www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroba wiodaca (2236 - wyświetleń)
- Autor Jolalala Dodany 2014-02-04 02:43
Jak ustalic, przy kilku schorzeniach, ktore z nich jest tym wiodacym? Ja np jestem jednooczna, w oku widzacym mam jaskre wrodzona, Zespol Axenfelda, krotkowzrocznosc, oczoplas. Ponadto jestem po operacji endoskopowej zmniejszenia torbieli pajeczynowki (na skutek ktorej zaczelam dojrzewac w wieku  6lat), mam wodoglowie nieaktywne, niedoczynnosc tarczycy, nadcisnienie, nadwage, skolioze, koslawosc kolan i stop, plaskostopie
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-02-04 14:05
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawnoÊci Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.  Orzeczenie może zawierać  więcej  niż jeden symbol przyczyny niepełnosprawności, nie więcej niż trzy symbole schorzeń, które w porównywalnym stopniu wpływają na zaburzenie funkcji organizmu. Symbole oznaczają dysfunkcję narządów np. narządu ruchu  a nie poszczególnych schorzeń.
Lekarz wystawiający zaświadczenie jest w stanie określić , co jest schorzeniem wiodącym a jakie jest schorzeniem sprzężonym.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroba wiodaca (2236 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill