.in. mówi ,że  1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. § 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku. ponadto są tam zapisy "Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie albo wobec osoby niepełnosprawnej może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o utrzymanie lub o wychowanie uprawnionego; w takim wypadku świadczenie alimentacyjne pozostałych zobowiązanych polega na pokrywaniu w całości lub w części kosztów utrzymania lub wychowania uprawnionego."
Jeśli rozwód orzekany jest z winy ojca być może Pana mama może także wystąpić o alimenty od męża.
Na pewno w tej sytuacji konieczne jest zasięgnięcie porady prawnej.
W naszym CI jest to możliwe po ustalniu pod nr telefonu 22 831 85 82 określonego teminu konsultacji bądż osobistej bądź telefonicznej .
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-03 18:14
C.I jeśli już podajesz na forum inf. w zakresie k.r. to może po konsultacji z prawnikiem i wtedy zapewne komuś to się przyda.

Aby matka wnosiła o alimenty na siebie, gdy Sąd orzeknie o całkowitej winie ojca, wcale nie musi "znajdować się w niedostatku". Wystarczy jak udowodni, że po odejściu małżonka obniżyła się jej stopa życiowa i może przy tym mieć dobre dochody, ale będą niższe niż w związku. Jeśli wina się rozkłada (Wyrok) wtedy musi udowodnić, że popadła w niedostatek i były płaci tylko do 5 lat.

Dom, samochód to wartość pieniężna i nie ma mieszkamy. Wkład żony nawet niepracującej też się liczy. Do 26 r. życia jak się uczysz obie strony na Ciebie muszą łożyć. Jesteś niepełnosprawny - zależy na co orzeczenie - to przy rozwodzie można składać wniosek o alimenty. Matka musi wykazać, że nie płaci ale daje Ci opiekę - też przeliczalne. Ty jako syn możesz zawsze dziedziczyć po ojcu jak umrze.
Gdy w grę wchodzą pieniądze i skomplikowane spr. rodzinne dobrze wziąć obrotnego adwokata i składać o zwolnienie z kosztów i adwokata z urzędu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / co powinien zapewnic rodzic (2223 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill